تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 596642
تاریخ انتشار:جمعه 24 دی 1400 - 17:22| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه‌های نمازجمعه هرمزگان مطرح شد؛

رییس جمهور از ظرفیت های هرمزگان برای توسعه آن استفاده کند/ ولت به بحث انتزاع بخشی از هرمزگان پایان دهد

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های هرمزگان برگزار و مطالبی درباره مباحث روز مطرح شد.

رییس جمهور از ظرفیت های هرمزگان برای توسعه آن استفاده کند/ ولت به بحث انتزاع بخشی از هرمزگان پایان دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین عطاالله میرزاده، امام جمعه موقت شهرستان بندرعباس  در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: حضور رئیس جمهور در استان هرمزگان نوید بخش تغییر و تحول است و امید داریم بخشی از مشکلات مردم کاهش یابد.

امام جمعه موقت بندرعباس  افزود: بازخوردی که از مردم گرفته‌ایم این است که با این سفر رئیس جمهور مردم دلگرم شده‌اند، آیت الله رئیسی در این سفر نشان داد سرباز رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام میر زاده ادامه داد: در این سفر دیدیم که آیت الله رئیسی با چه تواضعی در بین مردم حضور یافت و به حرف‌ها و مشکلات مردمی گوش داد این رفتارها و نحوه مواجهه با مردم برای کشور ارزشمند است و امیدآفرینی می‌شود.

وی اضافه کرد: دیگر نکته مثبت سفر رئیس جمهور به هرمزگان حضور وزرا در شهرستان‌ها بود که نزدیک مسائل و مشکلات مردم‌ را رصد کرده و برای حل آن راه‌حل احصا کردند، در این سفر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان هم به خوبی مشکلات استان را به گوش رئیس جمهور رساند.
خطیب موقت  جمعه بندرعباس اضهار کرد: در این سفر شاهد برخی وعده‌ها بودیم از رئیس جمهور انتظار می‌رود برای تحقق آنچه وعده داده شده نمایندگان و افرادی را مامور پیگیری کنند تا این وعده‌ها عملی شوند.

حجت الاسلام میرزاده تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های مردم هرمزگان موضوع انتزاع بخشی از استان به استان همجوار است، از رئیس جمهور انتظار می‌رود در این زمینه تصمیم گیری منطقی بر حسب درخواست مردم انجام دهند تا پیامدهای عمومی از بین برود.

امام جمعه موقت بندرعباس خاطر نشان کرد: اگر قرار شده در نقطه‌ای سرمایه‌گذاری شود فرقی ندارد این نقطه متعلق به هرمزگان است یا متعلق به استان همجوار، باید تلاش شود فقر و تبعیض در استان هرمزگان از بین برود.

با برنامه ریزی دقیق دولت مشکلات کشور حل می شود

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم شریفی، امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته از ریاست محترم جمهور و همراهان در سفر به استان هرمزگان و پیگیری میدانی رفع مشکلات مردم خصوصا مناطق سیل زده و زلزله زده تشکر و قدردانی کردند.
امام جمعه حاجی آباد افزود: یکی از ویژگی خوب رئیس محترم جمهور و به تبع کابینه او،انقلابی و مردمی بودن است مردم صاحبان اصلی انقلابند انقلاب را مردم به پیروزی رساندند جنگ را مردم و جوانان خصوصا مستضعفان اداره کردند و پیروز شدیم.
حجت الاسلام شریفی ادامه داد: در سال ۱۳۸۸ این مردم بودند که در ۹دی به میدان آمدند و چشم فتنه را در آوردند، در همه عرصه ها هرجایی که نیاز باشد مردم خود جوش به میدان می‌آیند با همه مشکلات کنار نظام اسلامی و مسئولان می‌ایستند و تمام قد و با جان و مال حمایت می‌کنند.

وی اضافه کرد: مسئولین باید بیشتر قدر مردم را بدانند و به خدمت کنند و از آب و نان و استراحت خود کم کنند به مشکلات رسیدگی کنند خدمت به این ملت نجیب و وفادار افتخارات و باعث دلگرمی آنها به نظام خواهد شد.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد یادآور شد: تشکر  قدردانی میکنم از حضور میدانی وزیر محترم کشور جناب آقای دکتر وحیدی در رصد و پیگیری مجدانه مطالبات و مشکلات مردم، شهرستان حاجی آباد دارای ظرفیت‌ها و توان مند های بی شمار و کم نظیری است که در صورت درست دیده شدن و برنامه ریزی میتواند از نظر اشغال و درآمد شهرستان را خودکفا کرده بلکه به سایر شهرستان ها کمک کند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های شهرستان افزود:وجود ذخایر معدنی فراوان با عیار بالا ، وجود آب و خاک و هوای مناسب جهت کشاورزی و ایجاد گلخانه ها و انواع میوه های گرم سیری و سرد سیری ،قرار گرفتن کنار جاده ترانزیتی و راه آهن ،عبور خط لوله انتقال آب خلیج فارس از شهرستان ه،وجود مناطق گردشگری،تفریحی و دیدنی کم نظیر و وجود صنایع دستی هنرمندانه،جذاب و بازار پسند از ظرفیت‌های شهرستان نام بردند.

حجت الاسلام شریفی بیان داشت:در صورت نگاه معقولانه و منطقی و برنامه ریزی میتوان از این ظرفیت های بی بدیل الهی ثروت استخراج کرد،امار بیکاری را کاهش داد،از معضلات اجتماعی رهایی یافت و روحیه امید به آینده را خصوصا در جوانان تقویت کرد.

امام جمعه حاجی آباد خاطر نشان کرد: در ریاست محترم جمهور،دولت محترم، استاندار پر تلاش و انقلابی و فرماندار عزیز میخواهم نسبت به تکمیل پروژه های نیمه تمام امثال، ترانشه،اب،راه و گاز تسریع نموده و نسبت به ایجاد شهرک صنعتی،ایجاد گلخانه های جدید،شهر شدن دو نقطه سرچهان و شمیل و از همه مهم تر تبدیل حاجی آباد به بندر خشک که از مطالبات دیرینه مردمی است عزم خود را جزم و برنامه ریز نمایند تا در سفر بعدی رئیس جمهور محترم شاهد انقلابی در استان و شهرستان باشیم.

 

حضور رئیس جمهور در بین مردم هرمزگان امید در دل ها را زنده کرد

 

حجت الاسلام مهدی دری امام جمعه رودان با اشاره به سفر رئیس جمهور به هرمزگان اظهار کرد: رئیس جمهور با حضور در هرمزگان امیدها را زنده کردند و حضور دکتر رئیسی در مناطق سیل زده و زلزله زده نشان از مردمی بودن و توجه به دغدغه مردم می باشد.

وی به حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان رودان افزود: دغدغه های کشاورزان به سمع وی رسانده شد که مصوبات خوبی برای توسعه کشاورزی منطقه نیز به تصویب رسید.

امام جمعه رودان با اعلام گله مندی شهروندان از نوع برنامه ریزی صحیح نماینده دولت در شهرستان گفت: قطعا حضور مسوولین در شهرستان موجب امید و رفع انتظارت در رفع مشکلات خواهد شد.

حجت الاسلام دری با اشاره به رهنمودهای ها اخیر مقام معظم رهبری گفت: ایشان به غیرت دینی اشاره کرده اند که انقلاب ما از همین جنس غیرت بود که شکل گرفته چراکه مردم ما بدنبال دین بودند.

وی ادامه داد: همانطور که معظم له فرموده اند باید اعتقادات و باورهای دینی همیشه و در همه جا در ایران اسلامی ترویج یابد.

امام جمعه رودان با اشاره به هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: هر کاری که برای مدارس انجام شده سرمایه گذاری برای آینده فرزندان شهر ، استان و کشورمان است، موفقیت دانش آموزان قطعا موجب توسعه و پیشرفت خواهد شد.

وی خواستار ارتقاء مشارکت های مردمی در حوزه آموزش و پرورش شد.

رییس جمهور از ظرفیت های هرمزگان برای توسعه آن استفاده کند

حجت الاسلام احمد حسن‌زاده، امام جمعه جزیره کیش در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته جزیره با اشاره به سفر رییس جمهور و هیات دولت به هرمزگان اظهار کرد: این استان منابع فراوانی دارد که می توان از این ظرفیت ها در راستای توسعه آن استفاده کرد.

امام جمعه کیش  با اشاره به اینکه می توان با نفت و گاز موجود در هرمزگان یک کشور را اداره کرد افزود: با وجود این منابع هرمزگان یکی از استان های کم برخوردار بوده به گونه ای که مشکلات فروانی در بخش های مختلف زیرساختی دارد.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به  توجه جدی دولت سیزدهم برای فعال کردن اقتصاد دریا، صادرات و واردات در این استان ادامه داد: انتظار می رفت جزیره کیش نیز به واسطه جغرافیای خود میزبان یکی از اعضای هیات دولت در این سفر باشد.

وی اضافه کرد: بنده به نمایندگی از مردم و مسوولان کیش رییس جمهور را به جزیره کیش دعوت می کنم تا در یک سفر اختصاصی نسبت به بررسی نقاط قوت و ضعف این جزیره اقدام کند.

حجت الاسلام حسن‌زاده یادآور شد: این جزیره با توجه به مدیریت خاصی که دارد از لحاظ اقتصادی و چرخش پول جز ۱۰ شهر برتر کشور است اما مشکلات مختلف آن از جمله مسکن، زیرساخت های اموزشی و فرهنگی و معیشت ساکنان را با چالش های متفاوتی روبرو کرده است.

غیرت دینی برخواسته از بصیرت است

امام جمعه کیش با اشاره به دیدار مجازی رهبر معظم انقلاب اسلامی با مردم قم به مناسبت قیام خونین این مردم در دوران رژیم پهلوی اظهارکرد: ایشان در این دیدار بیانات متعددی داشت که توجه به غیرت دینی از مهمترین آنها بود.

خطیب نماز جمعه کیش افزود : غیرت دینی همراه با عقلانیت برخواسته از بصیرت است که قیام های مردم ایران اسلامی علیه رژیم پهلوی، حضور جانانه در دفاع مقس و دفاع از کیان انقلاب اسلامی در قیام نهم دی ۱۳۸۸ از جمله این غیرت ها است.

حجت الاسلام حسن‌زاده ادامه داد: امروز نیز تقویت غیرت دینی برای مقابله با بد پوششی و بد حجابی در بسیاری از نقاط کشور لازم است تا با گسترش و تقویت فرهنگ اسلامی به این مهم دست یابیم.

وی با اشاره به آتش سوی یکی از مراکز اقامتی جزیره در روز پنجشنبه ۲۳ دی ماه و زخمی شدن ۶ تن خاطرنشان کرد: رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و راه‌اندازی مراکز خدماتی ضروری بوده و دستگاه های متولی برای جلوگیری از این اتفاقات باید بر رعایت آن نظارت کامل داشته باشند.

 

تلاش های دولت برای رفع محرومیت هرمزگان مشهود است/ روا نیست این همه گرفتاری نصیب مردم استان باشد

حجت الاسلام و المسلمین شعیب صالحی، امام جمعه شهرستان بندر خمیر در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان اظهار کرد : در سفر اخیر ریاست دولت محترم به استان هرمزگان قواعد مهمی را برای استان و مسئولان به همراه داشت .
امام جمعه بندر خمیر افزود : علاوه بر پیگیری های میدانی ریاست جمهوری و وزرای دولت مردمی و تلاش برای رفع مشکلات عدیده مردم و مناطق در مناطق مختلف اما در قبال مردم نجیب و ولایت‌مدار استان هرمزگان ؛ مظلومیت، مهجوریت مشهود است .
حجت الاسلام صالحی ادامه داد: مسئولان محترم و شخص ریاست محترم جمهور به خوبی اذعان نمودند که در کنار خیل عظیم ظرفیت‌های بی مثال در استان تاکنون کمترین ادای دینی باید از جانب مسئولان و تصمیم‌ساز در قبال نیازهای ضروری استان هرمزگان نداشته اند .
وی اضافه کرد: حجم عظیم معادن ، ظرفیت گردشگری ، طرح‌های کشاورزی اما در مقابل آن سهم جوانان بیکاری و حسرت است .
خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر بیان داشت: شهرستان خمیر با دارا بودن تمامی ظرفیت‌ها اما کانون بی توجهی بوده است، جوانان بیکار خمیر دریا را می‌بینند این سفره کرامت خداوند به چشم آنها است اما بی بهره هستند .
حجت الاسلام صالحی افزود: روا نیست راه روستاییان ما هر ساله با مشکلات روبرو باشد و مردم با قصه و غصه هر سال منتظر سیلابها باشند که چه زمان راههایآنها توسط سیلاب های فصلی مسدود شود .
وی تصریح کرد: لنج داران ما تا چه زمانی باید نگرانی نسبت به کارها و فعالیت های معمول خود داشته باشند و برای کوچکترین کار خود حواله ادارات مرکز و غرب استان شوند .

امام جمعه بندر خمیر خاطرنشان کرد : آنچه در دولت انقلابی مردم را امیدوار نموده است روی کار آمدن نفس تازه‌ای در بدنه اجرایی کشور است و از بین رفتن خمودگی و بلا تکلیفی مردم است.

قدردان حضور هیئت دولت در هرمزگان هستیم /مشکلات سیریک مورد توجه ویژه رئیس جمهور قرار گیرد

حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری،امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به اینکه دشمنان نطام ما را از جنگ می ترسانند بدانند که امروز ما از جنگ نظامی ترس نداریماظهار کرد: نگرانی های ما داخلی است و ترس و ناراحتی ما از بی عدالتی ، بی تقوایی و مردم را از انقلاب و نظام هراسان کردن است مردم وقتی مسئولان خود را در دل روستا های دور افتاده و مناطق محروم و کم برخوردار می بینند خوشحال، و به آینده امیدوار می شوند.

امام جمعه سیریک افزود: دشمنان در دور جدید مذاکرات ،سعی دارند با جنگ تبلیغاتی ایران را محتاج و نیازمند به مذاکرات معرفی کنند، و این در حالی است که دشمن اگر در جامعه ما باران بیاید چتر به ما نمی دهند، و در زمان اوج کرونا علی رغم پرداخت هزینه ها واکسن به ایران نمی دادند ولی تا متوجه ساخت واکسن در کشور شدند بلافاصله موضعشان عوض شد، دشمنان ملت ایران بدانند که ملت قهرمان و سربلند ایران محتاج مذاکره نیست بلکه برعکس است.

حجت الاسلام سالاری ادامه داد: مذاکره در پشت در های بسته ممنوع است ما برای منافع مردم داریم مذاکره میکنیم جهان فقط اروپا نیست، و همه باید هوشیار و آگاه باشند که ما برای منافع مردم و کشور در حال مذاکره هستیم.

وی با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام که قوت انسان در جسم او نیست بلکه در روح انسان است خاطر نشان کرد: پیامبر(ص) در این باره فرمودند من از سه چیز بعد از خود می ترسم که امت من را به ضلالت بکشاند، اول با راه شیاطین اعتقادی گمراه نشوند،دوم در فتنه های که پیش می آید گمراه نشوند و سوم شکم و شهوت است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=596642
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی