ساخت نخستین ترمینال ریلی غلات در بندر شهید رجایی پایان یافت
+ پ -
ساخت نخستین ترمینال ریلی غلات در بندر شهید رجایی پایان یافت

معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پایان عملیات ساخت ۴۶۵ متر خط ریل پایانه تخلیه و بارگیری گندم در بزرگترین بندر تجاری کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، محمد علی اصل سعیدی پور،معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام این خبر گفت: از این پس پایانه روباز نگهداری گندم با ۸ هکتار مساحت و ظرفیت بیش از ۱۰۰ هزارتن گندم توانایی تخلیه و بارگیری همزمان ۱۵ واگن را دارد.

وی اظهار کرد: ساخت پایانه تخلیه و بارگیری ریلی گندم از مصوبات این کمیته برای توسعه صادرات، ترانزیت و واردات غلات است و افزایش سرعت ارسال بار گندم با کمترین زمان از مزایای ساخت این پایانه ریلی می باشد.

سعیدی پور با بیان اینکه ساخت یک سیلوی گندم به ظرفیت ۱۰۰ هزارتن در پسکرانه بندر شهید رجایی آغاز شده است،افزود:قرار است یک سیلوی ۸۰ هزار تنی نیز در کنار اسکله های فله این بندر به همراه یک ترمینال مکانیزه غلات ساخته شود.
وی تصریح کرد:پیش بینی می شود این سیلوها با دسترسی به شبکه ریلی طی دو سال آینده آماده بهره برداری شود.
معاون عملیات بندری هرمزگان تاکید کرد:با فراهم شدن زیرساخت ها بخش عظیمی از ترانزیت گندم کشورهای آسیای میانه، کشورهای همسایه و جنوب شرق آسیا از این بندر انجام شود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff