ساخت سکوی هوشمند پرتاپ موشک در جنگ های نامتقارن
+ پ -
ساخت سکوی هوشمند پرتاپ موشک در جنگ های نامتقارن

مخترع بسیجی هرمزگانی موفق به ساخت سامانه موشک انداز هوشمند با قابلیت های حمل بصورت انفرادی برای موشک های سبک مانند فجر که دارای سیستم غیر قابل هک است شد.

عسکری زاده مخترع سامانه موشک انداز هوشمند که دانشجوی رشته برق و قدرت است در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت : این سیستم طراحی شده کاملا هوشمند ، این قابلیت را دارد که توسط موبایل در هر نقطه فرمان پرتاب را دهد و فرمان شلیک را می توان روی دستگاه موبایل که در این سکو قرار داده شده است قفل کند و بعد از برقراری تماس و اتصال بعداز سه ثانیه بایک فرمان حتی این قابلیت را دارد که شفاهی این فرمان داده شود و فقط همان کلمه به عنوان فرمان آتش اعمال شود، همانند الله اکبر یا لبیک یاخامنه ای مشابه این طرح توسعه یافته تاکنون در هیچ کشوری مشاهده و آزمایش نگردیده است.

 

 

وی در ادامه بیان کرد : این سکوی پرتاب موشک بسیار سبک و قابلیت حمل بصورت انفرادی را دارد و دارای وزنی حدود ۸کیلوگرم می باشد و برای موشک های سبک مانند فجر و خمپاره های جنگی قابل استفاده است.

 

 

عسکری زاده به مهمترین مولفه یا شاخصه های این سیستم اشاره داشت و گفت: این سیستم غیر قابل هک – دارای رمز کننده روی هر دو موبایل – کاهش عوامل انسانی در هنگام پرتاب – دارای رمز کننده شفاهی مثل الله اکبر لبیک یا خامنه ای می باشد.

 

 

مخترع بسیجی اظهار داشت : بیشترین کاربرد این سامانه در جنگ های نامتقارن است همانند جنگ ۳۳ روزه- ۵۱ روزه غزه و… می باشد.

 

 

عسکری زاده علت ساخت این سکوی پرتاب هوشمند را علاقه مندی به ساخت سامانه های دفاعی و همچنین نشان دادن توانمند بودن بسیجیان کشور در عرصه های مختلف از جمله مسائل دفاعی با امکانات بسیار کم اما کیفیت بالا عنوان کرد.

 

 

وی با اشاره به این موضوع که این طرح در زمان تحریم مراحل ساخت را طی نموده است و یکسال بطول انجامیده است بیان داشت : بیشتر قطعات در بازار موجود نبوده و از قطعات جایگزین استفاده شد و بایک برنامه نویسی قوی توانستیم به این اراده برسیم که ما می توانیم با امکانات موجود در داخل و نمونه های داخلی بهترین ها را ساخته و داشته باشیم.

 

 

مخترع بسیجی یادآور شد: تمامی هزینه های ساخت این سامانه شخصا پرداخت نموده و انتظار دارد که مسئولین با حمایت خود از این طرح بتوانیم با ارتقاء دادن بیشتر این طرح سکو پرتاب هوشمند و مجهزتری بسازیم ، زیرا این اختراع قابلیت ارتقاء را دارد.

 

 

عسکری زاده به طرح های دیگری که در آینده رونمایی خواهد کرد و مراحل پایانی خود را طی می کند اشاره داشت و گفت : دیوار هوشمند حفاظتی -کلاه ایمنی هوشمند به مرحله ساخت و تست رسیده است که انشاءالله در رزمایش بسیج ۹۴ رونمایی خواهد شد.

 

 

وی در خصوص ثبت اختراع خاطر نشان کرد: این اختراع در حال ثبت می باشد و تمامی مدارک و مستندات ساخت آن به بنیاد نخبگان بسیج – بسیج علمی پژوهشی و فناوری که مرکز حمایت از مخترعان ، مبتکران و محققان بسیجی است ارسال شده است.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff