زیر بنای اقتصاد کشور نباید در بازی برجام از بین رود/ ادامه رکوددرکشور اقتصادهرمزگان را نابود می کند
+ پ -
زیر بنای اقتصاد کشور نباید در بازی برجام از بین رود/ ادامه رکوددرکشور اقتصادهرمزگان را نابود می کند

نائب رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه برجام نباید در اقتصاد کشور ملاک شود و نباید زیر بنای اقتصاد داخلی در این بازی از بین رود، ادامه داد: نمی توان به کش و قوس هایی مقامات غربی بروی برجام حساب کرد.

محمدرضا صفا، نائب رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ومعادن بندرعباس  در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه تاثیرت برجام ۶ ماه آینده در اقتصاد کشور نمود پیدا می کند، گفت: اهم برجام برطرف شدن محدودیت های بانکی و بیمه است که در رونق اقتصادی ارزش واقعی دارد و آزاد شدن پولهای بلوکه شده کشور باعث رونق می شود.

 

 

 

 

 

وی اظهار کرد: اگر این پولها به نحو صحیح مورد استفاده قرار گیرد کارخانه های تعطیل شده فعال خواهد شد و باعث افزایش  تولید و اشتغال  می شود و مشکلات اقتصادی نیز برطرف خواهد شد.

 

 

 

 

 

صفا با بیان اینکه مشکل اقتصادی کشور در رکود اقتصادی و تورم است ، افزود: شرایط بوجود آمده بر اثر تحریم و اقتصاد کشور در سه سال اخیر باعث افزایش بازار رکود در بازار شده است.

 

 

 

 

وی تصریح کرد: با اجرای برجام پولهای بلوکه شده باید به سمت صنعت زیر بنایی رود که آثار خود را در دراز مدت نشان می دهد و با این رویه تا ۶ ماه آینده اشتغال زایی، رفاه و درمان در شرایط مطلوبی قرار می گیرد.

 

 

 

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه برجام نباید در اقتصاد کشور ملاک شود و نباید زیر بنای اقتصاد داخلی در این بازی از بین نرود، ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در کشور اجرا شود و به کش و قوس هایی که مقام های غربی به روی برجام وارد می کنند نمی توان حساب کرد.

 

 

 

 

وی با اشاره به حساسیت رکود اقتصادی در کل کشور اظهار کرد: رکود اقتصادی در استان هرمزگان در صنایع آلومینیوم نمایان شده و صنعت فولاد دچار مشکل است.

 

 

 

 

صفا ادامه داد: به دلیل گران شدن سوخت لنج های سنتی صادرات محصولات کشاورزی کاهش یافته و گمرکات استان حدود ۳۰ درصد افت واردات داشته است.

 

 

 

وی با بیان اینکه اقتصاد استان ما وابسته به دولت است، گفت: اگر رکود اقتصادی راه یافته در ایران ادامه پیدا می کند ، صادرات و واردات در استان هرمزگان نابود می شود و تجار نوپای هرمزگانی دیگر توانایی فعالیت در عرصه اقتصادی را نخواهند داشت.

 

 

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ومعادن بندرعباس با تاکید بر اینکه  اقتصاد شفاف باعث رونق اقتصادی می شود، افزود: رونق اقتصادی در هرمزگان فقط به شهید رجایی منوط نمی شود بلکه بندرلنگه قشم و خمیر جزی از اقتصاد استان هستند و رونق اقتصادی در گمرکات این شهرستان باعث فعالیت اقتصاد می شود.

 

 

 

 

وی تصریح کرد:تجارت مرز نشینان باید رونق داده شود و به اینکه به افراد خاصی اجازه واردات و صادرات داده می شود صحیح نیست

 

 

 

 

صفا با بیان اینکه فصل الخطاب ما بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است،کالاهای لوکس و مصرفی که از کشورهای دیگر وارد می شود باید با نظارت و تعرفه معقول در بازار عرضه شود.

 

 

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: ما با ورود شرکت های  چند ملیتی در کشور مشکلی نداریم اما به این شرط که با رقابت سالم به تولید کننده داخلی ضربه نزنند و صنایع کوچک با ورود تکنولوژی ها وارداتی به روز شوند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff