رییس‌جمهور ایران پس از 17 سال با پاپ دیدار می‌کند/ از توافقات ۱۷ میلیارد دلاری در ایتالیا تا امضاء قرارداد با پژو سیتروئن و خرید هواپیماهای فرانسوی
+ پ -
رییس‌جمهور ایران پس از ۱۷ سال با پاپ دیدار می‌کند/ از توافقات ۱۷ میلیارد دلاری در ایتالیا تا امضاء قرارداد با پژو سیتروئن و خرید هواپیماهای فرانسوی

در شرایط پس از تحریم، ایران بسیار مشتاق است در حوزه‌هایی از قبیل حمل‌ونقل، انرژی و کالاهای مصرفی همانند اتومبیل سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی به نخستین سفر اروپایی رییس‌جمهور روحانی پس از رفع تحریم‌ها و همچنین برنامه‌های رییس دولت جمهوری اسلامی ایران در طول این سفر اشاره کرده است.

وال‌استریت ژورنال در این گزارش آورده است:«سفر روحانی به ایتالیا و فرانسه در حالی با هدف احیاء روابط سیاسی و اقتصادی، و همچنین تعاملات در فضای کسب و کار صورت گرفته است که این دو کشور(ایتالیا و فرانسه) حتی در دوران تحریم نیز روابط نسبتا گرمی با ایران داشته‌اند. انتظار می‌رود در این سفر توافقاتی به ارزش ده‌ها میلیارد دلار صورت بگیرد.»
در ادامه این گزارش با اشاره به اینکه در زمان تحریم عمده واردات کالاهای مصرفی به ایران از کشورهای هند و چین صورت گرفته بود، آمده است:«در شرایط پس از تحریم، ایران بسیار مشتاق است در حوزه‌هایی از قبیل حمل‌ونقل، انرژی و کالاهای مصرفی همانند اتومبیل سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کند.»
این نشریه آمریکایی همچنین در خصوص برنامه‌های مهم روحانی در ایتالیا و ارزش توافقات تیم ایرانی حاضر در کشور نیز اعلام کرد:«قرار است رییس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه با پاپ دیدار کند؛ دیداری که البته آخرین بار در سال ۱۹۹۹ از سوی رییس دولت وقت ایران صورت گرفته بود. به گفته یکی از منابع آگاه، در مدت زمان حضور حسن روحانی در ایتالیا قرار است توافقاتی در مجموع به ارزش ۱۷ میلیارد یورو صورت بگیرد که بیشتر در بخش‌های انرژی و فولاد متمرکز شده است. روحانی دقایقی پس از ورود به رم نیز از افزایش تعداد پروازهای بین تهران و این شهر خبر داد؛ پروازهایی که در حال حاضر به صورت هفتگی چهار بار انجام می‌شود و قرار است از ۲۷ مارس سال جاری به صورت روزانه انجام شود.»
در بخش دیگری از گزارش نشریه وال‌استریت ژورنال به مقصد بعدی رییس‌جمهور روحانی یعنی پاریس اشاره شده و آمده است:«روحانی در سفر به پاریس نیز توافقاتی با هدف توسعه فرودگاه‌های امام(ره) تهران و همچنین فرودگاه مشهد را در دستور کار دارد. امضاء قرارداد با شرکت خودروسازی پژو سیتروئن و همچنین نوسازی ناوگان هوایی با توافق بر سر خرید هواپیماهای جدید از دیگر برنامه‌های تیم ایرانی خواهد بود.»

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff