تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 422574
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه مطرح کرد:

زنان قربانیان خشونت خانگی در ازدواج های سفید/ میزان خودکشی مردان بیشتر از زنان است

معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه با بیان اینکه میزان خشونت در ازدواج های سفید بسیار بالاست، اظهار کرد: میزان خودکشی مردان در این نوع از ازدواج بیشتراز زنان و احتمال مرگ آنها بسیار بالاست اما زنان در عمل تظاهر به خودکشی می کنند.

زنان قربانیان خشونت خانگی در ازدواج های سفید/ میزان خودکشی مردان بیشتر از زنان است

میرزایی، معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه در گفتگو با خبرنگار  هرمز؛ با اشاره به اینکه ازدواج سفید یک پیونده قانونی و رسمی نیست و هیچ یک از افراد از نظر مالی بر یکدیگر تعهدی ندارند، گفت: تفکرات این پدیده از سال ۱۳۵۰ در میان طرفدارانش آغاز و  در سال ۱۳۷۰ به صورت غیر قانونی وارد کشورهای غربی شد، سپس از سال ۱۳۹۰ شدت بیشتری در میان مردم پیدا کرد.

معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه با بیان اینکه ازدواج سفید هم خانه بودن افراد بصورت غیررسمی است، اظهار کرد: متاسفانه این ازدواج پس از فراگیر شدن در کشورهای غربی، کشور ایران را نیز در برگرفت که در این میان  شبکه اجتمایی و ماهوره ها از عوامل موثر در تشویق جوانان برای روی آوری به ازدواج سفید است.

میرزایی تصریح کرد: در این نوع از ازدواج طرفین سعی می کنند زیر یک سقف در کنار یکدیگر باشند.تا یکدیگر را بشناسند.این ازدواج که ظاهرا موقت است از سوی بسیاری از ادیان مردود شمرده شده است.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج رسمی بر ازدواج سفید ارجحیت دارد، افزود: در دهه اخیر این ازدواج در ایران رواج پیدا کرده و دانشجویان و جوانانی که بیشتر مشکل مالی دارند به این نوع از ازدواج گرایش پیدا می کنند.

معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه با بیان اینکه مناظرات با موضوع ازدواج سفید نباید در دانشگاهها برگزار شود، گفت: اکثر دانشجویان بر این باورند که این نوع ازدواج را از روی روشن فکری انتخاب می کنند در صورتی که اثرات منفی آن بیشتر از اثرات مثبتش است به گونه ای که میزان خشونت و خیانت در این نوع از ازدواج بسیار بالاست.

میرزایی با تاکید بر اینکه عمده ازدواج های سفید به ازدواج دائم منجر نمی شود، اظهار کرد: برخی از افراد گمان می کنند در این از ازدواج آمار جدایی بسیار پایین است در صورتی که سخت در اشتباه هستند چون درصد کمی از ازدواج های سفید به ازدواج رسمی منجر می شود و  هنگام طلاق تمام دارایی فرد در ازدواج های رسمی بین زوجین تقسیم می شود اما در ازدواج سفید اینگونه نیست .

وی با اشاره به اینکه خودکشی بدون دلیل اتفاق نمی افتد، بیان کرد: افراد با برنامه از پیش طراحی شده اقدام به خودکشی می کنند البته ناگفته نماند در ازدواج های سفید میزان خودکشی مردان بیشتر از زنان و احتمال مرگ بسیار بالاست اما زنان در عمل تظاهر به خودکشی می کنند.

معاون بهداشت و روان ستاد کل سپاه تصریح کرد: فردی که ازدواج سفید را تجربه کرده است دیگر نمی تواند صمیمت قبل را در ازدواح رسمی به دست بیاورد لذا تمام مسئولان باید برای فرهنگ سازی بهتر در خصوص ازدواج رسمی همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند.

میرزایی با تاکید بر اینکه خانواده ها سعی کنند که سخت گیری در امر ازدواج دختران و پسران را از بین ببرند، خاطرنشان کرد: پسری که به بلوغ عاطفی نرسیده، هرگز اقدام به ازدواج نکند و خانواده هم هیچ اجباری در این مورد نداشته باشد و برعکس اگر پسری به بلوغ عاطفی رسید براساس معیارهای مناسب خود حتما اقدام کند و خانواده ها هم دراین زمینه باید همکاری لازم را داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=422574
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,580 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی