تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 560097
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
وقتی جهاد به دست زنان صورت می گیرد؛

زنان جزیره هرمز اعلامیه های امام را پخش می کردند و به تظاهرات می رفتند

زنان انقلابی جزیره هرمز به همراه شهیده فاطمه نیک اعلامیه و عکس و نوارهای سخنرانی امام(ره) را می آوردند و به تظاهرات می رفتند.

زنان جزیره هرمز اعلامیه های امام را پخش می کردند و به تظاهرات می رفتند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در دوران پهلوی، خفقان به حدی زیاد بود که حتی مهمترین همپیمانان شاه هم مجبور به اعتراف می شدند؛ برای مثال جیمى کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا، در خاطراتش نوشته است: «در دوران شاه، حداقل ۲۵ هزار زندانىِ سیاسى در ایران وجود داشت»

فِردِ هالیدی، تعداد زندانیان سیاسى در ایران را بین ۲۵ هزار تا ۱۰۰هزار نفر اعلام می کند و در گزارشى می نویسد: کارنامۀ هیچ کشورى در جهان سیاه تر از کارنامۀ ایران در زمینۀ حقوق بشر نیست، جلادان ساواک افزون بر شوک الکتریکى و ضرب وشتم مخالفان، از انواع وحشی گری ها استفاده می کردند؛ ازجمله فروبردن بطری هاى شکسته در نشیمنگاه، آویختن وزنه بر بیضه ها، پوشاندن کلا ه خودهاى ویژه، مورد تجاوز جنسى قراردادن زندانیان و تجاوز به زنان و دخترانِ فرد دستگیرشده در مقابل چشم وى براى گرفتن اعتراف.

انقلاب اسلامی اما شعار اساسی خود را بر پایۀ استقلال و آزادیِ ملت در پناه اسلام تعریف کرده است؛ بنابراین داشتن آزادی برای هر فرد و اقلیت را از اصول و قوانین خود می داند. با بررسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به راحتی می توان متوجه شد که در قانون جمهوری اسلامی ایران، به حقوق اقلیتها در کشور توجه شده است به عنوان نمونه مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان، سبب امتیاز نمی شود.

همۀ افراد ملت، اعم از زن و مرد، یکسان در حمایت قانون قرار دارند و از همۀ حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلامی برخوردارند. مجموعۀ آزادی ها و رعایت حقوق اقلیت های مذهبی سبب شد که جامعۀ جهانیِ آشوریان، مقر این جامعه را از آمریکا به تهران منتقل کند.

در این بین شهیده فاطمه نیک، ام الشهداء جزیره هرمز شهید حادثه خونین مکه بود که به نیابت از مردم جزیره هرمز و استان هرمزگان برائت از مشرکان را ماندگار کرد و به جهان اسلام تاکید کرد فریاد برائت هرگز نباید خاموش شود.

فاطمه نیک یکی از شیر زنان جزیره هرمز در جنوب ایران، شخصیتی است که هشت شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد و برای چنین شخصیتی بازماندن از کاروان شهدا سخت بود و براستی فاطمه، فاطمه بود و جا داشت در سرزمینی به شهادت برسد که در گذشته های دور اجداد آل سعود نیز فاطمه (س) را به شهادت رسانده بودند.

هنگامی که همراه همسر، همسر برادر شهیدش، خواهر و خواهرزاده جانبازش در کاروان خانواده شهدا به زیارت خانه خدا رفته بود، به آرزویی که بارها بر زبان آورده بود رسید و در جوار خانه خدا به عزیزانش پیوست.

شهدای خانواده های گلزاری، درویشی، دریانورد و مدنی در کنار دیگر شهدای جزیره هرمز، چون نگهبانانی ابدی بر آستانه تنگه هرمز به پاسداری از این سرزمین مقدس ایستاده اند.

در طول جنگ نیز چند تن از پسرانش به شهادت رسیدند و شهیده فاطمه نیک به ام الشهدا معروف شد. در مردادماه ۱۳۶۶ عازم حج ابراهیمی شد و در مراسم برائت از مشرکین سینه اش آماج گلوله های وهابیون شد و نهمین روز از پنجمین ماه سال ۱۳۶۶ در سن ۶۶ سالگی در شهر مکه به شهادت رسید.

پدرش مؤذن مسجد بود و در دامان خانواده ای معتقد و متدین رشد کرد و جانش با آموزه های دینی عجین شد، آن چنان که بعدها وقتی خود ازدواج کرد و مادر شد، فرزندان رشید و شجاع و با ایمان را تربیت کرد و در کنار خانه داری به فعالیت در امور مذهبی و مبارزه با استبداد شاهی پرداخت و پس از پیروزی انقلاب و با شروع جنگ تحمیلی تک تک فرزندانش را عازم جبهه های جنگ کرد.

انقلاب اسلامی پیام امام بود و برای به ثمر رسیدن آن خون های زیادی ریخته شد

در همین رابطه فاطمه گلزاری فرزند شهیده فاطمه نیک در گفتگو باهرمز اظهار کرد: قبل از انقلاب سختی های زیادی داشتیم و هرمز اگرچه یک جزیره دور افتاده ای بود اما افرادی انقلابی داشت، زنان پا به پای مردان در راهپیمایی ها شرکت می کردند و برای به ثمر رسیدن این انقلاب تلاش می کردند.

فرزند شهید فاطمه نیک افزود: انقلاب اسلامی پیام امام(ره) بود و برای به نتیجه رسیدن این پیام خون های زیادی را تقدیم اسلام کردیم، شهید درویشی که آن زمان از مسئولین جزیره هرمز بود می دانست در مملکت چه خبر است سال ۱۳۴۲ نیز به دیدار امام خمینی (ره) رفت.

گلزاری ادامه داد: شاه به همراه خانواده به جزیره هرمز آمده بود اما حجاب اسلامی را رعایت نکرده بودند این درحالی است که هیچ فردی در جزیره هرمز بدون حجاب به کوچه و خیابان نمی آمد و این باعث دلخوری ساکنین جزیره شد.

وی تصریح کرد: شهیده فاطمه نیک سوادی نداشت اما فهم و دید بالایی داشت در طول مبارزه با رژیم غاصب هیچ زمان به فرزندان خود نگفت که چرا راهپیمایی می روید و اعلامیه ها را پخش می کنید زیرا تمام اتفاقات مانند روز برایش روشن بود.

این فرزند شهید خاطرنشان کرد: مادر شیرزنی بود که از هیچ اتفاقی نمی هراسید، زمانی که خبر شهادت بردارانم را آوردند بی تابی و ناشکری نکرد و حتی شبی که خودش دستگیر شد به من گفت زنانی که با من هستند در خانه ما جمع شوند تا به راهپیمایی برویم.

وی ادامه داد: زنان نیز با همان تعداد جمعیتی که بودند با تظاهرات و الله اکبر گویان وارد میدان شدند هرچند ژاندارمری تیرهای هوایی می زد اما خدا روشکر آزاد شدند.

قبل از انقلاب زنان جزیره هرمز زحمات زیادی را متحمل می شدند

فاطمه خلیل کبابی نیز در گفتگو باهرمز اظهار کرد: قبل از انقلاب زنان جزیره هرمز زحمات زیادی را متحمل می شدند، شاه به دولت و جزیره ها رسیدگی نمی کرد و این زنان بودند که با زحمات فراوان آب آشامیدنی را تامین می کردند.

این شهروند هرمزی افزود: به دلیل قرار گرفتن جزیره در وسط آب و نبود راه خشکی مردان به شغل صیادی مشغول بودند و کشاورزی در جزیره رونق نداشت برخی از کارگران نیز در معدن خاک سرخ کار می کردند که آب فقط برای آنان بود و ما برای تامین آب باید در صف می ایستادیم.

خلیل کبابی ادامه داد: ساعت ۶ صبح به جزیره می آمدند و ۱۲ ظهر نیز می رفتند و برای هر خانواده ۱۰ نفری ۲۰ لیتر آب سهیمه می دادند تهیه مواد غذایی مانند پیاز و سیب زمینی نیز به سختی ممکن بود و سبزی را هفته ای می خریدیم.

وی تصریح کرد: زنان جزیره هرمز سواد آنچنانی نداشتند زیرا برای رفتن به مدرسه باید حجاب را از سر بر میداشتند اما با همان سواد اندک فرزندانی را تربیت می کردند که راهی جبهه های حق علیه باطل می شدند.

خلیل کبابی ادامه داد: شهیده فاطمه نیک نیز مانند دیگر زنان جزیره به کارهای هنری علاقمند بود و در خیاطی مهارت زیادی کسب کرد ودر بافندگی و گلدوزی نیز سررشته داشت.

ما از رژیم پهلوی ناراضی بودیم

همچنین زهرا گلزاری فرزند شهیده فاطمه نیک در گفتگو با هرمز  تصریح کرد: شهیده فاطمه نیک از مبارزین انقلابی جزیره هرمز بود که همراه با شهید درویشی در جبهه های حق علیه باطل مبارزه می کرد.

گلزاری ادامه داد: مادر به ما راه اسلام، انقلاب، امام شناسی و خداشناسی را یاد داد و همیشه یادآور می شدند که اخلاق خوب داشته باشیم و از حجاب خود محافظت کنیم.

این فرزند شهید افزود: شهیده فاطمه نیک اعلامیه و عکس و نوارهای سخنرانی امام(ره) را می آورد و  به تظاهرات می رفت ما فرزندان نیز به دنبالش می رفتیم و ترسی در دل نداشتیم زیرا یک وظیفه انسانیت و دستور رهبر بود.

وی خاطرنشان کرد: ما از رژیم پهلوی ناراضی بودیم، تمام امکانات برای خودشان بود اما مردم عادی زندگی سختی را تحمل می کردند شاه امریکایی ها را برسر  کار می آورد اما مردان و زنان ما بیکار و در به در بودند.

گلزاری ادامه داد: وسیله حمل و نقل از جزیره به دیگر شهرهای استان نیز نبود و برای رفتن به میناب ۳ روز طول می کشید تا به مقصد برسیم اما اکنون اما اکنون به برکت نظام اسلامی تردد آسان شده است.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=560097
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,865 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی