ریشه بسیاری از نابهنجاری های جامعه کم سوادی و بی سوادی است/بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان باشد
+ پ -
ریشه بسیاری از نابهنجاری های جامعه کم سوادی و بی سوادی است/بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان باشد

رئیس سازمان سواد آموزی کشور ریشه بسیاری از نابهنجاری های موجود در جامعه را کم سوادی و بی سوادی دانست و گفت:بی سوادی تنها به ناتوانی در خواندن و نوشتن اطلاق نمی شود بلکه بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز،علی باقر زاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سواد آموزی کشور همایش ریشه کنی بی سوادی در شهرستان جاسک خیر خواهی دولت برای مردم ،دفاع از منافع آنها و تعلیم و تربیت را از اهم وظایف دولت در قبال مردمش برشمرد و گفت: مصداق خیر خواهی و دفاع از حقوق و منافع مردم را در تعلیم و تربیت یافت.

وی بیان نمود:نتایج تحقیقات این موضوع را روشن می سازد که داشتن اولیای باسوادتاثیر مستقیمی در روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد یعنی دانش آموزانی که اولیای آنها با سواد هستند در زمینه تحصیل موفق تر از دانش آموزان دارای اولیای بی سواد عمل می کنند.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور تصریح کرد : اگر دولت تعلیم و تربیت را جدی دنبال کند خیر مردمش را خواسته است چرا که اصلی ترین فرصت شکوفایی استعداد انسان ها از بستر آموزش فراهم می شود.

باقر زاده افزود : بی سوادی تنها به ناتوانی در خواندن و نوشتن اطلاق نمی شود بلکه بی سواد کسی است که آسیب دیده ،آسیب پذیر و آسیب رسان است.

این مقام مسئول ادامه داد در تمام دنیا آموزش و پرورش به عنوان سرمایه ملی شناخته می شود، ثروتی که متعلق به همه ی مردم آن کشور است. هیچ مسیری برای پیشرفت کشور ها جز تقویت نظام آموزشی وجود ندارد.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور ریشه بسیاری از نابهنجاری های موجود در جامعه را کم سوادی و بی سوادی دانست و گفت : دولت به این نتیجه رسیده است تا زمانی که حداکثر قابل قبول شهروندان کشور سطح سوادشان از مقطع ابتدایی به بالاتر ارتقا پیدا نکند پاره ای از مشکلات کشور برطرف نخواهند شد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff