رکود شدید بازار خرید و فروش مسکن در حاجی آباد/ بنگاه ها نقشی در تعیین قیمت مسکن ندارند
+ پ -
رکود شدید بازار خرید و فروش مسکن در حاجی آباد/ بنگاه ها نقشی در تعیین قیمت مسکن ندارند

یکی از مشاوران املاک حاجی آباد با بیان اینکه بنگاه ها نقشی در تعیین قیمت مسکن ندارند ، افزود:در حال حاضر با رکود شدید در بازار خرید و فروش مسکن مواجه هستیم و توان خرید برای خریداران نیست .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پیارم ؛ تهیه مسکن از ابتدای زندگی انسانها به خصوص با تشکیل خانواده به عنوان یکی از نیازهای ضروری شان مطرح و دغدغه صاحبخانه شدن همواره در راس تصمیمات و اولویتهای خانواده ها قرار داشته است و در سالهای گذشته با افزایش قیمت مسکن و سخت شدن تهیه آن از سوی خانواده ها و از طرفی رشد فزاینده اجاره بها و کاهش قدرت خرید مردم، بازار مسکن را دچار تب و تاب خاصی کرده است.

 

در این بین مسئولان نیز بیکار نمانده و تدابیر مختلفی را به کار بستند که افزایش وامهای خرید و تسهیلات ویژه ساخت مسکن و در راس آن پروژه ملی مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت و تا حد زیادی بر خانه دار شدن افراد با توان خرید پایین و افراد بی بضاعت و همچنین کاهش قیمت مسکن تاثیر گذاشت.

 

در این بین شهرستان حاجی آباد نیز از این افزایش قیمت بی نصیب نماند و قیمت ها ناباورانه روند صعودی در پیش گرفت چنانچه نسبت به مدت مشابه سال قبل به نزدیک دو برابر رسیده و رشد ۱۰۰ در صدی داشته است.

 

بنگاه ها نقشی در تعیین قیمت مسکن ندارند

 

بر اساس این گزارش، لشکری یکی از مشاوران املاک حاجی آباد با بیان اینکه بنگاه ها نقشی در تعیین قیمت مسکن ندارند به خبرنگار پیارم گفت: اینجا نرخ مسکن را مالک تعیین می کند و آنگونه که برای خود مقرون به صرفه می داند آپارتمان یا ساختمان شخصی خود را برای مشتری قیمت گذاری می کند.

 

وی با اشاره به رشد صعودی قیمت مسکن در حاجی آباد از شهریور ۹۴ افزود: درخصوص قیمت فعلی مسکن در مقایسه با قیمت مشابه سال گذشته می توان گفت که از خرداد ۹۴ تا خرداد ۹۵ چندان رشد قیمت نداشته ایم و رشد بازار به صورت طبیعی و تقریبا ثابت بود.

 

لشکری ادامه داد: از شهریورماه سال جاری تاکنون که در خرداد ۹۵ قرار داریم هر متر آپارتمان بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشته و در حال حاضر با رکود شدید در بازار خرید و فروش مسکن مواجه هستیم و توان خرید برای خریداران نیست چرا که پیش از این با ۱۰۰ هزار تومان یک زمین مناسب خریداری می شد اما اکنون خریدار با صد هزار تومان نمی تواند حتی مسکن مناسب خود را تهیه کند.

 

لشکری اظهار داشت: قدرت خرید واقعا کاهش یافته و ما برای خرید مسکن در حاجی آباد امیدوار بودیم اما حاجی آباد هم دیگر قیمت مناسبی برای خرید نیست و با ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی توان مسکن مناسبی تهیه کرد.

 

بازار خرید و فروش مسکن به خواب رفته است

 

مدیر یک بنگاه معاملات ملکی لشکری قیمت مسکن و آپارتمان را در زمان مشابه سال گذشته ثابت عنوان کرد و افزود: در سه تا چهار ماه اخیر قیمت مسکن به یکباره درحاجی آباد بالا رفت و روند صعودی به خود گرفت و پیش بینی می شود با راه اندازی مترو به مرز دو میلیون تومان هم برسد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff