زباله های بی سطل/کمبود سطل زباله در معابر عمومی جاسک+تصویر
+ پ -
زباله های بی سطل/کمبود سطل زباله در معابر عمومی جاسک+تصویر

در حال حاضر برخی از معابر عمومی شهرستان جاسک ، به دلیل نداشتن سطل زباله به دلیل انباشت زباله به محیطی غیر بهداشتی تبدیل شده اند و جاسک به تله ای از خاک تبدیل شده است اسم روستا را نمی توان روی آن گذاشت به برسد به شهر و این عدم بی توجهی مسئولان است و به فرهنگ غلط مردم هم باز می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ،  روزانه صدها تن زباله در شهرستان جاسک  تولید می شود که علاوه بر دفن بهداشتی آن، نبود ظروف و سطل های مناسب برای جمع آوری آن نیز مشکل ساز شده است و  وجود زباله در جداول شهری و جلوی درب منازل مسکونی با سلامت کودکان بازی می کند.

 بسیاری از شهروندانی که در پیاده روها رفت و آمد می کنند، به علت نبود سطل زباله مجبورند زباله های خود را در گوشه و کنار شهر رها کنندهنگامی که جایی برای گذاشتن زباله نباشد، مغازه داران مجبورند زباله ها را در بیرون از مغازه و گاهی در اطراف جوی های خیابان قرار دهند.
کمبود سطل های زباله در معابر پر رفت و آمد شهرستان جاسک،مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است و وجود زباله های رها شده در گوشه و کنار شهر بیانگر این است که جمع آوری آن علاوه بر فرهنگ سازی نیاز به توجه متولیان خدمات شهری دارد.
نبود سطل زباله در بیشتر معابر و کوچه های شهرستان جاسک نیازی به کتمان مسولین ندارد  و متاسفانه محله های سرکله، مقسا، سرریگ، یکبنی، لوران مسکن مهر، غریب آباد شهرستان جاسک  فاقد سطل های زباله عمومی جهت زدودن زباله های ساکنان این محله ها می باشد .
خیابان های اصلی این شهر سال هاست فاقد سطل زباله می باشد که این امر باعث میشود بسیاری از افراد زباله های خود را در کنار معابر و جدول ها رها نمایند که این کار نه تنها باعث ایجاد آلودگی و بروز انواع بیماری ها برای ساکنان میشود از نظر زیباشناسی نیز چهره ای کریه از شهر را نشان میدهد .
امید است که شهرداری محترم جاسک اقدامی جدی را در قرار دادن سطل های زباله در معابر اصلی  محله های سرکله، مقسا، لوران مسکن مهر، یکبنی، سرریگ، غریب آباد  و دیگر مناطقی که فاقد سطل زباله میباشند انجام دهد تا از وقوع بیماری های احتمالی در این مناطق جلوگیری شود و شهروندان هم با اطمینان خاطر بهتری نسبت به زدودن زباله های خود اقدام نمایند .
انتهای خبر/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff