زنگنه فردا به پایتخت نفتی ایران می‌رود/افزایش ظرفیت تولید نفت منتظر طرح نهایی

وزیر نفت در دومین سفر کاری خود فردا به مناطق نفت خیز جنوب می رود تا جزئیات اجرایی افزایش ظرفیت تولید نفت کشور را از میادین جنوب کشور نهایی کند. به گزارش خبرنگار هرمز، بیژن نامدار زنگنه که در اولین سفر کاری خود در نخستین هفته مدیریتش بر صنعت نفت کشور به پایتخت گازی ایران […]

وزیر نفت در دومین سفر کاری خود فردا به مناطق نفت خیز جنوب می رود تا جزئیات اجرایی افزایش ظرفیت تولید نفت کشور را از میادین جنوب کشور نهایی کند.

به گزارش خبرنگار هرمز، بیژن نامدار زنگنه که در اولین سفر کاری خود در نخستین هفته مدیریتش بر صنعت نفت کشور به پایتخت گازی ایران رفته بود، مقصد دومین سفر کاری خود را در دومین هفته وزارتش، پایتخت تولید نفت ایران انتخاب کرد.

مناطق نفت خیز جنوب که تولید کننده بیش از ۸۰ درصد نفت خام و حدود ۱۶ درصد گاز ایران است، فردا با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت کشور، محور اجرایی شدن برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت کشور خواهد شد.

وزیر نفت فردا در رأس هیئتی به اهواز، پایتخت نفت ایران سفر کرده و ضمن بازدید از تاسیسات و پروژه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، برای شتاب دادن به برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت جلسات ویژه برگزار می کند.

شنیده ها حاکی است در مناطق نفت خیز جنوب دستور حضور تمامی مدیران در پروژه ها صادر شده و به عبارتی تمامی مدیران فعال صنعت نفت در میادین نفتی جنوب کشور با سفر وزیر نفت در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

همچنین مدیران بخش های مختلف عملیاتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب فردا پس از بازدید وزیر نفت از برخی پروژه های در حال توسعه منطقه، در جلسه ای به بیان گزارش های آماری و تحلیلی از آخرین وضعیت ۸۰ درصد تولید نفت ایران می پردازند.

زنگنه در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده در وزارت نفت، برنامه های توسعه ای صنعت نفت به گونه ای اجرایی خواهد تا ۷ ماه آینده ظرفیت تولید نفت کشور به ظرفیت تولید در سال ۸۴ (بیش از ۴ میلیون بشکه در روز) برسد.