تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 8032
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

زاکانی در نشست خبری: اصلاح‌طلبان به اشتباه اصولگرایان دل بسته اند/خجالت می‌کشم روزنامه ایران را بخوانم

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی از عدالت و محروم نوازی بدش نمی آید اما دولت به شعارهایی که داد عمل نکرد و امروز با توجه به افزایش تورم و فشار بر اقشار محروم، دولت به جای رسیدگی به مشکلات آنان این موضوعات را رها کرده و به دنبال فعالیت های انتخاباتی است. […]

زاکانی در نشست خبری: اصلاح‌طلبان به اشتباه اصولگرایان دل بسته اند/خجالت می‌کشم روزنامه ایران را بخوانم

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسی از عدالت و محروم نوازی بدش نمی آید اما دولت به شعارهایی که داد عمل نکرد و امروز با توجه به افزایش تورم و فشار بر اقشار محروم، دولت به جای رسیدگی به مشکلات آنان این موضوعات را رها کرده و به دنبال فعالیت های انتخاباتی است.

به گزارش هرمز ، علیرضا زاکانی امروز در اولین نشست خبری خود پس از اعلام کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سئوال که آیا از کاندیداهای فعلی ریاست جمهوری در کابینه خود استفاده می کنید گفت: من برای معرفی عناصری که در مجموعه دولت آینده باید معرفی کنم یک فرایندی را ترسیم کردم که یکی از شاکله ها و خصوصیت های این فرایند عدم تبارگرایی و غفلت از ظرفیت های اساسی در جامعه است.

وی افزود: ممکن است امروز فرد شایسته ای که گفتمان ، برنامه ، سیره و روش انقلابی ما را قبول دارد در کنار من نباشد اما بعد از پیروزی در انتخابات بهترین ها را در انتخابات معرفی می کنم و تا پائین ترین سطح مدیریتی جامعه را مورد بررسی قرار می دهم و اگر کسی نیز شایسته این سمت نباشد به صورت محترمانه در جهت تعویض آن اقدام خواهم کرد.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از پیروزی در انتخابات جلسه ای را با رقبای خود خواهم گذاشت ادامه داد: روش من یک رقابت همراه با دوستی در انتخابات است و رقابت های غیر اخلاقی را نمی پسندم.

نماینده مردم تهران تهران افزود: یک منشور اخلاقی به منظور تعیین قواعد و ضوابط رقابت مبتنی بر اخلاق را در آینده نزدیک منتشر می کنم چرا که مخالف تنگ نظری و برخورد با رقبا و کسانی که از می خواهند از “کشته” دیگران “پشته” بسازند ، تا خود بر راس بنشیند هستم.

وی با بیان اینکه در انتخاب گزینه هایم توجه به شایسته ها جای رابطه ها را خواهد گرفت گفت: معتقدم باید از خرد و عقل جمعی و جامعه نخبگان برای هدایت جامعه بهره برد و دولت آینده را بر مبنای عقل گرایی ساخت لذا بدین منظور سامانه ای از جامعه نخبگان ترسیم کرده ام که دولت آینده بر طبق نظرات آنان عمل خواهد کرد لذا نخبگان در دولت من موثر خواهند بود.

وی در ادامه این نشست خبری با اشاره به نقطه ضعف های دولتی فعلی گفت: بزرگترین نقطه ضعف دولت شعارزدگی است آن هم شعار بدون عمل .

زاکانی گفت: کسی از عدالت و محروم نوازی بدش نمی آید اما دولت به شعارهایی که داد عمل نکرد و امروز با توجه به اینکه تورم بالا رفته و فشار بر اقشار محروم افزایش یافته است دولت به جای رسیدگی به مشکلات آنان این موضوعات را رها کرده و به دنبال فعالیت های انتخاباتی اش است البته منظور از دولت تمام کابینه نیست بلکه منظورم یک حلقه ای است که شرایط ویژه ای برای خود در دولت قائل است.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور نباید در جامعه التهاب ایجاد کند گفت: احمدی نژاد تنها یک رای دارد و نباید در ماههای آخر دولت به فکر کار انتخاباتی باشد و باید پاسخگو و به فکر مردم باشد نه طلبکار.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی مهمترین نقطه ضعف دولت را شعار بدون عمل دانست و گفت: شعارهایی در دولت داده شد که به آن عمل نشد و امیدواریم در این ماههای پایانی ، احمدی نژاد نسبت به ترمیم این شعارها اقدام کند.

نماینده مردم تهران تهران افزود: ویژگی هایی از دولت در اوایل دوره قبل مانند پیگیری، تلاش، مهرورزی ، توجه به محرومین و ثبات قدم را شاهد بودیم که امیدواریم در این این چند ماه آینده نیز همین رویکرد را از دولت شاهد باشیم که اگر چنین نباشد التهاب و شکاف در جامعه ایجاد شده و صدماتی به جامعه تحمیل خواهد شد.

همچنین زاکانی در پاسخ به این سئوال که نظرتان درباره ائتلاف های تشکیل شده برای انتخابات ریاست جمهوری چیست و انشعاب در مدل ۸+۷ که برای مجلس نهم تشکیل شده بود را چطور ارزیابی می کنید گفت: مدل وحدت در انتخابات مجلس با مدل وحدت برای انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: این واقعیت وجود دارد که در جریان اصولگرایی امروز با تنوع و تعدد گروهها که نوع نگاهشان به جامعه و حل مشکلات متفاوت است مواجه هستیم و این اختلافات هم سبب پویایی جامعه شده است.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی با اشاره به تعدد کاندیداها خاطرنشان کرد : چه مجموعه سه نفره ، پنج نفره و یا مستقلین و چه کاندیدای جبهه پایداری و من که به عنوان کاندیدای جبهه حماسه سازان وارد انتخابات شده‌ام نوع نگاه و منشاء ورودشان به انتخابات و سیاستهایشان برای حل مشکلات جامعه متفاوت است.

نماینده مردم تهران تهران با بیان اینکه اولین اولویت من حفظ جهت گیری اصولگرایان است تصریح کرد: اگر این جهت گیری اصولگرایی با تهدید مواجه شد اصولگرایان باید به سمت وحدت روند و کاندیداها به نفع یکدیگر تنازل کنند و اگر به فضل الهی آن نفر نهایی بنده باشم باید به نفع من کناره گیری کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نظرسنجی ها را قبول دارید گفت: نظرسنجی یکی از پارامترها برای انتخاب کاندیداهاست لذا نظرسنجی در وقت خودش قابل اعتنا است.

زاکانی با بیان اینکه اگر خطری جریان اصولگرایی را تهدید نکند قائل به تکثر کاندیدا هستم گفت اگر خطر جدی نباشد می توانیم یک رقابت جدی میان جریان اصولگرایی داشته باشیم البته رقابت من اثباتی است و نه سلبی.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین در مورد حضور اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: اصلاح طلبان با توجه به خطاهای فاحشی که در گذشته داشته اند و هنوز این خاطره ها از ذهن مردم پاک نشده است و با توجه به اینکه در طول ۸ سال دولت اصلاحات شرایط تلخی برای جامعه ایجاد شد اصلاح طلبان نمی توانند رای بالایی بیاورند البته آنان به اشتباه اصولگرایان امید بسته اند لذا اصولگرایان با حفظ خرد جمعی باید در میدان باشند و اگر احساس خطر شد این احساس خطر را جمعی بپردازند.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی در پاسخ به این سئوال که شما در چنین شرایطی شما کنار می روید گفت: باید صحنه را دید و در صحنه تصمیم گرفت. ما با تفکر انقلابی و بسیجی خودمان به صحنه آمده ایم واگر خطری بود اگر من بالاتر از دیگران باشم باید دیگران کنار بروند.

نماینده مردم تهران تهران همچنین در پاسخ به این سئوال که گفته شده است شما به نفع قالیباف از انتخابات کناره گیری خواهید کرد گفت: گفتمانی که من با آن وارد انتخابات شده ام گفتمان انقلاب اسلامی است که برگرفته است مجموعه رهنمودها و آرمانهای امام و رهبری است و راهبردها و برنامه هایم را بر اساس این گفتمان تنظیم کرده ام.

وی افزود: گفتمان پیشرفت اسلامی مد نظر من است که در مقابل توسعه غربی قرار دارد. لذا جامعه هدف و مورد اقبال بنده معلوم است و مشخص است که آغازش کجاست. این گفتمان دلدادگان انقلاب را پوشش می دهد و من به عنوان مسئولیت تاریخی خودم به صحنه آمده ام. لذا هر کسی که در این چارچوب سیر کند رای ما برای همدیگر قابل انتقال خواهد بود، دیدار انتخاباتی ام با جلیلی در همین راستا بوده است.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تاکید کرد: کناره گیری ام به نفع قالیباف را صد درصد تکذیب می کنم و این را یک سناریوسازی از طرف کسانی می دانم که با اصل گفتمان من مخالف هستند لذا این مسیری که من آمده ام به عنوان یک بسیجی دوران دفاع مقدس تا امروز افتخار داشته ام که زره ام یک رو داشته و تا آخر در صحنه حاضرم و رقابتم یک رقابت جدی و اساسی است.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه گفته شده است حضور شما در انتخابات به خاطر سهم خواهی و یا مطرح کردن چهره خودتان در انتخابات است گفت: تا به امروز من از سهم خواهی پرهیز کرده‌ام و همیشه در میدانهایی که پرهزینه بوده حاضر شده ام که یکی از آن میدانها حضور در دفاع مقدس بوده است.

نماینده مردم تهران تهران افزود: در دوران مقدس تا سال ۶۷ در منطقه بودم و یک گاه در جهت اهداف انقلاب قرار گرفتم و در دوران دانشجویی نیز از سال ۶۸ به بعد هم کسی از من سهم خواهی ندیده و علاقه داشتم گمنام کار کنم. برای کاندیداتوری در مجلس هفتم دو هفته موبایلم خاموش بود تا نامم در لیست نهایی قرار نگیرد . در مجلس هشتم هم خواستم که نامم از لیست تهران حذف شود و در مجلس نهم هم در شب آخر پیشنهاد دادم نام من و آقای نادران از لیست جبهه متحد حذف شود و آقای حسین فدایی هم خواستار همین موضوع شدند تا به جای ما آقایان ، آقا تهرانی، زارعی و نبویان به جای ما اضافه شوند که فکر نکنند ما با تضاد با یک اندیشه هستیم بنابراین هیچ گاه بدنبال سهم خواهی نبوده ام.

وی با بیان اینکه همیشه در مسیر انقلاب قدم برداشته ام گفت: در فتنه ۵-۶ نوع کار انجام داده ام که برخی از آنها خطرآفرین بوده است . در ایام فتنه ۱۸ تیر تا ۲۳ تیر در صحنه بودیم اما بدنبال سهم خواهی نرفتیم . در ۱۰ سال فتنه از سال ۷۸ تا ۸۸ و همچنین در مقابله با انحراف ایستادگی کردیم و هیچ وقت نیامدیم سهمی بخواهیم.

زاکانی با بیان اینکه من قصد معرفی خودم را ندارم گفت: بین نیروهای اصولگرا شناخته شده هستم و در انتخابات های مختلف هیچگاه خودم را به شورای اصولگرایان تحمیل نکرده ام لذا سهم خواهی با روحیات و افکار من تضاد۱۸۰ درجه ای دارد.

در ادامه این نشست خبری خبرنگار خبرگزای دولت از زاکانی پرسید در انتخابات مجلس نهم شما مدعی بودید دولت ۹۰۰ میلیارد برای تصاحب ۱۵۰ کرسی مجلس خرج کرده است و اسناد آن را ارائه نکردید آیا سندی بر این ادعا دارید. این خبرنگار همچنین در ادامه سئوالش پرسید سال ۸۴ گفته بودید نظر رهبری روی قالیباف است و حالا که می گویید رهبری یک رای بیشتر ندارد چطور این جمله را از طرف رهبری بیان داشته اید که وی پاسخ داد شما برای این دو ادعا اسنادی دارید؟ که خبرنگار گفت خبرهای ایرنا تنها خبرهایی است که به عنوان سند قابل استناد است . زاکانی در پاسخ این خبرنگار گفت: من خجالت می کشم روزنامه ایران را بخوانم . من خودم مطبوعاتی هستم و ارزش خبر و تحلیل را می دانم. این گفتمانه زنی ها برای شما ارزش دارد البته من هم آزادی خواهی را یک اصل می دانم و با جامعه ای که در آن خمودی باشد مخالفم و آن را یک جامعه مرده می دانم.

وی گفت: من ازآزادی و آزادگی استقبال می کنم و همینجا اعلام می کنم که آزادی یک اصل اساسی و پایه دولت من خواهد بود.

کاندیدای جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی در مورد این ادعا گفت: ما گفته بودیم دولت برای هر نفر یک میلیارد تا سه میلیارد پول و امکانات در نظر گرفته . همین آقای افراشته که یکی از مدیران مجلس است قبل از انتخابات مجلس گفته بود “ملک زاده پیش من آمده بود و گفت ۳۲۰ میلیون تومان به شما می دهم که شما بروید هزینه کنید و اگر رای آوردید با ما همراه باشید”.

نماینده مردم تهران تهران گفت: دولتی ها لیستی را آماده کرده بودند و نمایندگان مجلس هشتم را به دو دسته نمایندگان خوب و بد تقسیم کرده بودند که در لیست بدها نماینده های انقلابی و ارزشی قرار داشتند که می دانستند با آنان کار نمی کنند و در لیست خوبها تمام دوم خردادی ها بودند و قرار بود امکانات را به اینها بدهند و زمانی که نماینده شدند از پروژه های دولت حمایت کنند البته حمایت از پروژه های دولت قانونی است اما موضوع این است که چه پروژه ای باشد و از چه کسی حمایت کند.

وی با بیان اینکه اگر روز به روز این ۳۲ سال از خدمتم در نظام انقلاب اسلامی را نقض کنید پاسخگوی آن هستم گفت: مصداق دیگر برای این صحبتم این است که نماینده شاهین دژ گفته بود قبل ا ز انتخابات پیش ما آمدند و گفتند یک عکس با ما بینداز و کار تمام است.

زاکانی همچنین در پاسخ سئوال دوم این خبرنگار اظهار داشت: یک موقع است که رهبری در جایی سخنرانی می کند و هر کس ممکن است یک استنباطی از صحبت های ایشان داشته باشد اما یک زمان برخی ها یک جمله ای را به رهبری منتسب می کنند که این خلاف است. شاید ما صحبت های رهبری یک استنباط هایی داشته باشیم اما هرگز این استنباط هایمان را به نظر رهبر انقلاب منتسب نمی کنیم واگر شما برای این ادعایتان سندی دارید بیان کنید.

دانا

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=8032
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,444 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل