ریزش کوه به جاده در پی بارانهای شدید بستک + تصویر
+ پ -
ریزش کوه به جاده در پی بارانهای شدید بستک + تصویر

بارش شدید بارانهای تابستانه در شهرستان بستک موجب ریزش کوه در مسیر جاده ای و مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، باران های دیروز بعد از ظهر موج شادی و امید را در شهرستان بستک را موجب شد و تابستان امسال برای شهرستان بستک برعکس سال های گذشته تابستان پر بارانی بوده است طوری که بازهم برخی از رودخانه های فصلی این شهرستان که فقط در زمستان آب را به خود می دیدند و برای چندمین بار در تابستان این اتفاق برای آنهارخ داد .

 

شهرستان بستک که از جمله شهرستان های کم آب کشور می باشد در این حوزه در سال های اخیر با مشکلات جدی مواجه بوده است به گونه ای که بزرگترین تهدید و بحران در آینده قطعا همین آب خواهد بود .

 

 

IMG-20150907-WA0029

 

 

بنابر این بارش باران در هر موقع و هر تعداد موجب شادی مردم می شود، اما همگان می دانند باران های استان هرمزگان بصورت رگباری و کوتاه مدت اما شدید بوده که این امر تهدادت خاص خود را بدنبال دارد .

 

دیروز در پایگاه هوا شناسی بستک ۲۱ میلی متر باران ثبت شد و در پایگاه هواشناسی جناح ۱۲ میلیمتر گزارش شد که معمولا در زمستان ها بارش ها بیشتر از این خواهد بود .

 

 

 

 

ق

اما این مقدار کم بارش باران ، باز هم موجب ریزش سنگ های کوچک و درشت از کوه به جاده در مسیر بستک به بندرعباس شد که معمولا با هر بارندگی اتفاق می افتد و پس از این اتفاق افراد زیادی با پایگاه خبری جهانگیریه تماس گرفتند و از این وضع گله مند بودند .

 

 

 

IMG-20150907-WA0024

 

 

 

نزدیکی کوه به جاده و عدم پایداری کوه نسبت باران یا زلزله و نبود دیوار حائل برای جلوگیری از ریزش سنگ ها به جاده مهمترین دلیل این اتفاق بود که امیدواریم مسئولین محترم اداره راه این بار اقدامی جدی برای جلوگیری از خطرات احتمالی این ریزش انجام دهند .

 

البته در همان ساعات اولیه ریزش مسئولین اقدم به جمع آوری سنگ ها نمودند که این اقدام قابل تقدیر است .

 

 

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff