زیارت در روضه منوره رضوی تسهیل شد

با توجه به بهبود شرایط در مشهد و در راستای تسهیل زیارت زائران در روضه منوره رضوی مسیرهای تازه‌ای را برای تشرف زائران به این مکان مقدس ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مدیر عالی حرم مطهر رضوی در این باره گفت: از پیش از ماه محرم و با دستور تولیت آستان قدس رضوی، برنامه‌ریزی جدی برای تسهیل زیارت حرم مطهر رضوی آغاز شد تا طبق شیوه‌نامه‌های مورد تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا، گشایش‌های تازه‌ای در مسیرهای تشرف به روضه منوره ایجاد شود اما قرمز شدن وضعیت کرونایی مشهد از یک سو و تشرف گسترده زائران دهه آخر صفر از سوی دیگر، سبب شد اجرای طرح‌های جدید منطبق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی امکان‌پذیر نباشد بنابراین انجام آن به زمان مناسب موکول شد.

محمدمهدی برادران افزود: اما در حال حاضر با عبور از این دوره و زرد شدن وضعیت وضعیت کرونایی مشهد، آستان قدس رضوی، مسیرهای جدیدی برای تشرف عموم زائران به روضه منوره رضوی ایجاد کرده است تا همه عاشقان حضرت رضا(ع) بتوانند از فاصله نزدیک‌تر، زیارت خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در تمام ماه‌های سپری شده از شرایط کرونایی، آستان قدس رضوی لحظه‌ای برای تسهیل بیشتر زیارت زائران درنگ نکرده و تمام توان خود را برای این مهم به‌کار گرفته است.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی افزود: نکته مهم در این خصوص، تبعیت کامل از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی درباره پیروی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده که همواره مدنظر قرار داشته است.

برادران ادامه داد: تمام تلاش خادمان زائران در حرم مطهر رضوی، تسهیل زیارت است و امیدواریم به‌زودی با رهایی از شر ویروس منحوس کرونا، بتوانیم همانند گذشته در تمامی فضای روضه منوره میزبان حضور پرشور زائران حضرت باشیم.

وی در پایان گفت: تا آن زمان، خادمان رضوی و زائران حضرت رضا(ع) نائب‌الزیاره دیگران عاشقان و دلدادگان امام هشتم خواهند بود تا ان‌شاءلله فرصت میزبانی از همه آن‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/فارس