زباله هایی که نفس زمین را به شماره انداخته است/ غفلت مسئولان و سکوت فعالان محیط زیست خطرساز می‌شود+ تصاویر
+ پ -
زباله هایی که نفس زمین را به شماره انداخته است/ غفلت مسئولان و سکوت فعالان محیط زیست خطرساز می‌شود+ تصاویر

رهاسازی انبوه زباله های شهری و عفونی در یک کیلومتری شهر کنگ موجب بروز مشکلات زیست محیطی گسترده در اطراف این شهر شده است که سلامت زیست محیطی منطقه را تهدید می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مــــرواریـــد نــــیــــوز؛مدیریت پسماندها و زباله های شهری از جمله اقدامات مهمی است که باید در جهت حفظ سلامت یک شهر یا منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

اما علی رغم اهمیت این موضوع و بر اساس گزارش خبرنگار مروارید نیوز، در شهرستان بندرلنگه سیستم بازیافت زباله وجود ندارد و در بهترین حالت ممکن زباله ها اعم خانگی و بیمارستانی را جمع آوری و به شکل غیر اصولی در منطقه ای دور از شهر رهاسازی می شود که مشکلات آلودگی محیطی را به دنبال دارد همچنین زباله های ناشی از این گونه دفن زباله می تواند صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست اطراف وارد کند.

 

علاوه بر ایجاد پدیده زباله جمع کنی و دپوی آن در خارج شهر شاهد آن هستیم نفوذ شیرآبه های زباله ها در سفره های آب زیر زمینی و آلودگی آب، تجمع حیوانات وحشی و تغذیه از زباله و یا آتش زدن زباله ها و ایجاد مخاطرات آلودگی هوا از تبعات این گونه امحاء زباله ها  است. که به همین دلیل ایجاد سیتمهای بازیافت زباله می تواند در رفع مشکلات ناشی از امحاء زباله ها در بندرلنگه اثر گذار باشد.

 

هم اکنون از زباله در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان طلای کثیف یاد می شود و از زباله های موجود پس از بازیافت بهره برداری های مختلف می شود که نیاز است مسئولان شهری و فعالان زیست محیطی چاره ای در این خصوص بی اندیشند.

 

در ادامه از وضعیت انبوه زباله های شهری در این منطقه را مشاهده می کنید .

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff