زن کانون اساسی در تعلیم و تربیت اسلام است
+ پ -
زن کانون اساسی در تعلیم و تربیت اسلام است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت:بمناسبت دهه کرامت در همایش عفاف و حجاب از ۳۰ نفر از فعالان فرهنگی ، قرآنی ، مروجین و بانوان محجبه و مادران و دختران شهداء در حسینیه ۱۴ معصوم روتان بخش بمانی شهرستان سیریک با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حائری در این همایش افزود :زنان و مردان به حکم شرع و اسلام موظف به رعایت پوشش و حجاب اسلامی می باشند و بر اساس دین اسلام بر انها واجب است و رعایت نکردن ان از نگاه قرآن و اهل بیت (ع)گناه و معصیت است و هر گناه و معصیتی ، مجازاتی را از سوی خداوند متعال برای آن تعیین و اجرا می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری افزود: نگاه اسلام به زن همراه با حرمت و کرامت است و اسلام در بدو پیدایش زنان را از اسارت فرهنگ جاهلی نجات داد و به آنان قدر و منزلت و شخصیت انسانی بخشید و از فرهنگ جاهلیت مرد سالار و بیگانگی نجات و احیا و ارزش بخشید.

 

وی افزود: عفاف به عنوان یک ارزش درونی و والای اخلاقی در اخلاق اسلامی جایگاه بسیار والایی دارد و عفاف به عنوان ریشه حجاب و یک ارزش درونی و حجاب به عنوان یک عمل ظاهری در جامعه اسلامی جزء یک هنجار اجتماعی ارزشمند است.

 

امام جمعه سیریک اب از داشت:اگر زنان جامعه باحجاب باشند هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد و محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گیرد و هم مراکز اجتماعی در کمال سلامت رفتاری از بداخلاقی و بی بدو باری و بزهکاری‌های اجتماعی مصون و دور خواهد شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری اذعان داشت:زن جلوه‌ای از جمال، محبت، خلاقیت و ربوبیت الهی و رکن اساسی در تعلیم و تربیت اسلام می باشد و اگر زنان به این منزلت واقف شوند و در پاسداری از آن بکوشند فرایند تربیتی و شخصیتی آنان در اجتماع سالم و به بخوبی پیش می‌رود.

 

وی با بیان اینکه گرایش به پوشش و عفاف یک گرایش فطری در میان زنان و مردان است اما میزان و شکل آن رابطه مستقیمی با اخلاق و فرهنگ جوامع مختلف دارد اظهار داشت: در سرزمین‌های مختلف انسان‌هایی که به ارزش‌های اخلاقی اعتقاد بیشتری دارند از پوشش کامل‌تر و متین‌تری استفاده و هر قدر سطح ارزش‌های اخلاقی در آن جوامع پآیین باشد پوشش مردان و زنان نیز در سطح پآیین‌تری قرار می گیرد و شکل نامناسبی پیدا خواهند کرد.

 

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد:آرامش و امنیت والاترین نعمتی است که خداوند به جامعه عنایت می فرماید و اگر جامعه ای فاقد آن باشد به یک معنا، هیچ چیز ندارد و با وجود امنیت همه چیز برای توسعه ،آرامش و آسایش دارد و سلامت جسمی و روحی و روانی جامعه در سایه امنیت حفظ می شود و خلاقیت و نوآوری بروز می کند.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff