زیارت روستایی که در محاصره حریم دریا، راه و کوه قرار گرفته
+ پ -
زیارت روستایی که در محاصره حریم دریا، راه و کوه قرار گرفته

روستای زیارت از توابع بخش کوشکنار سالهاست مسیر توسعه آن تحت تأثیر سه حریم کوه، دریا و راه قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از پارسیان خبر در گفتگو با دهیار و رئیس شورای اسلامی روستای زیارت پای صحبت‌ها و دغدغه آنان نشست.

 

جاسم بحری دهیار روستای زیارت در این خصوص گفت: روستای زیارت از قدمت بالایی برخوردار است و دورانی که مردم خانه‌های خود را در این روستا بنا کردند کسی تصور اینکه روزی حریم قانونی برای دریا، راه و کوه ایجاد شود نداشته است.

 

دهیار روستای زیارت خاطر نشان کرد: اگر سه حریمی که عرض شد در زیارت اجرا شود درصد بالایی از منازل روستا در حریم قرار دارد و اصولا مردم زمینی برای ساخت و ساز نخواهند داشت و منازل کنونی نمی‌توانند توسعه پیدا کنند.

 

بحری با اشاره به جوانانی که مجبور به اسکان در خانه‌های پدری خود هستند اظهار داشت: بسیاری از جوانان روستا مجبور هستند در اتاقی که از خانه پدری به آنان داده می‌شود زندگی خود را آغاز کنند و پس از چند سال با حضور فرزندان خود مشکلاتی به وجود می‌آید.

 

دهیار زیارت در ادامه گفت: بنیاد مسکن تا کنون تلاش زیادی انجام داده که مشکل روستا حل شود اما استعلام از ادارات مختلفی که به نوعی حریم‌ها مانع جواب مثبت به استعلام می‌شود این تلاش‌ها را با چالش روبرو می‌کند.

 

بحری راه برون رفت از وضعیت فعلی را تخصیص زمینی در مجاورت روستا که از حریم‌ها به دور باشد خواند و گفت: در ضلع شمال شرق روستا مکانی بدین منظور مطالعه شده که امیدواریم با جدیت در دستور کار قرار بگیرد و جوانان روستا از نگرانی ساخت و ساز‌ها آسوده شوند.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff