ساخت شناور پیشرفته مسافری و باری توسط متخصصان داخلی در هرمزگان
+ پ -
ساخت شناور پیشرفته مسافری و باری توسط متخصصان داخلی در هرمزگان

یک فروند شناور حمل مسافر و بار به همت مهندسان و متخصصان توانمند ایرانی ساخته شد که در شیپ یارد شرکت بوت سرویس ایران در جزیره کیش، مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالکریم رزازان،  مشاور عالی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: شناور “راه شناسان ۱” دارای ظرفیت ۵۵ صندلی و امکان حمل ۵۰ تن بار می باشد که از محل تسهیلات بانکی با سود سفر درصد وجوه اداره شده سازمان بنادر و با مشارکت بانک توسعه تعاون در شیپ یارد شرکت بوت سرویس ایران در جزیره کیش ساخته شده است.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه ساخت این شناور که  ۲۴ متر طول، ۵٫۶ متر عرض و ۱٫۳ متر آبخور دارد، ۶۸ میلیارد ریال هزینه در برداشته است، اظهار کرد:این شناور پیشرفته با قابلیت تردد دریایی در فورس های ۴ و ۵ شرایط جوی در آب های بین المللی، با سرعت ۲۴ نات دریایی( بیش از ۴۳ کیلومتر بر ساعت) طی مدت ۱۸ ماه ساخته شده است.

 

 

 

 

 

رزازان با اشاره به خصوصی سازی و مسئول کمیته وجوه اداره شده این سازمان افزود: تا پیش از این، ۶۰ درصد از مراحل ساخت چنین شناورهایی در خارج از کشور انجام می شد که با بومی سازی این فن آوری در داخل کشور و به همت متخصصان ایرانی، حدود یک میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.

 

 

 

 

 

وی  خاطرنشان کرد: ساخت شناورهای پیشرفته دریایی توسط صنایع توانمند ایرانی و با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی، در راستای اقتصاد مقاومتی و شکوفایی حمل و نقل دریایی، مطابق با آخرین استانداردهای جهانی صورت می گیرد.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff