رییس جمهور با کنترل قیمت‌ها نشاط و امید را به مردم برگرداند

حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه کنترل قیمت ها و ازبین بردن گرانی سبب امیدآفرینی در جامعه می‌شود، گفت: برخی افراد سوداگر و سوءاستفاده کنندگان در کشور، با افزایش قیمت ها سعی در نومیدی مردم و شوراندن آنان را دارند از این رو ضروری است رییس جمهور با کنترل قیمت‌ها و زدودن غبار گرانی از چهره جامعه، نشاط و امید را به مردم برگرداند.

حجت‌الاسلام احمد غلامی کارشناس ارشد خانواده در گفتگو با خبرنگار هرمز، داشتن امید به آینده را یکی از موضوعات اساسی خواند که سبب ایجاد آرامش می شود و اظهار کرد: برای اینکه افراد جامعه از آرامش لازم برخوردار باشند و زندگی شان بهبود یابد، امید داشتن بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وظایف اساسی مسوولان برای ایجاد آرامش در جامعه افزود: امروز همه مسئولین جامعه موظفند برای ایجاد آرامش، ساختن زندگی خوب، از بین بردن نابسمانی در تمامی موارد امیدآفرین باشند.

کارشناس ارشد خانواده با بیان اینکه امروزه روحیه امید و خودباوری و در بین جوانان ایران اسلامی برای همه دنیا الگو است، تصریح کرد: دشمن می خواهد روحیه یاُس و نومیدی را در جامعه ایجاد و حکمفرما کند، یک انسان ناامید و دلسرد نسبت به آینده، هیچ انگیزه و هدف و همچنین حرکت رو به جلو ندارد، چنین انسانی از بین می رود. از این رو برای داشتن امید، به حرکت، کوشش و تلاش نیاز است‌، چراکه انسان ناامید مانند جسم مرده ای و متحرک است که هیچ امیدی به آن نیست.

غلامی اضافه کرد: درصورتیکه اقدامات و فعالیت‌های مسوولان امیدآفرین باشد نشاط و امید به زندگی در جامعه افزایش پیدا کرده و مردم نیز برای ساختن زندگی خوب تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم، امید آفرینی به عینه مشاهده می شود ابراز داشت: بواسطه شیوع ویروس منحوس کرونا برخی از افراد جامعه، نا امید و دچار افسردگی شدند. اما با تولید و فراگیری واکسن، موجی از امید در جامعه و مردم ایجاد شد و مردم به این باور رسیدند که با تزریق واکسن و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، زندگی جریان خواهد داشت.

این کارشناس ارشد خانواده با تاکید بر اینکه حضور رییس‌جمهور در بین در نقاط مختلف کشور و دیدارهای مردمی و گفتگوی وی با مردم نیز سبب امیدآفرینی در کشور شده است، تصریح کرد: امروزه بسیاری از نیروهای جوان و فعال در کشور به واسطه بی تدبیری دولت قبل، شغل و زندگی خود را از دست داد و جوانی که می توانست منشاء اثر باشد به یک جوان از کار بازمانده و ناامید تبدیل شد. اما رئیس جمهور در اقدامی شایسته، کارخانه ها را از تعطیلی نجات دهد و باعث رونق آنها و به کار گیری نیروی فعال و جوان شد.

غلامی با تاکید بر اینکه مسوولان در تمامی مباحث باید امید آفرین باشند، گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه امنیتی و نظامی، بعنوان یکی از کشورهای مترقی مطرح بوده و با داشتن جوانان امیدآفرین جزو برترین ها در ضریب امنیتی است.

وی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب؛ جوانان ایران اسلامی با آگاهی و دانش باعث امید و افتخار آفرینی برای میهن عزیزمان باشند. اگر مردم جامعه امید داشته باشند به خودباوری می رسند و جمله «ما می توانیم» احیا و محقق خواهد شد.

این کارشناس ارشد خانواده تاکید کرد: بدون شک، امید همراه با انگیزه و حرکت، سرزندگی و با برنامه مردم جامعه اسلامی را به سر منزل مقصود خواهد رساند، دشمن درصدد نومید کردن مردم است و برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ کوششی دریغ نمی کند از این رو باید مواظب جوانان باشیم تا در تله دشمن گرفتار نشوند و با عزم و اراده و حرکت جهادی، تا قبل از رسیدن دشمن به هدف شوم، او را نومید سازیم.

غلامی به اقدام مناسب دولت برای واکسیناسیون مردم اشاره و از آن به عنوان مصداق بارز امیدآفرینی یاد کرد و گفت: به گفته رئیس جمهور، در روند تامین واکسن تسریع یافته است که موجی از امید و نشاط در جامعه حاکم است.

وی همچنین تاکید کرد: مسئله بعدی که سبب امیدآفرینی در جامعه می شود، کنترل قیمت ها و گرانی است، ازآنجایی که برخی افراد سوداگر و سوءاستفاده کننده در کشور، با افزایش قیمت ها سعی در نومیدی مردم و شوراندن آنان را دارند ضروری است رییس جمهور با کنترل قیمت‌ها و زدودن غبار گرانی از چهره جامعه، نشاط و امید را به مردم برگرداند.

انتهای پیام/