زبان هنر زبان گویای جامعه است/ پرداختن به مقوله اقتصاد مقاومتی از سوی هنرمندان بستر رشد در جامعه را فراهم کند
+ پ -
زبان هنر زبان گویای جامعه است/ پرداختن به مقوله اقتصاد مقاومتی از سوی هنرمندان بستر رشد در جامعه را فراهم کند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی‌آباد با اشاره به نام‌گذاری پیام سال ،گفت: اصحاب رسانه، تریبون تبلیغ در فضای مجازی هستند که باید از این ظرفیت مهم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری استفاده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پیارم حاجی‌آباد، حمیدرضا خراسانی‌پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی‌آباد در جمع خبرنگاران، نقش فرهنگ را در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و اظهار داشت: نباید با نگاه سلیقه‌ای به اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم.

وی افزود: هنرمندان در سالی که با نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» صورت گرفته است، نقشی مضاعف ایفا خواهند کرد زیرا هنر، زبان و فرهنگ می‌تواند تاثیر بسزایی بر اهمیت این موضوع داشته باشد و در دنیای امروز زبان و فرهنگ قدرتمندترین ابزار شناخته می‌شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی‌آباد با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی باید با مهندسی فرهنگی و با اصول و ایده‌های نوین مورد بهره‌برداری قرار بگیرد، گفت: باید در تحقق این امر مهم اختلافات فرهنگی و سلایق شخصی کنار گذاشته شود و ایده و افکارنوین علمی در اقتصاد از سوی نخبگان، جایگزین کدورت‌ها شود و باید برای عمل به اقتصاد مقاومتی حتی از دامن زدن بر مسائل سیاسی پرهیز کنیم.
خراسانی‌پور با اشاره به نقش رسانه‌ها برای عمل به شعار سال بیان داشت: رسانه‌ها تریبون تبلیغ در فضای مجازی در اختیار دارند و می‌توانند به بهترین نحو ممکن اطلاع‌رسانی موثر و سازنده داشته باشند و حتی در بعضی موارد می‌توانند انتقاد کنند و باید از این ظرفیت برای تحقق منویات مقام معظم رهبری استفاده شود.
وی فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی را نیازمند ترویج باورهای همگانی برشمرد و افزود: زبان هنر زبان گویای جامعه است و پرداختن به این مقوله مهم از سوی هنرمندان می‌تواند بستر را فراهم کند و اگر هر ایرانی همت گمارد و این موضوع را از خانواده خویش پیگیری کند، تحقق آن عملیاتی می‌شود و تنها در شعار باقی نخواهد ماند.
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff