رکاب‌زنی۱۱۱ کیلومتری در حمایت از منطقه حفاظت شده «نایبند»/ محیط زیست نیاز به تدبیر دولت دارد
+ پ -
رکاب‌زنی۱۱۱ کیلومتری در حمایت از منطقه حفاظت شده «نایبند»/ محیط زیست نیاز به تدبیر دولت دارد

جمعی از فعالان محیط زیست پارسیان با پیمودن مسیری ۱۱۱ کیلومتری شعار «حمایت از محیط زیست نیاز به تعهد ملی دارد» را به نمایش گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از دانا؛توسعه صنایع جنوبی کشور در منطقه پارسیان طبق نقشه‌های رسمی دقیقا در منطقه حفاظت شده نایبند جانمایی شده است در حالی که این مناطق بخشی از مناطق حفاظت شده در سطح بین المللی است.

خشک شدن لیرهایی که عمری صدها ساله دارد در کنار رشد بی رویه کهور وحشی آینده بدی را برای این منطقه ترسیم کرده است لذا تدبیر دولت باید در این خصوص کارگشا باشد تا صنعت و طبیعت در کنار هم بتوانند پویایی داشته باشند و وجود یکی از آن دو، دیگری را از بین نبرد.

از این رو جمعی از فعالان محیط زیست بستکبا پیمودن مسیری ۱۱۱ کیلومتری  به عملکرد ضعیف دولت و بانوی سبز پوش کشور اعتراض کردند و خواستار توجه متولیان امر به این مشکل زیست محیطی شدند.

محمد مبارکی، سرپرست گروه دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار دانا در پارسیان گفت: سواحل زیبای نایبند و منطقه پیرامونی آن جزو مناطق حفاظت شده  است و طبق قانون باید از آنان حفاظت شود.

وی اضافه کرد: جمعی از دوست‌داران محیط زیست از روستای ملکی تصمیم گرفتند با دوچرخه مسیر رفت و برگشت به مسافت ۱۱۱ کیلومتر تا منطقه نایبند را رکاب بزنند و در همین راستا شعاری نیز در نظر گرفتند.

سرپرست گروه دوچرخه سواری حافظ طبیعت اظهار کرد: وضعیت منطقه نایبند با توجه به مشاهدات ما بسیار دردآر است و دوستداران طبیعت و محیط زیست باید برای آن کاری انجام بدهند.

مبارکی خاطرنشان کرد: حصار کشی اطراف لیرهای وحشی منطقه جذابیت را از آنان گرفته و در شرایط بسیار نابسامانی به سر می‌برند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff