زنان بخشی از قدرت و منابع جامعه اسلامی هستند
+ پ -
زنان بخشی از قدرت و منابع جامعه اسلامی هستند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب نقش زنان را در کارآفرینی و فعالیت های اجتماعی باارزش دانست و گفت: در شرع مقدس ما باید پذیرفت که بخشی از قدرت و منابع جامعه اسلامی زنان آن جامعه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، فیروزه میرابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب با اشاره به روان سازی و تسهیل نگری در واحدهای کارگاهی در شهرستان اظهار داشت: این اداره از طریق ارائه پیشنهاد به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بخشی از وظیفه هدایت نقدینگی به سمت کارگاه ها به ویژه بخش تولید را که چندین دستگاه در آن مرتبط هستند را بر عهده دارد.

 

 

میرابی نقش بانوان را در بازار کار بسیار مهم و تاثیر گذار ذکر کرد و افزود: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جوامع  بشری دارای قابلیت ها و توانمندی هایی هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

 

 

وی در ادامه عنوان داشت: در شرع مقدس ما باید پذیرفت که بخشی از قدرت و منابع جامعه اسلامی زنان آن جامعه هستند نیاز جامعه به حرکت زنان دوشادوش مردان با رعایت هنجارهای جامعه در چارچوب ارزش ها گریز ناپذیر است ولی طبیعی است که زنان باید تلاش بیشتری را داشته باشند تا فعالیت های بیرون از خانه به کمرنگ شدن نقش آنها بعنوان ستون اصلی خانواده منجر نشود.

 

 

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی میناب تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که زنان و دختران با استفاده از آزادی، اعتماد و ظرفیتی که نظام ایجاد کرده در صحنه های تحصیل علوم و کمک به چرخاندن چرخ خانواده و اجتماع مشارکتی تمام و کمال دارند و اجتماع نیز از دستاوردهای حضور زنان بهره مند گشته اند.

 

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه سنگین و مهمی در زمینه تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما و بهبود محیط کار را بر عهده دارد، در دولت تدبیر و امید مشی اعتدال گرایانه رییس جمهور محترم باید در همه ارکان دولت ساری و جاری باشد، بنابراین ما مصمم هستیم با استفاده از تمام ظرفیت های خود و با بهره گیری از توان نیروی انسانی هیچ مظایقه و محدودیت بی دلیلی برای کارفرمایان ایجاد نشود و کارفرمایان و کارآفرینان بر اساس سیاست های گفته شده و در چارچوب قانون مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

 

 

میرابی تعطیلی کارگاه ها به صورت موقت یا تغییر ساختارآن، اختلافات میان کارگران و کارفرمایان ومشکلات مالی بنگاه ها را از جمله دغدغه های واحدهای تولیدی کارگاهی و شرکت های خصوصی و تعاونی ها در شهرستان نام برد و اظهار داشت:این اداره در این امر خود را موظف به مراقبت،حمایت ، بررسی رفع اختلافات و تعادل بخشی به فضای کسب و کار در این موارد می داند و در چنین شرایطی وظیفه حمایت از بیکاران را بر عهده می گیرد.

 

 

انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff