سال جاری ۱۰۰ درصد جمعیت داوطلبان به حوزه علمیه خواهران افزایش یافته است

حجت الاسلام بهجت‌پور با اشاره به اینکه  در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت داوطلبان به حوزه علمیه خواهران افزایش یافته است، گفت: حوزه علمیه خواهران دست هر کسی را که دلش برای انقلاب و اسلام می تپد را به گرمی می فشارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور، مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور در آئین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با تاکید بر اینکه تمدن سازی یک حرکت جامع و مرکب است، اظهار کرد: تمدن محصول حضور مناسب، جامع و کامل همه عناصر تاثیر گذار از جمله دانشگاه، ارکان های دولتی و نظامی و… است که هر کدام باید مسئولیتشان را به نحو شایسته انجام دهند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور تصریح کرد:  مسئولان هر استان باید سهم خودشان را در تمدن اسلامی پیدا کند و نقش خود را خوب ایفا کند که تمدن اسلامی در کشور اجرا شود و حوزه های علمیه خواهران نیز قطعه ای از پازل باید نقش ایفا کند.

بهجت‌پور با اشاره به نقش تاثیر گذار بانوان در شکل گیری تمدن اسلامی عنوان کرد: خواهران حوزوی اگر بتوانند در متن تمدن قرار گیرند قطعا نقش تاثیرگذار و بسزایی خواهند داشت.

وی افزود: در حوزه علمیه خواهران افق ۱۴۱۴دارای سه گام طراحی شده است که افزایش محتوا در مجلات علمی و پژوهشی، پژوهشکده ها، پایان نامه های متاثر و هدف دار
حضور در مراکز رسانه ای و تبلیغی به نحو تخصصی باید در  طول ۵ سال اول شکل بگیرد برای اینکه در این نقطه قرار بگیریم باید نواقص خود را شناسایی و به رفع آن بپردازیم.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران دست هر کسی را که دلش برای انقلاب و اسلام می تپد را به گرمی می فشارد، گفت: امروزه حوزه های علمیه کشور به گونه ای نقش اجتماعی خود را به خوبی انجام می دهند که مسئولان تراز اول کشور این نهاد را بی نقض و موفق معرفی می کنند.

بهجت‌پور با اشاره به اینکه  در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت داوطلبان به حوزه علمیه خواهران افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: اگر مدیری تصور می‌کند با انرژی خود باید حوزه را اداره کند، پیشرفتش بسیار کند می‌شود. حوزه وقتی می‌تواند فعالیت‌های بسیاری را در زمان اندک انجام دهد که انرژی‌های نهفته در آن آزاد شوند و دیری نخواهد شد که تحول ارزشمندی اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/