زمین به قیمت ارزان به جوانان قشمی واگذار می شود
+ پ -
زمین به قیمت ارزان به جوانان قشمی واگذار می شود
مشاور رییس جمهوردر سفربه قشم ؛

زمین به قیمت ارزان به جوانان قشمی واگذار می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت : کمیته سازمان منطقه آزاد مشکل زمین برای جوانان را مورد بررسی و حل خواهد کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، اکبر ترکان ، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در بازدید از چند طرح صنایع نفت و انرژی قشم ، گفت : معتمدین روستاهای قشم خواستار واگذاری بخشی از زمین ها در محدوده روستا به جوانان این جزیره بودند که این خواسته با کمیته تشکیل داده شده توسط سازمان این مشکلات رسیدگی می شود و به جوانان در محدوده روستا زمین به قیمت ارزان واگذار می شود .

وی به یکی دیگر از خواسته های بومیان جزیره قشم اشاره کرد و گفت : بخشی بیمار دیالیزی یا تلاسمی در جزیره قشم وجود دارد که برای آنها سرویس درنظر گرفته شده است که آنها را بیمارستان بیاورد و ببرد چرا که هزینه های اضافه تلخی بیماری را تلخ تر می کند .

ترکان ابتدا از طرح تولید برق فاز اول شرکت قشم مولد به ظرفیت ۷۰ مگاوات شامل دو واحد توربین گازی F5 و یک واحد توربین گازی F6 و تولید بخار به ظرفیت ۲۳۰ تن در ساعت و ۸۰۰ متر مکعب آب در ساعت و ایستگاه پست برق ۲۳۰ کیلو ولت و چهار خط خروجی ۲۳۰ کیلوولت که با ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی بازدید کرد .
وی و هیئت همراه همچنین از عملیات اجرایی طرح تولید آب و برق فاز دو شرکت قشم مولد نیز به ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات برق بازدید بعمل آورد .
بنا به این گزارش جمع سرمایه گذاری شرکت قشم مولد به یک بیلیون و ۵۰۰ میلیارد ریال بالغ می شود که تا کنون ۸۰۰ میلیارد ریال آن در فاز یک و بخشی از فاز دو این مجموعه هزینه شده است .
عملیات اجرایی احداث طرح پالایشگاه تولید قیر و فرآورده از نفت خام سنگین شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد ریال که قرار است آبان ماه سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد نیز مورد بازدید مشاور رئیس جمهور قرار گرفت .
وی همچنین از پروژه تولید آب و برق شرکت تولید انرژی گستر قشم به ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات برق و ۱۰۰ هزار متر مکعب آب در روز که یک نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی آن به ارزش ۵۰ میلیون یورو وارد سایت شده است نیز بازدید کرد .
طرح احداث پالایشگاه گاز هنگام (شیرین سازی گاز فلات قاره) با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی که روزانه بالغ بر ۲/۲ میلیون متر مکعب گاز از فِلر جمع آوری می کند و در فرآیند مصرف واحدهای صنعتی قرار می دهد و می تواند روزانه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کند نیز مورد بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و تیم همراه قرار گرفت .
شرکت ستاره قشم که هم اکنون مراحل پایانی فاز اول عملیات سوخت رسانی به کشتی های عبوری در خلیج فارس را در منطقه آزاد قشم طی می کند نیز امروز مورد بازدید قرار گرفت .

گفتنی است ، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی کشور پیشرفت جزیره قشم در پروژه های زیربنایی و توسعه جزیره قابل قبول عنوان کرد .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff