رژيمي كه دستش به خون مسلمانان آلوده است صلاحيت مديريت حج ندارد
+ پ -
رژیمی که دستش به خون مسلمانان آلوده است صلاحیت مدیریت حج ندارد

مدرس دانشگاه های استان هرمزگان در رابطه با حادثه مناء گفت:رژیمی که دستش به خون مسلمانان آلوده است صلاحیت مدیریت حج ندارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، امیرحسین مرادپوردهنوی در گفتگو با خبرنگار پیارم با اشاره به فاجعه دردناک مناء که منجر به جان باختن قریب به دوهزار نفر از حجاج بیت الله الحرام شد گفت:در رابطه با این حادثه غم انگیز چند نکته قابل تامل است که پرداختن به این موارد خالی از لطف نیست.

 

 

وی در ادامه تصریح کرد:عمق این فاجعه در نوع خود در جهان اسلام بی سابقه است و پس از سقوط جرثقیل در مکه انتظار می رفت که رژیم آل سعود با دقت بیشتری امنیت حجاج را پیگیری کنند.

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد:طبق قوانین بین المللی حکومت آل سعود ملزم به امنیت زائران مکه و مدینه هستند و این درحالی است که رژیم سفاک آل سعود هیچ مسئولیتی را نپذیرفتند و به سادگی ازکنار این حادثه تاسف بار گذشتند.

 

 

وی تصریح کرد:متاسفانه مسئولان آل سعود بعد ازحادثه هیچگونه اقدامی در جهت امدادرسانی برای حجاج انجام ندادند وحتی نگذاشتند هلال احمر و دولت مردان ما در کشور عربستان حضور پیدا کنند و لذا سعودی ها مسبب این جنایت هستند.

 

 

مرادپور تصریح کرد:آل سعود باید از ملت های مسلمان دنیا عذرخواهی کند وزمینه شناسایی مفقودین وهمکاری درجهت بهبود آسیب دیدگان داشته باشد .

 
وی بر ضرورت تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی واسلامی تاکید کرد و افزود: تشکیل این کمیته ضروری دنیای اسلام است که باید علت حادثه را بررسی و نتیجه آن به جهان اسلام اعلام کند.

 

 

مرادپورتاکید کرد: یکی از عوامل ضعف امنیت حجاج را گسیل بخش اعظم نیروهای امنیتی این رژیم به سمت استان های مرزی با یمن برای کشتارمردم مظلوم یمن دانست .

 

 

وی در پایان کشتار مسلمانان در یمن و کمک به گروههای تروریستی در سوریه وعراق را عامل بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج خواند.وتصریح کرد رژیمی که دستش به خون مسلمانان آلوده است نمی تواند مدعی خادم حرمین باشد وسریعا مدیریت حرمین شریفین را باید به امت اسلامی واگذارکند.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff