تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 89329
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

زوجین در گفت و گو های خود به فکر برنده شدن و پیروزی نباشند

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده گفت: زوجین در گفت و گو های خود به فکر برنده شدن و پیروزی نباشند بلکه از نظرات هم برای پیروزی در بهتر شدن زندگی مشترک استفاده کنند.   به گزارش پایگاه خبری هرمز، عبدالرضا کردی در همایش خانواده موفق در سالن فارابی بیمارستان شهید محمدی اظهار کرد: ارتباط درست […]

زوجین در گفت و گو های خود به فکر برنده شدن و پیروزی نباشند

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده گفت: زوجین در گفت و گو های خود به فکر برنده شدن و پیروزی نباشند بلکه از نظرات هم برای پیروزی در بهتر شدن زندگی مشترک استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز، عبدالرضا کردی در همایش خانواده موفق در سالن فارابی بیمارستان شهید محمدی اظهار کرد: ارتباط درست و صادقانه بین اعضای خانواده به ویژه همسران که الگویی برای فرزندان هستند، یکی از عوامل خانواده موفق می باشد.

 

وی در ادامه بیان کرد: دو زوج همواره باید در کنار هم و مکمل هم در فعالیت ها باشند تا زندگی به شکل مناسب تری به پیش برود.

 

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده، تشویق کردن اعضای خانواده در مقابل فعالیت های خوب و سازنده، متعهد بودن همسران نسبت به یکدیگر و گسترش این تعهد در بین اعضای خانواده، داشتن اعتقادات مذهبی و ایمان به خدا و خدا ترس بودن را راههای رسیدن یک خانواده به زندگی موفق برشمرد.

 

کردی، قدردانی همسران از یکدیگر و گسترش آن در میان اعضای خانواده، تعیین نقش ها و مسئولیت ها در بین همسران و اعضای خانواده در زندگی، تعیین گذراندن وقت های با کیفیت همسران با یکدیگر و فرزندان و همچنین داشتن احترام متقابل زوجین و گسترش آن در بین اعضای خانواده راجزء ویژگیهای خانواده موفق دانست.

 

وی داشتن روحیه انعطاف زوجین نسبت به عقاید منفاوتی که نسبت به مسائل دارند و تلاش برای نزدیک ساختن نظرات هم به یکدیگر را برای دستیابی به یک خانواده موفق مهم ارزیابی کرد.

 

این مشاور خانواده خاطرنشان کرد: زوجین در گفت و گو های خود به فکر برنده شدن و پیروزی نباشند بلکه از نظرات هم برای پیروزی در بهتر شدن زندگی مشترک استفاده کنند.

 

کردی افزود: یادگیری و کسب آگاهی و دانش یکی از رمزهای خانواده های موفق است تلاش کنیم برای تحصیل و کسب یادگیری های جدید علاوه بر حمایت، مشوق یکدیگر هم باشیم.

 

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده مسئله تامین امنیت اقتصادی در خانواده رایکی از موارد جدی دانست و بیان کرد: در صورت نداشتن تدبیر لازم، خانواده ها را دچار اغتشاش و پایه های زندگی را متزلزل می سازد.

 

وی اظهار کرد: همسران در گام نخست باید با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی خانواده، ضمن رعایت صرفه جویی های لازم، این موضوع را با احترام و گفت و گو های سازنده به فرزندان هم آموزش دهند.

 

کردی گفت: آموزش پذیرش شکست در بین زوج ها باید نهادینه شود و هرگز در شکست های احتمالی  نباید همسران از یکدیگر مایوس و ناامید شوند و در چنین شرایطی باید به یکدیگر کمک کنند تا ضمن درس گرفتن از شکست های احتمالی، حامی یکدیگر در شکست های پیش آمده در زندگی باشند.

 

وی ادامه داد: در مقابل تنش ها و فشارهای احتمالی برای  یکدیگر سنگ صبور باشید و تحمل همدیگر را در بروز تنش های پیش آمده با گفت و گو های مفید و مشورت دادن افزایش دهید.

 

این مشاور خانواده همچنین، وفاداری همسران به یکدیگررا یکی از ویژگی های ثبات زندگی های مشترک دانست و افزود: همسران ضمن پایبندی به آن لازم است تمام تلاش خود را به کار ببندند تا با وفاداری به هم، زندگی های خود را مستحکم و موفق سازند

 

کردی با بیان اینکه بدبینی آفت خانواده ها است و آن ها را از موفقیت دور می سازد گفت: این احساس منفی همانند سمی است که زهر آن زندگی را به نابودی می کشاند بنابراین احساس مثبت و خوش بینی را آموزش ببینید و آن را در زندگی عملی سازید تا مشاهده کنید با داشتن این احساس مثبت چه خانواده آرام  و سالمی خواهید داشت.

 

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده در پایان بخشیدن، گذشت و چشم پوشی از اشتباهات یکدیگر و فرصت دادن به یکدیگر برای جبران خطاهای احتمالی را از رمزهای یک خانواده سالم و موفق و نمونه دانست.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=89329
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,567 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی