رژیم سعودی از نجابت و خویشتن داری ما سوءاستفاده کرد/ریشه بحران در خاورمیانه با نابودکردن رژیم صهیونیستی از بین می رود
+ پ -
رژیم سعودی از نجابت و خویشتن داری ما سوءاستفاده کرد/ریشه بحران در خاورمیانه با نابودکردن رژیم صهیونیستی از بین می رود

خطیب نماز جمعه رودان گفت:رژیم سعودی از نجابت و خویشتن داری ما سوء استفاده کردند و حج را کاملا سیاسی کردند و امنیت را به کشورهای غربی سپردند، درحالیکه حج حق شرعی مسلمانان جهان اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه‌های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به ماه پر خیر و برکت و با فضیلت شعبان، گفت: در این ماه باید توشه ای برای ماه رمضان و شب قدر برداریم و از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

 

وی اظهار کرد: اگر به ایام شادی و حزن اهل بیت(ع) توجه شود و نام ائمه‌اطهار را زنده کنیم، جوانان و جامعه راه درست را پیدا می‌کنند، پیشرفت فرهنگ بزرگی بوجود می‌آید و ان‌شاءالله نیمه‌شعبان مفصل‌تر از گذشته جشن میلاد امام‌زمان(عج) را برگزار کنیم و همه‌ی جوان‌هابه میدان بیایند و کوچه و بازار را چراغانی کنند و جشن بگیرند.

 

تاج‌زاد با بیان اینکه شهرستان رودان یکدست شیعه است، افزود: باید بهتر از دیگر جاهای استان جشن‌های ائمه‌اطهار(ع) در این شهرستان پرشورتر برگزار و نمونه باشد و همه‌ی مساجد و متولیان امور فرهنگی اعم از سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف، ارشاد، بسیج و سپاه، همه باید کار کنند چرا که بهترین کارفرهنگی برپایی جلسات ائمه(ع) است.

 

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه متأسفانه امسال برگزاری حج بدون حضور ایرانیان است، ادامه داد: آن رفتار کارشکنانه رژیم وابسته سعودی، رژیمی که از اسرائیل دستور می گیرد، شرایط را برای زوار ایرانی سخت و دشوار کرد، متأسفانه هیچ امیدی به تحقق حج امسال برای ایرانیان نیست.

 

وی اضافه کرد: نگرانی جمهوری اسلامی ایران از اینکه اولاً باید امنیت زوار باید تأمین شود، اما دولت سعودی امنیت کامل زوار را نپذیرفت، آنها از نجابت و خویشتن داری ما سوء استفاده کردند و حج را کاملا سیاسی کردند و امنیت را به کشورهای غربی سپردند، درحالیکه حج حق شرعی مسلمانان جهان اسلام است.

 

تاج زاد همچنین گفت: در فاجعه منا ۷ هزار نفر کشته شدند اما دولت سعودی بی خیال هستند و پاسخگو نیستند، با کینه توزی حاکمان وهابی و سلفی آل سعود، و این ظلم فاحشی که کردند فردای قیامت باید پاسخگو همه خیاناتشان باشند.

 

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با  اشاره به اقتصاد مقاومتی و دغدغه مهم رهبر انقلاب، اظهار کرد: اقتدار یک کشور چه در عرصه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، بستگی به توانایی مالی دستگاه اداره کننده آن کشور دارد و مردمی که حامی دولت هستند باید احساس گشایش اقتصادی کنند و دستشان باز باشد، و اگر دولت و مردم فقیر باشند نباید هیچ انتظاری از آنها داشت.

 

وی با بیان اینکه مسئله اقتصاد در امنیت، فرهنگ، عزت و در برجستگی حرف سیاسی مهم است، افزود: اگر می خواهیم در مقابل همه دنیا بشینیم و حرف برای گفتن داشته باشیم ، اقتصاد حرف اول را می زند و تأثیر گذاریش خیلی زیاد است.

 

حجت الاسلام تاج زاد تصریح کرد: پرداختن به وضع اقتصادی مردم از اوجب واجبات است و اگر نتوانیم مشکل اقتصادی مردم را حل کنیم ایمانشان گرفته می شود.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: مسئله فقر زدایی و روان کردن امور اقتصادی مردم از جمله مسائل بسیار مهمی است که دولت باید حواسش جمع باشد چرا که فقر انسان را به کفر می کشاند.

 

وی با بیان اینکه دولت نباید امید به خارجی ها و واردات باشد، اضافه کرد: دولتمردان باید اصول و مبانی اساسی اقتصاد کشور را شناسایی کند، مقام معظم رهبری در اول سال در بین زائرین حرم رضوی گفتند: اغلب مزیت اقتصادی کشور را شناسایی کنید و بعد کار اقتصادی کنید.

 

تاج زاد با اشاره به اینکه در شهرستان رودان زمین و خاک مناسب برای فعالیت اقتصادی است، گفت: باید به نحو احسن از این موقعیت استفاده کرد و مشکلاتی که در تولید میوه جات و سیفی‌جات است، شناسایی و برطرف شود.

 

وی اظهار کرد: با وجود این همه تولید انواع محصولات کشاورزی در شهرستان رودان، صنایع بسته بندی در شهرستان وجود ندارد،این مسئله خیلی زشت است.

 

امام جمعه رودان افزود: با وجود این همه باغ، میوه و نعمت در شهرستان رودان، مردم فقیراند و جوانان بیکار هستند، و این کم کاری مسئولان است.

 

خطیب نماز جمعه رودان با اشاره به ۲۶ اردیبهشت روز اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس، اضافه کرد: واقعاً چه نکبت بالاتر از اینکه اسرائیل در سال ۱۳۲۷ هجری شمسی روی زمین بوجود آمد و دولت ها اگر بخواهند بحران را در خاورمیانه از بین ببرند باید ریشه نکبت یعنی رژیم صهیونیستی را نابود سازند.

 

وی در ادامه با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، گفت: منظور از روز جوان اینست که جوانان باید نگاه به رفتار، اخلاق و کردار علی اکبر(ع) کنند و ما نباید صرفاً به جوانانمان هدیه بدهیم، بلکه رفتار و اعمال آنها را سمت حضرت علی اکبر(ع) سوق دهیم و بتوانیم روحیه ایثار، شجاعت، حق مداری و حق گفتن را در آنها ایجاد کنیم.

 

تاج زاد با بیان اینکه جوانان باید در مساجد حضور پررنگ داشته باشند، اظهار کرد: مسجد محل عبادت است و محرابش محل جنگ با شیطان و نفس اماره است و اعضای کانونهای مساجد هم جوانان هستند.

 

امام جمعه رودان افزود: تعدادی از افراد پیرمرد در بعضی جاها کلیددار مساجد شده اند و مانع اجرای برنامه های فرهنگی جوانان در مسجد می شوند به چه حقی؟

 

وی تأکید کرد: محل حضور جوان در مسجد است، و اگر خانه،مدرسه و مسجد با هم پیوند خورد، روز جوان ما روز درستی است، واگر هم اینطور شد قتل، غارت و منکرات در جامعه ریشه کن می شود.

 

تاج زاد در پایان خاطرنشان کرد: فضای مجازی الآن فضای خوبی نیست و ما چقدر توانستیم اینترنت ملی و تالار گفتگو خوب بین خوبان ایجاد کنیم، و رهبر معظم انقلاب هم فضای مجازی را مثل خود انقلاب اسلامی دانستند.

 

انتها پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff