زلزله 6 ریشتری در آرژانتین یک کشته برجای گذاشت
+ پ -
زلزله ۶ ریشتری در آرژانتین یک کشته برجای گذاشت

رسانه ونزوئلایی «تله‌سور» به نقل از سازمان زمین‌شناسی آمریکا از وقوع زلزله ۶ ریشتری در شمال آرژانتین خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان زمین‌شناسی آمریکا روز گذشته از وقوع زلزله‌ای به قدرت ۶ ریشتر در شمال آرژانتین خبر داد و اعلام کرد که دست کم ۱ نفر در اثر وقوع این بلای طبیعی جان خود را از دست داده است.

این سازمان همچنین طی گزارشی از مدت زمان وقوع زلزله و بزرگی آن اعلام کرد که این زلزله ۳ دقیقه‌ای در عمق ۱۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

طبق اولین گزارش‌های دریافتی تاکنون تنها قربانی این زمین لرزه زنی از اهالی شهرستان «گالپون» در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان «سالتا» واقع در شمال آرژانتین بوده است؛ منطقه «گالپون» بیش از مناطق دیگر شمال آرژانتین از وقوع زمین‌لرزه متضرر شده چرا که تکان‌های شدید زمین موجب فروریختگی بسیاری از ساختمان بزرگ این شهرستان شده است که در بین آن‌ها ساختمان ویران شده یک مدرسه نیز به چشم می‌خورد.

گزارش‌های دریافتی از رسانه‌های آرژانتینی حاکی از شمار زیاد مجروحین و همچنین خسارت‌های مالی گسترده در مناطق وقوع زمین‌لرزه هستند.

مرکز این زمین‌لرزه در فاصله ۲۴ کیلومتری جنوب شرق منطقه «گالپون» و در عمق ۱۸ کیلومتری عمق زمین به وقوع پیوسته است.

طبق گزارش‌های دریافتی از رسانه‌های محلی زمین‌لرزه طی ۳ دقیقه اتفاق افتاده است.

مقامات آرژانتینی دستور دادند تا اطلاعات کاملی از شدت زلزله و میزان تلفات و مجروحین و خسارات مالی ناشی از وقوع این زمین‌لرزه سریعا به آن‌ها گزارش داده شود.

تکان‌های ناشی از زمین‌لرزه در مناطق دیگر شمال آرژانتین همچون استان «توکومان»، «خوخوی»، «سانتیاگو دل استرو» نیز احساس شد اما مطمئنا به شدت زمین‌لرزه‌ای که در استان «سالتا» اتفاق افتاد، نبوده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff