قانون انتخابات فصل الخطاب مردم و مسئولان است

+ پ -
قانون انتخابات فصل الخطاب مردم و مسئولان است
خطیب جمعه بخش توکهور و هشتبندی

قانون انتخابات فصل الخطاب مردم و مسئولان است

خطیب جمعه بخش توکهور و هشتبندی گفت: احراز صلاحیت و رد صلاحیت ها همه باید تابع قانون باشند و قانون هم ساز وکار انتخابات را مشخص کرده است و اگر هم اعتراضی هست باید در چارچوب قانونی پیگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب ، حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه بخش توکهور وشهر هشتبندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت مردم به تقوای الهی به به فرارسیدن سالروز تاریخی ورود امام خمینی به کشور در ۱۲بهمن سال ۵۷ و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امام در تمام سال‌های تبعید چه در ترکیه وعراق امام دست از مبارزه نکشیدند و وظیفه شرعی خود را انجام می دادند.

وی گفت: عظمت بزرگ ملت ایران و با لطف الهی و رهبری الهی امام این انقلاب به پیروزی رسید و حقیقت امر این است که این انقلاب توانست رژیم ضداسلامی ومردمی را سرنگون کند واین دستاورد کمی نبود ومعلوم نبود اگر این رژیم هنوز بر سر قدرت بود از نظر فضای دینی جامعه امروز ما در چه وضعی بود.

خطیب جمعه بخش توکهور و شهر هشتبندی افزود:  شاهکار جوانان انقلابی ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چطور نظامیان آمریکایی را در آبهای سرزمینی کشوردمان به زانو درآوردن و دستهای آنها به علامت تسلیم شدن بالای سرشان بردند وعذر خواهی کردند اما در زمان شاه نظامی آمریکای به شاه کشورمان دستور می داد واین است ثمره انقلاب ما مردم ما تصور نمی کردند روزی در مجامع علمی بدرخشند چرا که روح خود باوری در مردم مرده بود اما امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی در جایگاه بالای علمی در دنیا قرار داریم.

بارانی گفت:  امروز دنیا از پیشرفت های ایران اسلامی دچار بهت است بطوری که وزیر اسبق خارجه آمریکا می گوید امروز قلب جهان خاورمیانه است و قلب خاور میانه کشور ایران است و اگر می بینید تحریم می کنند و فشار می آورند و تهدید میکنند برای این است که ایران رقیب بی چون وچرای آمریکا در دنیاست و می خواهند مردم را از نظام اسلامی دور کنند و این پیوند بی نظیر امت با ولایت را بشکنند.

حجت الاسلام بارانی خطاب به دشمنان نظام و انقلاب گفت: مردم ما کاری نمی کنند که که مایه خوشحالی و شادی شما بشود واین یک واقعیت انکار ناپذیر است و به همت و بیداری ملت این شادی و خوشحالی خیالی شما با خود به گور خواهند برد.

خطیب نماز جمعه توکهور به قضیه انتخابات ورد صلاحیتها و نزدیک شدن به زمان تبلیغات اشاره کرد و اذعان داشت: همه باید تابع قانون باشند و قانون هم ساز وکار انتخابات را مشخص کرده است و اگر هم اعتراضی هست باید در چارچوب قانونی پیگیری شود لذا بی قانونی و اعتراض به قانون برای هر شخصیتی ناپسند است و همه باید به ایجاد فضای آرام و پرشور انتخاباتی کمک کنند و نهاد شورای نگهبان که در این سالهای انقلاب ضرورت وجود آن بر همگان آشکار شده یک نهاد  قانونی است و کسی حق ندارد به آن توهین یا تضعیف نماید.

بارانی بیان کرد: شورای نگهبانی می خواهیم که باکمال دقت و قدرت وظایف اسلامی و ملی خود را انجام دهد  و از احدی نترسد و بدانند که ملت انقلابی با آنها هستند و به مر قانون عمل کنند.

وی به هزینه ها و ریخت و پاش‌های تبلیغاتی اشاره کرد و افزود: افرادی که با وعده و وعیدهای پولی مردم را به طرف خود جلب می کنند اینطور آدمها انسانهای نامناسبی هستند .

امام جمعه توکهور و شهر هشتبندی اضافه کرد: این افراد کسانی هستند که به خاطر امور مادی در راه کسب متاع دنیوی هستند پس باید آگاهی و هوشیاری جلو آنها گرفته شود پس ساده زیستی و تبلیغات کم خرج وبدون ریخت و پاش یکی از معیارهای کاندیدهای مردمی است.

بارانی در پایان گفت: مسئولین محترم توجه کنند ما خدمتگزار مردم هستیم  و باید این را در عمل اثبات کنیم و در تمام کارها باید در جهت خدمت به مردم بخصوص منطق محروم باشد.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff