سازمان ملل خواستار پایان شهرک‌سازی برای ادامه مذاکرات سازش شد
+ پ -
سازمان ملل خواستار پایان شهرک‌سازی برای ادامه مذاکرات سازش شد

فرستاده سازمان ملل در خاورمیانه اعلام کرد رژیم صهیونیستی برای ازسرگیری مذاکرات صلح (سازش) با طرف فلسطینی باید هرچه زودتر به شهرک‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری پایان دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «نیکلای ملادینف» فرستاده جدید سازمان ملل در خاورمیانه بر ضرورت پایان شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری تاکید کرد.

ملادینف دراولین گزارش خود از وضعیت خاورمیانه به شورای امنیت گفت: مرحله آینده ، مرحله‌ای سرنوشت‌ساز برای آینده عملیات صلح خواهد بود.

وی افزود: من شخصا مذاکراتی با حکومت جدید اسرائیل برای رسیده به راه‌حل «دو دولتی» در مهلت زمانی معقول داشته‌ام. به دلیل اصرار اسرائیل به ساخت شهرک‌ها در اراضی کرانه باختری مذاکرات در این زمینه  از آوریل ۲۰۱۴ متوقف شده است. از این فرصت استفاده می‌کنم و از اسرائیل دعوت می‌کنم برای تسهیل عملیات مذاکرات جدید با فلسطینی‌ها، شهرک‌سازی را متوقف کند.

ملادینف در ادامه به وضعیت غزه پرداخت و گفت جلوگیری از انفجار (افزوده شدن بر وخامت اوضاع) در نوار غزه تنها وظیفه اخلاقی و انسانی سازمان ملل نیست بلکه کل جامعه بین‌الملل باید برای این موضوع وارد عمل شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff