سازمان انرژی اتمی در خروج قلب رآکتور اراک عجله کرد/ باید تضمین‌های لازم دریافت می‌شد
+ پ -
سازمان انرژی اتمی در خروج قلب رآکتور اراک عجله کرد/ باید تضمین‌های لازم دریافت می‌شد

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سازمان انرژی اتمی در خروج قلب رآکتور اراک عجله کرد و باید پس از دریافت تضمین‌های لازم این اقدام انجام می‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به خروج قلب راکتور اراک توسط سازمان انرژی اتمی، گفت: سازمان انرژی اتمی نباید پیش از آنکه توافق‌نامه‌ای برای ایجاد راکتور جدید در اراک به امضا برسد اقدام به خروج قلب راکتور می‌کرد.

وی ادامه داد: هنوز از نظر ما ضمانت لازم برای انجام توافق با طرف خارجی برای اجرایی شدن بازطراحی قلب راکتور اراک محقق نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: به نظر من سازمان انرژی اتمی در خروج قلب راکتور اراک عجله کرده و بهتر بود که صبر می‌کرد تا تضمین‌های لازم از طرف غربی در این ارتباط که حساس‌ترین موضوعات است اخذ می‌شد.

آصفری در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه اجرای بازطراحی قلب راکتور اراک برعهده ایران است اما تامین هزینه‌ها شروع و نظارت آن برعهده طرف غربی است اما تضمین‌های لازم برای انجام تعهدات طرف غربی از آنها گرفته نشده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff