ساخت تسلیحات نظامی نیروی دریایی ارتش به‌ دست دانشجویان ایرانی

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: تسلیحات نظامی نیروی دریایی ارتش به دست متخصصان و پرسنل نداجا در نیروی دریایی و توسط استادان و دانشجویان ارتش ساخته و عرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیین امضای تفاهم‌نامه نیروی دریایی ارتش و دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با حضور امیر جعفر تذکر فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و احسان کامرانی رئیس این دانشگاه با هدف همکاری و تعامل اثربخش برگزار شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در این نشست با اشاره به فعالیت‌های علمی، پژوهشی و نظامی متخصصان این نیرو گفت: حضور گسترده نداجا در منطقه و داشتن اقتدار و قدرت بالای نظامی در حوزه دریا، حمایت علمی و معنوی از انجمن‌های دانشجویی در ارتباط با فعالیت‌های مرتبط با دریا و سواحل و علوم و فنون دریایی،  برگزاری سمینارها و نشست‌های علمی مشترک نویدبخش آینده روشن برای ایران است.

امیر تذکر اضافه کرد: بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی، پژوهشی و کارگاهی دو طرف با هدف به‌کارگیری حداکثری ظرفیت‌ها و شناسایی فرصت‌های بالقوه و بالفعل سواحل مکران در ادامه این همکاری مهم و اثربخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه تسلیحات نظامی نیروی دریایی ارتش به دست متخصصان و پرسنل نداجا در نیروی دریایی و توسط استادان و دانشجویان ارتش ساخته و عرضه می‌شود، افزود: نیروی دریایی به واسطه این پشتیبانی و ساخت تسلیحات  و حضور قدرتمند در منطقه سوق‌الجیشی تنگه هرمز، یک نیروی مقتدر و قدرتمند است که به‌واسطه تلاش‌های علمی و پژوهشی این اقتدار را به منصه ظهور رسانده است.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش از آمادگی این نیرو برای همکاری متقابل در همه حوزه‌های تخصصی با آموزشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی خبر داد و گفت: حرکت علمی و پژوهشی کنار دانشگاه‌ها و استفاده از تخصص نیروهای مهارتی و کاردان نیروی دریایی موجب اقتدار کشور می‌شود و این چیزی است که مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید کرده‌اند.

انتهای پیام/