زیاده طلبی آمریکا با مذاکره و لبخند اصلاح نمی شود/ دیپلماسی شگرد آمریکا برای دشمنی و سلطه گری
+ پ -
زیاده طلبی آمریکا با مذاکره و لبخند اصلاح نمی شود/ دیپلماسی شگرد آمریکا برای دشمنی و سلطه گری

خوی و منش تجاوزگرانه، زیاده خواهی و زیاده طلبی دولتهای مستکبر که در راس آنان آمریکای جنایتکار و جهان خوار است چیزی نیست که با مذاکره و لبخند به تحقق برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ از آنجایی که یکی از مفاد برجام آزاد شدن اموال بلوکه شده ایران بود و در چند روز اخیر این حکم دیوان قضایی آمریکا در دستبرد به ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در حساب بانکهای آمریکایی که به صراحت بر خلاف قوانین حقوق بین الملل است بار دیگر چرایی بدبینی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به آمریکا را روشن کرد و نشان داد که همواره خوی و منش تجاوزگرانه، زیاده خواهی و زیاده طلبی دولتهای مستکبر که در راس آنان آمریکای جنایتکار و جهان خوار است چیزی نیست که با مذاکره و لبخند به تحقق برسد و تغییری حاصل شود.

 

دست درازی به مال ملتی فهیم و انقلابی همچون ایران عزیز آن هم به چه بهانه ای؟

بهانه های دروغ که نزدیک به ۳۰ و اندی سال از آن می گذرد که حتی هیچ سند و مدرکی دال بر اثباتش نیست و درست در برهه ای از زمان که دولت یازدهم با تمام سعی و تلاشش برای اثبات حُسن نیت طرف مذاکره کننده متاسفانه پیشاپیش تمام تعهدات خود را انجام داده است.

مطمئناً و یقیناً این کشور جهان خوار (آمریکا) با هر ترفند و حیله ای که می تواند و می شود به نفع خود و دشمنی و سلطه گری بیشتر با انقلاب جمهوری اسلامی استفاده می کند خواه با ابزار جنگ افزاری یا شگردهای مذاکراتی و دیپلماسی و دولتی!

دولت به اصطلاح مقتدر اما در واقع مستکبر و ظالم آمریکا می کوشد تا طرح قدیمی خود را در مهار و تغییر جمهوری اسلامی و در نهایت فروپاشی از درون جمهوری اسلامی به عنوان تجلی بی پایان انقلاب را پیاده کند که یکی از راه های آن به فرموده مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  “نفوذ” در میان مسئولین در حیطه فکر و عمل است.

این در حالیست که مسئولین ما(جناب عراقچی) پس از دیدن بدعهدی طرف آمریکایی اظهار داشتند که این اقدام آمریکا در مصادره ۲ میلیارد دلار اموال بانک مرکزی دقیقا خلاف قواعد حقوق بین المللی است و آن را راهزن بین الملل دانستند.

دولتی را که اکنون آن را راهزن بین المللی می دانند، دلسوزان این نظام مقدس بیش از ۳۷سال است که با همین نام او را می شناسند. آمریکا شیطان است و کار شیطان خباثت!

ما ملتی هستیم بزرگ در کشوری عزیز و اسلامی بنام ایران که با دیگر ملتهای جهان متفاوتیم.

این را همه بخصوص آمریکا باید خوب بدانند چرا که تاکنون با دست خالی با همه جنگیده ایم نمونه واضح آن جنگ ۸ ساله تحمیلی که با بیش از ۷۰ کشور که تا دندان مسلح بودند و ما چی؟ هیچ! تحت شدیدترین تحریم های نظامی.

و همان گونه که امام خمینی (ره)فرمودند: اگر ما رو محاصره اقتصادی کنند، فرزند”رمضانیم” و اگر ما را محاصره نظامی کنند، فرزند “عاشوراییم”.

بله اینجا ایران است کشور من، کشور تو. کشوری که حتی خاک پاکش (شن های بیابان طبس) به فرمان رهبرش هستند.

اینجا ملتی دارد که در برابر هیچ ابرقدرتی به زانو نمی نشیند و اینجا  کشوری است که نمایندگانش باید خوب بدانند که نباید از مواضع ضعف با ۶ کشور غربی به مذاکره بنشینند.

واقعا جای سوال است که دادن غرامت به خانواده های سربازان آسیب دیده در انفجارهای تروریستی لبنان را چه دَخلی با دولت و اموال جمهوری اسلامی؟

انگار که دولتمردان آمریکایی فراموششان شده که نگاهی به کتابهای خاطرات خود بیندازند و آن را در ذهن پوچ خود مرور کنند چرا که در این خاطراتی که به چاپ رسیده از پشتیبانی های مالی و تسلیحاتی خود و عکس های دست در دست با تروریست ها گفته و به تصویر کشیده اند.

حال چه شده که هوس کرده اند به اموال بلوکه شده ایران عزیزمان که قرار بود بعد از اجرایی شدن برجام  آزاد شود دست اندازی کنند؟؟

و چه شده که در این میان غیرت ملی مسئولان را نیز تا نقطه صفر کشانده اند؟؟

مسئولینی که حتی برنامه ها چیده بودند برای مصرف این دارایی!!

چه شد هنگامی که جناب ظریف در جهت اجرای برجام به آمریکا رفت به یکباره آقای اوباما عازم عربستان شد و با شیوخ سعودی برای ایران و ایرانی شاخ و شانه کشیدند؟

چه شد که در همان زمان جان کری به لابی صهیونیست ها در آمریکا رفت تا بار دیگر به آنان تاکید کند که برجام هیچ سود و منفعتی برای ایران به همراه ندارد؟؟

و چه شد که دیوان عالی آمریکا حکمی صادر کرد مبنی بر برداشت ۲ میلیارد دلار برای پرداخت غرامت؟؟

این چیزی نیست جز یک دستبرد بزرگ و توطئه ای که بعدا مشخص خواهد شد!!!

و چیزی که نباید اتفاق می افتاد رخ داد و این حس “هیچ” بودن مزایای برجام را به همگان تلقین کرد و وزیر محترم در نیویورک تنها تماشاچی این رویداد بودند و به انتشار بیانیه ای اکتفا کرد چون در خاک آمریکا کاری از دستشان برنمی آمد.

و این است که علاوه بر غارت اموال بلوکه شده، غیرت ملی مسئولان را هم بردند!!!

ای کاش و ای کاش سخنان رهبر فرزانه مان را آویزه گوش می کردند که در هیچ زمانی آمریکا لایق اعتماد نیست!

چه نیکو امام عزیزمان خمینی(ره ) رهبرکبیر انقلاب لقبی در شان شان انتخاب کردند: شیطان بزرگ!!

و اینک تمامی ما ملت غیور ایران، دانشجویان و دانشگاهیان رهرو ولایت از دولتمردان و مسئولین خود خواستاریم  که در مقابل این زیاده خواهی آمریکا ایستادگی کرده و در مقابل عهد شکنی طرف توافق برجام واکنش های ارزنده ای برای دفاع از حقوق ملت ایران از خود نشان داده و به فرمایشات پند آمیز رهبر عزیزمان عمل کنند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff