زندان 180 میلیاردی فشافویه ظرفیت نگهداری ۱۰ هزار زندانی را دارد+عکس
+ پ -
زندان ۱۸۰ میلیاردی فشافویه ظرفیت نگهداری ۱۰ هزار زندانی را دارد+عکس

ساخت زندان فشافویه از ۵ سال قبل در سازمان زندانها کلید خورد و تاکنون ۱۰۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و قرار است ۱۰ هزار محکوم و زندانی در آن نگهداری شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دوربرگردان پلیس راه حسن آباد در جاده قم که برسید تابلویی شما را به سمت مسیر چرمشهر راهنمایی می‌کند، جایی که پس از ۲۵ کیلومتر رانندگی می توانید برج و باروهای زندانی نوساز و جدید را از دور مشاهده کنید.

اینجا زندان باز فشافویه است، زندانی که که در راستای بهبود وضعیت زندانیان و تفکیک مجرمین خطرناک از مجرمین مواد مخدر ساخته شده که گنجایش پذیرش ۱۰ هزار زندانی را دارد و در حال حاضر بیش از هزار نفر از محکومین مواد مخدر را که حکم آن ها زیر ۵ سال است، در خود جای داده است.

ساخت زندان باز فشافویه از ۵ سال پیش در دستور کار مسئولان سازمان زندان‌ها قرار گرفت و اقدامات لازم جهت احداث و بهره‌برداری آن آغاز شد و در نهایت همزمان با عید سعید فطر این مجموعه رسماً کار خود را آغاز کرد.

اصلاح شبکه فاضلاب آسایشگاه شماره یک، تعمیر و بازسازی خوابگاه شماره ٢ مددجویان، تأسیس و راه‌اندازی ساختمان یگان حفاظت به مساحت ١٠٠ متر، تأسیس و راه‌اندازی ساختمان دژبانی، توسعه آشپزخانه اردوگاه، احداث رخت‌شوی خانه، راه‌اندازی و نصب سه مخزن گاز ۵٠٠ گالنی ( جمعاً ١۵٠٠ ) گاز مایع و لوله کشی‌های مورد نیاز جهت بهره برداری از جمله اقدامات صورت گرفته در زندان باز فشافویه است.

قرار بر این است که زندانیان زندان‌های قزلحصار، رجایی‌شهر،‌اوین و زندان ورامین در ۴ فاز ۲۵۰۰ نفره به زندان فشافویه منتقل شوند.

در همین راستا هم طی روزهای آینده ۱۵۰۰ نفر از زندانیان زندان قزلحصار و ۳۰۰ نفر از زندانیان زندان ورامین به فشافویه منتقل می‌شوند.

تلاش سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران این است که تراکم جمعیت را در زندان‌های دیگر کم کنند و به احتمال زیاد تا پایان سال جاری تمامی زندانیان استان تهران از قزلحصار به فشافویه منتقل می‌شوند تا قزلحصار به طور کامل در اختیار استان البرز قرار گیرد.

سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص هزینه صورت گرفته برای زندان باز فشافویه گفت: تاکنون ۱۰۳ میلیارد تومان جهت راه‌اندازی این زندان هزینه کرده‌ایم و تا پایان کار نهایی به مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff