ریال ایران در صرافی‌های پاکستان کمیاب شد
+ پ -
ریال ایران در صرافی‌های پاکستان کمیاب شد

صرافی های پایتخت و دیگر شهرهای پاکستان این روزها و با گذشت مدت کمی از لغو تحریم ها، با افزایش تقاضا برای خرید ریال ایران مواجه شده اند و بهای ریال در مقابل روپیه پاکستان در چند روز اخیر بیش از دوبرابر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، برخی مردم پاکستان که از طریق خرید ارزهای خارجی که ارزش آن رو به افزایش است، سرمایه گذاری می کنند، این روزها خرید ریال ایران را بهترین سرمایه گذاری از طریق خرید ارز می دانند.
صرافی های پایتخت پاکستان به خبرنگار ایرنا گفتند که با توجه به جهش ناگهانی ریال ایران در چند روز اخیر، انتظار می رود ارزش هر ۱۰ میلیون ریال ایران در هفته ها یا ماه های آینده به بیش از ۵۰۰ هزار روپیه پاکستان افزایش یابد و به همین دلیل کسانی که از طریق خرید ارزهای خارجی سرمایه گذاری می کنند، به شدت به سمت خرید ریال ایران روی آورده اند بطوری که ریال ایران در صرافی های شهرهای بزرگ به شدت کاهش یافته است.

یکی از صراف های اسلام آباد به خبرنگار ایرنا گفت: در روزهای اخیر به دلیل کمبود ریال ایران و تقاضای زیاد مشتریان برای آن، از صرافی های شهر کویته خواسته ایم تا مقداری ریال برای ما ارسال کنند.

تهیه ریال ایران در شهر کویته به دلیل نزدیک بودن آن به مرز ایران و فعالیت های تاجرانی که به ایران رفت و آمد می کنند، آسان تر است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff