زن ستون فقرات خانواده است/ شبکه های اجتماعی را رقیب خانواده نکنیم
+ پ -
زن ستون فقرات خانواده است/ شبکه های اجتماعی را رقیب خانواده نکنیم

امام جمعه کیش زن را ستون فقرات و فرمانده عاطفی خانواده خواند و گفت: زنان افراد متنفذی در خانواده بوده و در همسران و فرزندان خود تاثیر گذار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در گفتگو باخبرنگار کیش پرس با بیان اینکه امروز شبکه های اجتماعی و فضای مجازی رقیب خانواده ها شده است گفت: زن ستون فقرات و فرمانده عاطفی در خانه است و باید این عاطفه را نثار همسر و فرزندان خود کند.

وی با تبریک ولادت زهرای اطهر(س)، هفته زن و روز مادر به زنان جامعه اسلامی اظهار کرد: متأسفانه امروز هر چه معلومات در جامعه بیشتر می شود از این علم و دانش به درستی استفاده نمی شود و گاه از توسعه خلاف جهت انسانی بهره می گیرند.

این استاد دانشگاه و حوزه ادامه داد: برای مثال با افزایش توانایی انسان در ارتباط با فضای مجازی، حضور این توانمندی در خانواده ها جای ارتباطات موثر خانواده ها را گرفته و آن ها را از یکدیگر دور کرده و یا بر مشکلات خانواده ها افزوده است.

وی به نقش تربیتی مادران در خانواده و جامعه اشاره کرده و افزود: تربیت انسان وظیفه ذاتی زن است؛ به همین دلیل چرخش چرخ اقتصادی خانواده در اسلام بر عهده مردان گذاشته شده است تا زنان بتوانند با خاطری آسوده و به دور از دغدغه معاش به تربیت فرزندان بپردازند.

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه در اسلام منعی برای کار کردن زنان بیرون از خانواده وجود ندارد اظهار داشت: در جامعه بخشی از شغل ها وجود دارد که ضروری است بانوان به آن بپردازند همانند پزشکی و آموزش و پرورش و شغل هایی که نیازمند عطوفت و ملایمت است اما این ها نباید موجب شود که خانم ها اولویت اول و ذاتی خود را که همسر و مادرخوب و موفق بودن است را به فراموشی بسپارند.

وی تشکیل نیمی از جامعه به وسیله زنان، متنفذ بودن بانوان در میان همسران و فرزندان و نقش مادری زنان را سه دلیل بسیار مهم در تکریم جایگاه ویژه زنان دانست و تصریح کرد: به هر دلیل که مردان مهم هستند به همان دلیل هم زنان مهم خواهند بود چون نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند. همچنین زنان افراد متنفذی در خانواده بوده و در همسران و فرزندان خود تاثیر گذار هستند.

حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: خانم ها علاوه بر تمامی ویژگی های خاص جایگاه بی نظیر مادری را دارند و مادران موفق می توانند آینده فرزندان خود را تضمین کنند.

وی مادران را تربیت کننده مربیان آینده جامعه و خانه را کارگاه آموزشی و تربیتی آنان دانست و اظهار امیداورای کرد زنان جامعه اسلامی در این خصوص حساسیت بیشتری داشته باشند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff