تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 474423
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

سازش با جهان خواران خیانت به جمهوری اسلامی است/ ۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه گره زدن مشکلات کشور به برجام خطایی راهبردی است،اظهار کردند:۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود و سازش با جهان خواران خیانت به جمهوری اسلامی است.

سازش با جهان خواران خیانت به جمهوری اسلامی است/ ۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه گره زدن مشکلات کشور به برجام خطایی راهبردی است،اظهار کردند:۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود و  سازش با جهان خواران خیانت به جمهوری اسلامی است.

روحانیت سرمایه جامعه شیعه است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی٬ نماینده ولی فقیه در بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به جایگاه روحانیت، اظهار کرد: تقلید کردن بر همگان واجب است مگر شخصی که خود ۵۰ سال از عمرش را در راه کسب علم دین گذرانده باشد و به درجه اجتهاد نائل آید.

نماینده ولی فقیه در ادامه افزود: مسلمان باید مجتهد، مقلد و یا عامل به احتیاط باشد و در فتوای همه عالمان جستجو کند و سخت ترین را برای عمل انتخاب کند.

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه راه روحانیت همان راه قرآن است، تصریح کرد: انقلاب ما انقلابی برخواسته از حوزه ها بود و دشمنان انقلاب برای تضعیف جایگاه آن برنامه ریزی کرده اند که یکی از محورهای اساسی آن جدایی افکندن میان مردم و روحانیت است و به گونه ای جامعه را نسبت به عالمان دینی بی اعتماد می کند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت سرمایه جامعه شیعه است، عنوان کرد: برخی از مردم از سر عدم آگاهی در خط دشمن حرکت می کنند و با این عمل بر پیکر انقلاب ضربه وارد می کنند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه علم دین بالاترین علوم است، اظهار کرد: در گذشته مردم بیشترین اعتماد را به روحانیت داشتند و آنان را در هر زمینه ای پیشرو خود می دانستند اما با تبلیغات دشمن این روزها راه خود را از روحانیت جدا می پندارند این در حالی است که عالمان، وارثان انبیا الهی هستند.

نعیم آبادی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: هر اشکالی که در جامعه وجود دارد از خود ما است که با ایجاد زمینه فرصت را برای دشمنان مهیا می کنیم.

وی با اشاره به اعتصاب رانندگان، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی با عدم مسئولیت پذیری زمینه ایجاد این مشکل را فراهم کردند؛ بیشتر مشکلات جامعه می تواند با همت خود ما رفع شود، از فروشندگان درخواست می کنم از احتکار اجناس بپرهیزند و در برابر مردم جانب انصاف را رعایت نمایند.

نماینده ولی فقیه بیان کرد: مردم برادر دینی شما هستند پس تنها به منافع خود فکر نکنید؛ ما نباید اجازه دهیم مردم نسبت به انقلاب اسلامی بدبین شوند؛ همچنین در روز قدس پیش رو به حمایت از مسلمانان مظلوم قدس با مشت هایی گره کرده، استوارتر از پیش حضور خواهیم یافت.

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه هر انتقادی پذیرفته است، خاطرنشان کرد: ولایتی که بر پایه فقه باشد نمی تواند دیکتاتوری پیشه کند و در راه پیشرفت جامعه اسلامی هر انتقاد سازنده ای پذیرفته است اما این انتقادها نباید از روی غرض ورزی باشند.

امام راحل پرچمدار عزت مسلمانان است

حجت الاسلام محمدبارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در خطیبه های نماز ممعه امروز با اشاره به فرارسیدن لیالی قدر ؛ضمن بیان آیات و روایتی در عظمت این شبها گفت:مومنین باید بر احیا و شب زنده داری ؛مناجات و استغفار در این شبها اهتمام داشته باشند.

بارانی با تسلیت ایام رحلت امام خمینی(ره )؛یاد و نام ایشان در دلهای آزادگان جهان زنده دانست و اظهار کرد:آنچه پس از رحلت امام اهمیت دارد؛ حفظ میراث عظیم ؛تاریخی و بی نظیر او یعنی جمهوری اسلامی و جهت گیری و حرکت صحیح آن در راه و خط امام است.

وی افزود:جمهوری اسلامی با پیدایش خود و بهره گرفتن از مکتب امام ؛راه نوینی در مقابله با زورگویان طراز اول دنیا باز کرد و به مستضعفان دنیا امیدی تازه بخشید لذا بعد از امام دشمنان انقلاب امیدواری خودرا به نابودی انقلاب اعلام کردند اما به لطف الهی ؛اراده ملت ایران بر همه اینها برتری یافت و امروز میبینیم که دشمنان قلدر نظام اسلامی نام و نشانی از آنها در دنیا باقی نمانده امام انقلاب امام سرزنده و باقدرت به راه خود ادامه میدهد .

امام جمعه توکهور-هشتبندی پیشرفت انقلاب را حاصل ایستادگی مردم؛رهبری حکیمانه و جهت گیری نظام برطبق مکتب امام برشمرد و عنوان کرد:امام پیام آور عزت مسلمین در نیم قرن اخیر است و این عزت خواهی ناشی از روحیه استکبار ستیزی ایشان می باشد و ملت ایران نیز در مکتب امام دریافته اند که راه سرافرازی؛ عزت؛استقلال؛آزادی و عدالت در گرو استقامت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار است.

وی ضمن بیان نظرات امام راحل درباره آمریکا و ارتباط با این کشور افزود :امروز در مساله برجام چه زیبا حقایق کلام امام بازهم روشن میشود لذا روحیه عزت مندانه امام باید سرلوحه کار همه مسئولین در جمهوری اسلامی باشد.

بارانی با تاکید بر بیان مقتدرانه مواضع نظام اسلامی در دنیا توسط مسئولین خاطرنشان کرد:اتخاذ مواضع مقتدرانه نه تنها التهاب آفرین نیست بلکه عین امنیت است لذا مسئولین باید این روحیه را حفظ کنند چراکه تا این روحیه و شجاعت همراه با حکمت باشد ؛آمریکا و بزرگتر از آمریکا هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.

بارانی قیام ۱۵ خرداد را از مهمترین حرکت های اعتراضی ملت ایران و دارای تاثیر و تحول عظیم در مبارزات معرفی کرد و گفت:این قیام را باید نقطه عطفی در تاریخ مبارزه های ملت ایران و زمینه ساز تحقق و پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ دانست.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به حضور جوانان فهیم و مومن توکهور-هشتبندی در اردوهای جهادی؛صحنه های علمی و میدان های ورزشی تاکید کرد: قدرجوانانی با این ویژگی های ایمانی را باید دانست و این حضور و نشاط آنها در میدان های مختلف ؛وظیفه مسئولان را سنگین میکند.

وی ضمن توصیه به مسئولان نسبت به حمایت بیشتر از جوانان ؛ایجاد فضاهای ورزشی در منطقه را یکی از خواسته های جوانان دانست و خاطرنشان کرد :مسئولان کارهای خوبی را در این زمینه در دست اجرا و پیگیری دارند که امیدوارم با هر چه زودتر عملی شود و جوانان ما بتوانند از این فضاها استفاده بنمایند.

۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی بر رعایت احتیاط در مصرف بیت المال تاکید کرد و گفت: احتیاط در رعایت بیت المال ازمصادیق مهم تقوی الهی است.

وی با توصیه به مسئولان و کسانی که بیت المال را دراختیار دارند تاکید کرد: مسئولان درمصرف بیت المال نهایت احتیاط را داشته باشند.

خطیب جمعه کیش با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امام راحل(ره) که در زمان خود در عرصه تقوی کم نظیر بودند به شدت درخصوص مصرف بیت المال احتیاط می کردند حتی دررابطه با سهم امام که دراختیار ایشان قرارداشت.

وی با تسلیت سالروز ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین(ع) اظهارکرد: اگرمردم واقعا بر دایره محبت علی(ع) جمع می شدند خداوند اصلا جهنم را خلق نمی کرد.

امام جمعه کیش افزود: ولاء و دوستی حضرت علی(ع) آنچنان ارزشمند است که برهردل و ملتی دوستی حضرت سایه افکند آن ملت در دنیا و آخرت سربلند خواهد بود.

وی شبهای قدررا فرصتی ارزشمند خواند که از سوی خداوند رحمان به انسان عنایت شده است و افزود: بنابرحدیثی ازرسول گرامی اسلام (ص) حضرت موسی(ع) در گفتگویی با خداوند متعالی نزدیکی به خداوند، رحمت الهی، عبوراز پل صراط و خشنودی خداوند را درخواست کرد که بیداری در شب های قدر، ترحم بر بندگان خدا، صدقه و اقامه نماز پاسخ خداوند متعالی به پرسش های حضرت موسی (ع) بود.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به مناسبت های رحلت بنیانگذارانقلاب اسلامی، سالروز قیام ۱۵ خرداد، سالروز زندانی شدن امام راحل(ره) به دست رژیم ستم شاهی و سالروز مراسم نمازو تشییع پیکرامام راحل(ره) درهفته آینده و تسلیت این ایام افزود: حدود ۱۰ میلیون نفراز سراسر کشوردراین مراسم حضور یافتند.

وی با تاکید برحساسیت امام راحل(ره) در بزرگداشت ۱۵ خرداد افزود: امام راحل(ره) بزرگداشت ۱۵ خرداد را بزرگداشت ارزش های انسانی در طول تاریخ دانسته و معتقد بودند همانطور که به روز عاشورا اهمیت داده می شود باید روز ۱۵ خرداد را زنده نگاه داشت و ملت های مظلوم و مسلمان نباید از این دو روزغفلت کنند پرا که ۱۵ خرداد سند مخالفت ملت مقابل استبداد بود.

وی رمزموفقیت امام خمینی(ره) وشروع انقلاب عظیم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی را اخلاص امام عنوان کرد و افزود: تمام فعالیت های امام از زمان تحصیل تا تدریس و قیام همواره برای رضای خدا بوده و این رمزموفقیتی بود که مسئولان، نخبگان و فعالان عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید از مکتب امام بیاموزند.

خطیب جمعه کیش با تبریک سالروزانتخاب شایسته رهبرمعظم انقلاب به رهبری جمهوری اسلامی افزود: این رویداد یک انتخاب و نعمت الهی بود که هر چه پیش می رویم اهمیت این انتخاب شایسته بیش از گذشته روشن می شود.

وی تاکید کرد: این دو رهبر بزرگ انقلاب یک حقیقت با دو تجلی هستند که روش ها و شیوه های مدیریتی آن ها شباهت های اصولی و اساسی به هم دارد.

امام جمعه کیش در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد و افزود: حمایت از کالای ایران مخصوص امروز نیست بلکه سیره علما و مفاخر ایران در دوران معاصر بوده است.

وی با اشاره به طرح حمایت از البسه ایرانی که توسط شهید مدرس سه سال پیش از سقوط قاجار به مجلس ارائه شده بود تاکید کرد: براساس این طرح به مسئولان پیشنهاد شد تا از البسه تولید داخل برای کارکنان ادارات استفاده کنند که این امر نشان می دهد از قدیم الایام تا امروز بحث حمایت از کالای ایرانی مطرح بوده است.

خطیب جمعه کیش خاطر نشان کرد: حمایت از کالای ایرانی، حمایت از کارگر ایرانی، کار ایرانی و اقتصاد ایران اسلامی است.

سازش با جهان خواران خیانت به نظام جمهوری اسلامی است

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه  ضمن تسلیت پیشاپیش شهادت حضرت(ع) و رحت جانگداز امام راحل(ره) اظهار کرد: امیرالمومنین نمونه تقوا عبادت و بندگی خدا بود و زهد مولا علی برگرفته از عبودیت است از این رو قوت و بازوی علی (ع) از ایمان و تعبدش به خداوند است.

مختاری افزود: امام راحل (ره) شخصیتی استکبار ستیز بود و در برابر دشمن خوفی به دل راه نمی داد، ایشان حامی تمام مظلومان جهان بود.

وی بیان داشت: خط تعبد،بندگی، خط اتصال به قدرت لایزالی الهی  امام راحل(ع)که امروز نظام ما در پیش گرفته از سیره امیرالمومنین است .

امام جمعه حاجی آباد، با اشاره به مسائل روز منطقه عنوان کرد: سازش با جهان خواران خیانت به نظام جمهوری اسلامی است.

مختاری تصریح کرد: امام راحل(ره) با تمام وجود به مردم و جوانان باور و اعتماد داشتند و مسئولین ما نیز باید شعار ما می توانیم امام راحل را زنده نگاه دارند، امروز هم مقام معظم رهبری همان مسیر امام راحل را طی و ارائه می دهد.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد با اشاره به حادثه مدرسه تهران افزود: قوه قضائیه باید با جدیت با عاملین این حادثه  برخورد کند زیرا تنها عاملی که می تواند جوان ما را نجات بدهد دین اسلام است .

حجت الاسلام مختاری خطاب به مسئولین استان افزود: مسئولین باید در خصوص کنترل بازار و کنترل قاچاق تلاش کنند تا نتیجه اش را مردم ببینند.

گره زدن حل مشکلات کشور به برجام خطایی راهبردی است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن شب های قدر گفت: فرصت ها چون ابر می گردد، پس از این فرصتی که خدای متعال به بنده های خود عطا کرده و نتیجه آن بهره مندی از بخشش و برکات الهی است استفاده شود.

میرزایی، با اشاره به ایام سوگواری شهادت حضرت علی(ع) اظهار کرد: امام علی(ع) بالاترین انگیزه خویش را در پذیرفتن زمامداری مسلمانان اجرای عدالت و احقاق حقوق از دست رفته مسلمانان عنوان نموده است.

وی، با ارائه مطالبی از خطبه سوم نهج البلاغه عنوان نمود: امام علی(ع) آن چنان عدالت را در زندگی خود در زمان حکومت بر مسلمانان به مرحله عمل آورد که دوست و دشمن را به حیرت و شگفتی واداشته بود.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با تسلیت ایام سالگرد ارتحال خورشید بی غروب جماران حضرت امام خمینی (ره) تصریح کرد: سیره حضرت امام(ره) نشان می دهد که او روحی ذلت ناپذیر و ستم ستیز داشت و نهیب ایشان صاعقه ای بود که لرزه بر اندام استکبار و نوکران ان می انداخت.

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره)، آمریکا را شیطان بزرگ و ام الفساد قرن نامید، ادامه داد: امام(ره) با افشای ماهیت درنده خویی آمریکا و غده چرکینی به نام اسرائیل، بمب بیداری اسلامی را در منطقه منفجر کرد و امروز بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، ایران به مرکز فرماندهی بیداری و مقابله با استکبار تبدیل شده است.

خطیب نماز جمعه پارسیان تصریح کرد: امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده تاریخ است چرا که به ما چگونه ایستادن در مقابل استکبار را آموخت.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به سالگرد قیام خونین و عاشورایی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲گفت: ۱۵ خرداد هم سند جنایت پهلوی ها بود روزی که قریب به پانزده هزار نفر را به شهادت رساندند و هم سند زنده مخالفت ملت ایران با استعمار جهانی که در ۱۵خرداد نطفه مقاومت در این کشور منعقد شد و در سال ۵۷ رشد و نمو کرد و انقلاب را به پیروزی رساند.

امام جمعه شهرستان با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری و زعامت ملت بزرگ ایران در سال ۶۸ افزود: تنها علتی که توانست آلام و درد های مردم را از رحلت امام(ره) کم کند انتخاب شایسته مقام معظم رهبری بود که ایشان بعد از ۲۹ سال از زمان رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی، توانسته کشتی انقلاب را در همه طوفان های بزرگ به سلامت حرکت دهد و به سر منزل امن برساند.

وی با اشاره به دیدار رمضانیه دانشجویان با امام خامنه‌ای اظهار کرد: مقابله با اشرافیگری، نفی وابستگی فکری، حمایت از کالای ایرانی و مقابله با دین ستیزی از اهم موارد و مطالبات جوانان انقلابی باشد.

امام جمعه شهرستان با انتقاد از ربط دادن حل مشکلات کشور به برجام تاکید کرد: خطای راهبردی و مشکل ساز، گره زدن حل مشکلات به برجام است چرا که با ظرفیت بالای نظام اسلامی می توان مشکلات کشور را مخصوصا در حوزه اقتصادی حل کرد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، خطاب به مسئولان و مذاکره کنندگان برجام اروپایی افزود: برادران عزیز دیگر فرصتی برای خطا و اشتباه وجود ندارد و مراقب باشید از تجربه تلخ گذشته عبرت بگیرید و با هوشمندی با آن مواجه شوید.

میرزایی با اشاره به روز جهانی قدس گفت: روز جهانی قدس امسال متفاوت از سالهای گذشته است زیرا انتفاضه بازگشت که با دهها شهید و هزاران مجروح ادامه دارد قدس امسال را متفاوت می کند و اعلام می دارد که جهان اسلام دست از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از اجرای برنامه های منظم در ماه مبارک رمضان و اهمیت نماز جماعت اول وقت و سفره های ساده افطار و محافل قرآنی قدردانی کرد.

عزت ملی از آرمان های انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام مسلم کریمی، امام جمعه موقت شهر بندر چارک در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی و پرهیز منهیات پروردگار و ترس از عذاب خدا ، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن ، بهار هدایت و روشنگری است این فرصت ها را غنیمت شمرده چرا که ذخیره ای برای آخرتمان اندوخته می کنیم.

وی با بیان اینکه هدف و مسیر حرکت امام راحل (ره) زنده نگه داشتن اسلام و مسیر پیامبر و اهل بیت (ع) بود، تصریح کرد: امام راحل برای زنده نگه داشتن انقلابی که با اسلام آمیخته است چه زحمت هایی را متقبل شدند.

کریمی با اشاره به قیام خونین ۱۵ خرداد ماه ۱۳۴۲، افزود: بی شک هیچ دگرگونی و انقلابی بی ریشه و علت پدید نمی آید و ۱۵ خرداد ماه ۱۳۴۲ این قیام سرآغاز تحولات و دگرگونی های شگفت آوری شد که به حق می توان از آن به عنوان (یوم الله) نام برد.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی با دیدار با دانشجویان، اظهار کرد: عزت ملی یکی از آرمان های انقلاب اسلامی است و اعتماد به نفس ملی ، استقلال سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، آزادی اندیشه ، آزادی بیان ، استقرار عدالت ، نقی تبعیض ، استفاده از جوانان که ایران اسلامی باید به جای تکیه بر در آمدهای نفتی با اتکای به نیروی درونی و ذخایر زمینی یعنی هوش و استعداد جوانان ، تولید علم و دانش در کشور اداره شود و در این صورت هیچ کشوری و هیچ قدرتی در دنیا قادر نخواهد بود به اقتصاد کشور را به بازی بگیرد.

امام جمعه موقت شهر بندر چارک خاطر نشان کرد: بکوشید شعر فارسی عفیف حکمت آمیز و امید آفرین باقی بماند و جامعه ایرانی با شعر آمیخته شده و این خیلی نکته قوت بزرگی است و فرهنگ جامعه، فرهنگ اسلامی باشد و سبک زندگی اسلامی است.

از دیدگاه امام خمینی(ره) مذاکره و کنار آمدن با دشمن خیانت است

حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری اظهار کرد: دانشجویان از مردم، محرومین، ازکسانیکه که فقط با یارانه زندگی می کنند، حرف زدند دانشجویان جمله” بسم رب المستضعفین” گفتند و جالب است بسیاری از اعلامیه های زمان امام خمینی(ره) با این جمله شروع می شد، همان هایی که بارها امام(ره) فرمودند نگذارید فراموش و زیر پا له شوند.

امام جمعه رودان افزود: دانشجویان همچنین از صداوسیما گفتند که باید صدا و رسانه مستضعفین باشد، از محاکمه فاسدان و معترضان به بیت المال گفتند، از آقا زاده های بی خاصیت گفتند، از بعضی مسئولین غرب گرا، تنبل، اشرافی و پرمدعا گله کردند، گفتند وجه تمایزی که امام(ره) می گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند با آنهایی که پس از حاجت نگرفتن از آستان کاخ سفید به پنجره های کاخ الیزه دخیل بستند و توسل به اروپا می کنند چیست و چه وجه تمایزی بین امام(ره) و اینها وجود دارد.

رحمانی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به روحیه مطالبه گری و عدالت ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند از مسائل کشور مطلع ام به مسئولین تذکر دادند و فرمودند گزارشات زیادی به من رهبری می رسد بسیاری از اعتراضات وارد است و بر روحیه مطالبه گری و مطالبه عدالت از مسئولان تاکید کردند.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان به وظایفشان ادامه داد: مسئولین قرار بود با فقر و فسادو تبعیض مبارزه کنید آیا با فقر و مبارزه کردید یا نکردید آیا با فساد مبارزه کردید یا نکردید،آیا با رشوه خواری مبارزه کردید یا نکردید، آیا با پارتی بازی و کاغذبازی و سردواندن مردم به این اداره و آن اداره مبارزه کردید یا نکردید، آیا قدر این مردم می دانید و یا نمی دانید؟

امام جمعه رودان با بیان اینکه مطالبه گری حق مردم است تصریح کرد: مردم ۲۲ بهمن، مردم ۹دی، مردم روز قدس، مردم با بصیرت، ولایی و انقلابی، مردمی که برای حفظ عزت و استقلال و شرافت کشورشان پاره های جگرشان زیر تیغ داعش رفت، شما مسئولان چیکار کردید؟

رحمانی افزود:رهبرانقلاب دانشجویان را به برنامه ریزی،عزم و اراده، ناامیدنشدن، صبور بودن و حرکت انقلابی توصیه کردند و فرمودند انقلابی باید بود انقلابی باید ماند، انقلابی باید حرکت کرد.

وی با اشاره به الزامات انقلابی حرکت کردن از دیدگاه رهبر انقلاب ادامه داد: بصیرت، شجاعت، فریب دشمن را نخوردن، روحیه استکبارستیزی، طرفداری از محرومین و مستضعفین، درخور نبودن با آقازاده ها، بی دردها، زندگی سالم و مردمی و با مردم بودن و درد آنها را دانستن و شنیدن، از الزامات انقلابی گری است.

خطیب جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) گفت: حضرت امام(ره) فرمودند سال های می گذرد حادثه ها می آید انتظار از فرج از نیمه خرداد کشم، چرا مرگ را فرج و پرواز ندانم و فرمودند با دلی آرام و قلبی مطمئن و ضمیری شاد و روحی امیدواز به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به جایگاه ابدی سفر می کنم.

امام جمعه رودان با بیان اینکه تمام زندگی امام(ره) در دو ویژگی” بنده خدا و ضد طاغوت بودن” خلاصه می شود ادامه داد: حضرت امام(ره)فرمودند از اول که این نهضت و فریاد را شروع کردم در همه جا و همه امور، دست خدا را احساس کردم، امامی که اهل نماز شب بود و سال ها کنار مرقدمطهر حضرت علی (ع) زیارتنامه و عرض اردات اشت و به نام امام حسین(ع) وحضرت زهرا(س) حساس بود.

وی تصریح کرد: امام خمنیی(ره) سریع الانقلاب بود و به نام مستضعفین و محرومین حساسیت داشت بارها فرمودند من تار موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی کنم.
رحمانی افزود: حضرت امام(ره) آنهایی که به دنبال مذاکره و کنار آمدن با دشمن خدا هستند را بعنوان خائن معرفی فرمودندعین جمله امام(ره) که فرمودند کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهانخوران را نمی دانیم، ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند، اگر بندبند اسخوانهایمان را جدا سازند و سرمان را بالای دار ببرند اگر زنده زنده ما را در شعله های آتش بسوزانند اگر زن و فرزندانمان را در جلوی دیدگانمان را به اسارت ببرند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.
امام جمعه رودان دیگر ویژگی حضرت امام(ره) را توجه به مستعفین و مبارزه با مرفهات بی درد، اشرافی گری و تجل گرایی دانست و اظهار کرد: امام(ره) فرمودند آنهایی که تصور می کنند مبارزه با استقلال و آزادی مستضعفان جهان با سرمایه داری و رفاه طلبی منافاتی ندارد با الفبای مبارزه بیگانه اند، بحث رفاه و سرمایه،قیام و راحت طلبی، دنیاخواهی و آخرت جویی، دومقوله ایست که هرگز با هم جمع نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: نمی شود دنبال رفاه، راحت طلبی، ثروت اندوزی و غرب گرایی باشیم و ادعای طرفداری از امام(ره) کنیم، اگر کسی اهل رفاه و راحت طلبی است و بگوید طرفدار امام است اشتباه می کند اگر کسی طرفدار روحیه سرمایه داری،زر و زور وتزویر است و دم از امام می زند اشتباه می کند و رهبر معظم انقلاب در گذشته هم خطر تحریف امام(ره) را تذکر داده بودند.

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه امام(ره) آمریکا را شیطان اکبر معرفی فرمودند تصریح کرد: مگر میشود اهل سازش، کرنش و یک میخ و یکی به نعل بود و طرفدار امام(ره) هم بود اینها ضد و نقیض اند و با هم جمع نمی شوند.

وی با نقل از بیانات حضرت امام(ره) تاکید کرد: فقط آنهایی که تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند، مستعفضین و پابرهنگان از انقلاب اسلامی حمایت خواهند کرد و این خط تا نهضت حضرت بقیه الله ادامه خواهد داشت.

رحمانی با اشاره به روز قدس اظهار کرد: روز قدس، روز رَمی جمرات و روز قیام عمومی علیه اسرائیل است و بسیاری از جنایتها در خاورمیانه زیر سر اسرائیل و با پول عربستان صعودی است

امام جمعه رودان در پایان با بیان جنایات رژیم پهلوی در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ خاطرنشان کرد: جوی خون با راه انداختند و کامیون کامیون جنازه از کف خیابان جمع کردند، حمله به روحانیت انقلابی و رهبری و به سرداران انقلابی همیشه بوده و توطئه دشمن است، اما به فضل خدا عمارها، ابوذرها زنده اند این انقلاب زنده است و بدست امام زمان(عج) سپرده خواهد شد.

جمهوری اسلامی بر سر مسائل دفاعی مذاکره نمی کند

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: ما باید آرمان های والای انقلاب را خوب بشناسیم و آنها را مورد مطالبه قرار دهیم تا انقلاب در مسیر صحیح خود قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از آرمان های انقلاب، قانون مداری است، اظهار کرد: همه دوستان و دشمنان بدانند جمهوری اسلامی بر سر مسائل دفاعی و حضور منطقه ای خود کوتاه نخواهد آمد و مذاکره بر سر مسائل دفاعی خیانت به کشور است لذا همه غربی ها و مسئولان نظام هم باید بدانند که حرف اول و آخر ما حرف رهبر معظم انقلاب است .

حیدری ابراز کرد: یکی دیگر از آرمان های والا و ارزشمند نظام و انقلاب ساده زیستی مسئولان و دوری از اشرافی گری است برای اینکه مسئولی که اشرافی زندگی کند،‌چطور می تواند درد مردم را درک کند و به آنها خدمت کند.

وی با اشاره به فاجعه روز های گذشته که در یکی از مدارس تهران اتفاق افتاده است اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولان به جای پاسخگویی،‌ دنبال فرافکنی هستند و گفتند این مسئله بخاطر این است که سند ۲۰۳۰ اجرا نشده و این موضوع آدرس غلط است.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد: اینکه این فیلمها به راحتی در دسترس باشد، به خاطر سیاست غلط مسئولینی است که به بهانه آزادی بر فضای مجازی نظارت نکردند این اسمش ولنگاری است نه آزادی برای جامعه.

این مسئول خاطرنشان کرد: علیرغم مطالبه مقام معظم رهبری در مورد شبکه ملی اطلاعات، متأسفانه این مطالبه سالهاست بر زمین مانده لذا مسئولان پاسخ بدهند چرا مسئله ای به این مهمی دولت از اجرای آن سرباز می زند و نسبت به آن بی تفاوت است.

حیدری یادآور شد: تجربه کشورهایی که سند ننگبار ۲۰۳۰ در آن اجرا شده است، پیش روی ماست آیا آمار تجاوز کم شده است یا زیاد، به اذعان کارشناسان این سند نه تنها کمکی نکرده است بلکه موجب تشدید ناامنی جنسیتی شده است ،وقتی ما اسناد بالادستی داریم، چه نیازی به این قوانین دیکته شده غربی ها داریم آیا این ذلت نیست، آیا این خودباختگی و غربزدگی نیست.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: از زبان مردم عرض می کنم مسئولان غربگرا از خواب آشفته بیدار شوند و بدانند اینجا ایران اسلامی است اینجا کشور امام زمان است و ملت مؤمن و انقلابی ایران اجازه اجرای این سند و هر سند نکبتبار را به شما نخواهند داد.

وی با اشاره به دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تحمل بالای نقد توسط رهبری را همه دنیا می بینند و همه کسانی که ناجوانمردانه نظام را به دیکتاتوری متهم می کنند بیایند ببینند که چطور دانشجو ، رهبر را مورد انتقاد قرار می دهد و مورد تفقد رهبر قرار می گیرد آیا این آزادی بیان و دمکراسی نیست.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند نظام در یک کارزار عظیمی قرار دارد ایشان از جوانان خواستند وارد میدان شوند و فرمودند:‌لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم آرمان‌ها شود و در مقابل تخریب افکار عمومی سد ایجاد کند.

امام جمعه سیریک درباره ادامه مذاکره برجام با دولت های اروپایی منوط به قبول شرایط ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری خواند و خاطرنشان کرد: اولا آنها باید سکوت خود در مقابل بدعهدی آمریکا را جبران کنند و علیه آمریکا قطعنامه صادر کنند، ثانیا در ادامه راه، باید متعهد شوند که بحث موشکی و نفوذ منطقه ای ایران را مطرح نکنند، با تحریم ها مقابله کنند، فروش نفت ایران و معاملات بانکی ایران را تضمین کنند اگر هم به این تعهدات عمل نکردند، حق ایران برای آغاز فعالیت های هسته ای محفوظ است و اگر برجام قرار باشد،‌برای ما فائده ای نداشته باشد، اصرار بر ماندن در برجام چه معنایی دارد.

حجت الاسلام حیدری اذعان کرد:اخیرا شنیده شد،‌که رییس جمهور فرانسه در دیدار پوتین گفته که با رئیس جمهور ایران بر سر مسائل دفاعی مذاکره کرده است اگر چنین باشد این خلاف شروط رهبری است و اگر کذب است باید دولتمردان سریعا این خبر را تکذیب کنند.

وی با بیان اینکه هفته قبل حمله موشکی مجاهدان فلسطینی به رژیم صهیونیستی که موجب ترس صهیونیست‏ها و متحدان بین‏المللى آن‏ها شد پیام آن این بود رهایی قدس در گرو مقاومت است نه مذاکره و سازش.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای تمرین تقواست و بهترین عمل در این ماه،‌ دوری از گناهان است و شب های قدر از هزار ماه با ارزش تر است و مقدرات یکساله ما در این شب نوشته می شود، لذا سعی کنیم که با شب زنده داری و حضور در مساجد از برکات این شب استفاده کنیم شایسته نیست در خانه بشینیم و پای تلویزیون عبادت کنیم، بلکه عنایت الهی به جمع بیشتر است شاید در یک جمع صد نفره، یک نفر بنده خوب خدا باشد و به واسطه همان یک نفر، خداوند به جمع عنایت ویژه داشته باشند.

حیدری با گرامیداشت و تسلیت سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام و قیام خونین ۱۵ خردادماه یادآور شد: شناخت صحیح از امام بسیار مسئله مهمی است امروز آرمان های امام توسط کسانی که دم از خط امام می زنند، مورد تحریف قرار می گیرد و بهترین مسیر شناخت امام، استفاده از سیره و سخنان مکتوب حضرت امام است برخی از ویژگی های بارز امام عبودیت و تکلیف محوری ، کار برای خدا و استکبار ستیزی بود.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: کسانی ابتدا انقلابی بودند، ولی امروز از قطار انقلاب پیاده شدند، اول انقلاب یک چیزی می گفتند ولی امروز چیز دیگری می گویند ولی امام در همه برهه ها در همان مسیر ثابت قدم بودند و این صفت مؤمنان راستین است برخی امروز سخن از سازش و کنارآمدن با دشمن می زنند ولی قرآن ما را به جنگ دائمی و عدم سازش با دشمن دعوت می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=474423
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل