زندگی عشایر بستک زیر سایه ي بی توجهی مسئولین
+ پ -
زندگی عشایر بستک زیر سایه ی بی توجهی مسئولین

اکثریت عشایر شهرستان بستک در منطقه نخل خین وجود دارند که حدود ۵۰ خانوار بوده اما بزرگ طایفه آنها از مشکلات آب آشامیدنی و آب برای نیاز دام این منطقه گله مند است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه شهرستان بستک بالغ بر ۲۵۰ خانوار عشایر دارد که بصورت پراکنده و در مناطق کوهستانی زندگی می کنند ، در آمد این عشایر مانند اکثر عشایر کشور از راه دامداری می گذرد.

IMG_4191
مشکلات این قشر محافظ کشور و انقلاب با وجود خشکسالی های چند سال اخیر بیشتر شده که این امر اهمیت توجه مسئولان را بیشتر می نمایند .
اکثریت عشایر شهرستان بستک در منطقه نخل خین وجود دارند که حدود ۵۰ خانوار بوده اما بزرگ طایفه آنها از مشکلات آب آشامیدنی و آب برای نیاز دام این منطقه گله مند است.

باوجود لوله کشی آب در این منطقه  آب آنجا فاقد فشار و در اکثر اوقات قطع می باشد که این امر نارضایتی مردم را درپی داشته است .
مردم عشایر ساکن نخل خین فاقد شبکه بهداشت بوده که این امر موجب مشکلات عدیده و شیوع بیماری های واگیر دار در برخی از فصول سال می گردد .

IMG_4194

دوری این مردم از شهر و نبود وسیله نقلیه در این منطقه مشکلاتی را در پی  که در سال گذشته دو نفر از طایفه مندیل بدلیل نبود وسیله نقلیه و امکانات پزشکی و با وجود بیماری ، جان خود را از دست دادند .
مسکن این مردم فاقد ایمنی لازم و اکثر آنها گلی بوده و در هنگام بارندگی و زلزله های اخیر مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است که بدلیل اسیب پذیر بودن این مردم نیازمند تسهیلات ویژه ای می باشد .
مردم عشایر شهرستان بستک از مسئولین درخواست بهبود شرایط بهداشتی و درمانی خود و دام هایشان ، راههای ارتباطی ، مسکن ، آب آشامیدنی و برق می باشند .
امید است مسئولین توجه وی‍‍‍ژه به این قشر زحمتکش و نجیب کشورمان داشته باشند .

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff