تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 436408
تاریخ انتشار:جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛

رژه باشکوه شناورها و جنگنده های نظامی در هرمزگان برگزار شد

رژه ملی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان ارشد نیروهای نظامی و نیروهای بسیجی تشیع و اهل سنت در کنار آب های نیلگون خلیج فارس برگزار شد و اقتدار ایران اسلامی را برای جهانیان به نمایش گذاشتند.

رژه باشکوه شناورها و جنگنده های نظامی در هرمزگان برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛همزمان با پایتخت سیاسی کشور به مناسبت ۳۱ شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس رژه ملی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان ارشد نیروهای نظامی اعم از سپاه پاسداران، ارتش، نیروهای انتظامی و نیروهای بسیجی تشیع و اهل سنت در کنار آب های نیلگون خلیج فارس برگزار شد و اقتدار ایران اسلامی را برای جهانیان به نمایش گذاشتند.

در این مراسم ناوها، ناوچه‌ها و ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز رژه رفتن و نیز  ۳۲ فروند جنگنده و هواپیمای نظامی سپاه و ارتش نیز به طور مشترک  بر فراز آسمان خلیج فارس و تنگه هرمز به پرواز درآمدند.

فرهنگ دفاع مقدس در سراسر منطقه ریشه دوانده است

سردار سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در مراسم سراسری رژه نیروهای مسلح که صبح امروز در کنار آب های نیلگون خلیج فارس در شهرستان بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد:۳۸سال از تجاوز سراسری دشمن به ایران می گذرد همچنین ۲۸ سال از جنگ گذشته و ملت ما هنوز در جنگ زندگی می کند و از خوب و بد جنگ متاثر می شویم.

وی گفت: هشت سال دفاع مقدس حادثه بزرگ تاریخی برای کشور ما و جان بود چرا که جنگ ما از بسیاری از جنگ هایی که در دوران نظام دو قطبی در جهان اتفاق افتاده بود و حتی جنگ هایی که بعد از جنگ های ما رخ داده مهم تر است.

رشید با بیان اینکه  در دوران دفاع مقدس ،جهان در آستانه تغییری مهم قرار گرفت ، افزود: در دورانی که دول شرق و غرب دنیا را تحت سیطره خود قرار داده بودند امام راحل با تکیه بر سیاست بزرگ نه شرقی و نه غربی خط بطلانی بر روی تمام قدرت های استکباری جهان کشید و آنها را انکار کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) در بحبوحه سلطه گری و تجاوزهای استعمارگران از اسلام گفت و جهان اسلام را متحول کرد

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) تصریح کرد: در دورانی که دو ابر قدرت شرق و غرب در تلاش بودند که سهم بیشتر از دنیا کسب کنند به دفاع از صدام و مقابله با انقلاب  اسلامی ایران برخواستند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس ما در اشل جهانی قرار می گیرد، تاکید کرد: در دوران هشت ساله دفاع مقدس این ملت ایران و نیروهای مسلح برخواسته از این مرز و بوم همچون ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی و بسیجی بود که فاتح میدان نبرد شد.

رشید بیان کرد: جنگ افروزی دشمنان انقلاب  با مشارکت آلمان، انگلیس و فرانسه و کمک های بی حد و حصر به صدام چهره بدی از جنگ را به جا گذاشت و خرمشهر و حلبچه را به نابودی کشاند.

وی با تاکید بر اینکه باید حقیقت جنگ را جوانان  گفت،ادامه داد:فرماندهان شهید و زنده ارتش و سپاه پاسداران انسان های بزرگی بودند که با حماسه آفرینی خود نقطه حیات و تعادل انقلاب را رقم زدند.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) اظهار کرد:حماسه در جنگ بدون روح بزرگ و رجز خوانی معنایی نداشت لذا فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران حماسه سرایان بزرگی بودند که جان های به پناه آمده را در درگاه احدیت به آرامش می رساندند.

وی با بیان اینکه فرماندهان شهید حماسه سازانی آرمان خواه ، مسئول و بی ادعا بودند،افزود: امام راحل در راس همه رزمندگان حماسه سرای بزرگ تاریخ و جهان قرار دارند.

رشید با اشاره به اینکه بزرگداشت دفاع مقدس ریشه در اعتقاد به خدا و برای دستیابی به آرمان های بلند انقلاب دارد، یادآور شد: الگوی فکری ملت ایران در دفاع مقدس برآمده از مکتب عاشورا و نهضت حسینی است.

وی با بیان اینکه تلاقی دفاع مقدس و عاشورای حسینی یادآور الهام بخشی عاشورا در  تفکر رزمندگان است،ادامه داد: حذف صدام و حزب بعث متجاوز  و استقرار یکدلی میان مردم بغداد و سرزمین سیدالشهدا حاصل مقاومت نیروهای مسلح ایران است که در امتداد هشت سال دفاع مقدس رقم خورده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص)تاکید کرد: ظهور نیروهای قدرتمند حشدالشعبی و مدافع مردمی در عراق در کنار سایر نیروهای مسلح این کشور برگفته از فرهنگ دفاع مقدس است که در سراسر منطقه ریشه دوانده و مشابه آن در سوریه، یمن، بحرین، غزه و لبنان نیز مشاهده می شود تا بینی کارگزاران نظام سلطه را به خاک مالیده شود.

اشتباه محاسبتی در مورد ایران برای پیمان شکنان عواقب جبران ناپذیری بهمراه دارد

وی ادامه داد: نقش بی بدیل و تاثیرگذار سردار سلیمانی در ساماندهی جبهه مقاومت و ستاد مبارزه با صهیونیست ها از بغداد تا بیروت،فلسطین و یمن به معنای بارور شدن ارزش های دفاع مقدس در سطح راهبری است.

رشید  با اشاره به اینکه مهم ترین عامل عزت و قدرت ایران تکیه بر توان داخلی است،افزود:امروز قدرت بازدارندگی ایران حاصل زحمات و تلاش های مظلومین دوران دفاع مقدس بوده که این قدرت و هوشمندی حاصل تدابیر فرمانده کل قواست .

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد:قراردادبرجام حاصل تعهد، مسئولیت پذیری و پایبندی نظام ایران برای براقراری صلح و امنیت منطقه براساس قدرت بازدارندگی است والا این قدرت در سال های اخیر نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است.

وی گفت: قدرت نظامی و نیروهای مسلح این پیام را یادآور می شود که هر گونه اشتباه محاسبتی در مورد ایران پیمان شکنان را با عواقب و نتایج جبران ناپذیری را همراه خواهد کرد.

رشید تاکید کرد: نقض قراردادبرجام از سوی آمریکا اثبات کننده شرارت،حقه بازی و خباثت آمریکاست لذا جمهوری اسلامی ایران  با ساماندهی قدرت نظامی یکپارچه  دشمن را از فکر تجاوز به این آب و خاک برحذر می دارد.

نمایش اقتدار و وحدت شیعه و اهل سنت در سیریک

نمایش یگان های نمونه ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، بسیجیان حوزه پالور ، بسیجیان حوزه سیدالشهداء ، بسیجیان گردان امام حسین(ع) ، نیروی دریایی سپاه ، انتظامی ، دریابانی ، نیروهای تکاور ضد شورش بسیج با رژه از مقابل جایگاه برگزار شد.

مسئولان شهرستان سیریک اعم از فرماندار،امام جمعه، فرماندهان بسیج ، سپاه دریایی، انتظامی ، بخشدار مرکزی ، سرپرست شهرداری ،  شهرداران، رئیس شورای شهر و جمعی از بسیجیان در این مراسم حضور داشتند.

بسیجیان شیعه و سنی همراه با دیگر سپاهیان اسلام و انقلاب با گام هایی استوار و راسخ بار دیگر صلابت و اقتدار لشکر اسلام و انقلاب را به رخ بدخواهان ملت بزرگ و قهرمان ایران به عظمت گذاشتند که در راه دفاع از حریم ولایت و سنگر عشق به میهمن اسلامی همیشه ثابت قدم و آماده رزم با همه دشمنان هستند.

نمایش اقتدار نیروهای مسلح و بسیج بسیار با شکوه تر از سال های گذشته در دو بخش نمایش رزمی و توانمندی نیروهای مسلح و توان دفاعی و تجهیزاتی اجرا شد که نمایش انواع سلاح ها ، تجهیزات ساخت داخل و شناورهای نیروی دریایی جلوه خاصی به نمایش ۳۱ شهریورماه در شهرستان سیریک بخشیده بود.

 

رژه ۳۱ شهریورماه نمایش اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امروز صبح در مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان قشم بمناسبت ۳۱ شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مکتب سرخ حسینی است، مقاومت، ایستادگی، سازش ناپذیری و عدم اعتماد به دشمن را از درس های مکتب عاشورا برشمرد.

جوکار تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران تداوم انقلاب حسینی بوده و ملت ایران آزادگی، شجاعت و رشادت در میدان نبرد را از سید الشهدا(ع) الگو گرفته اند.

وی شکست خفت بار دشمن در هشت سال دفاع مقدس را عبرتی تاریخی برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمن مایوس از جنگ سخت، رو به جنگ های نرم آورده و دور کردن مردم از روحیه جهاد و مقاومت را هدف قرار داده است.

امام جمعه قشم ادامه داد: دشمن برای دور کردن عقاید از مکتب عاشورای حسینی و انتظار مهدوی تمامی امکانات و فضای رسانه ای جهان را به کار گرفته است.

جوکار رهروی از راه مکتب و فرهنگ عاشورا را راهکار مقابله و شکست دشمن در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جنگ نرم دانست و افزود: در مکتب سیدالشهدا(ع) نه تنها پیر، جوان و نوجوان بلکه طفل شیرخواره ای همچون علی اصغر(ع) نیز جانفشانی می کند و اصرار دشمن بر دشمنی با ایران اسلامی بواسطه عدم شناختی صحیح از ملت عاشورایی ایران می باشد.

 

جوکار با بیان اینکه دفاع مقدس دوران طلائی و زرین ملت ایران است، اظهار کرد: امروزه دشمن جرات مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد و اگر خطایی از آنان سر بزند سربازان خطه مرزی و حافظان خلیج فارس برای سرنگونی و غرق کردن دشمن کافی است.

وی با اشاره به سخنان اخیر ترامپ در سازمان ملل، رئیس جمهور آمریکا را دیوانه ای سیاسی و بیگانه با عالم سیاست خطاب کرد و گفت: در سازمان مللی که باید وحدت، صلح و آرامش ملت ها را موجب شود این شخص آمد و با فحاشی نسبت به ملت ایران، به ایراد آن سخنان گستاخانه ای پرداخت که نشان از شکست و خفت آنان در برابر اقتدار ایران اسلامی دارد.

امام جمعه قشم با تشکر از مواضع انقلابی رئیس جمهور کشورمان، افزود: رئیس جمهوری اسلامی ایران با ادبیاتی منطقی و درخور شان نظام جمهوری اسلامی  موجب رسوایی بیشتر و شکست آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی شد.

جوکار عزت و اقتدار را در جهاد و ایستادگی در برابر دشمن دانست و خاطرنشان کرد: خداوند شهید حججی را بعنوان نشانی از حقانیت اسلام در جهان برجسته کرد و دنیای استکبار بداند حججی یکی از میلیون ها جوانسیت که آماده مقابله با دشمنان اسلام هستند.

وی رژه ۳۱ شهریور را نمایشی از اقتدار نیروهای مسلح برشمرده، تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارند و موجب عزت، عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران می باشند.

قدرت بازدارندگی نیرهای مسلح باید روز به روز افزایش یابد

ابوذر مهدی نخعی فرماندار ویژه شهرستان میناب صبح امروز در جمع نیروهای مسلح و یگان های رژه رونده در مراسم گرامیداشت سی و یکم شهریور ماه ، حضور نیروهای مسلح و بسیجیان پا در رکاب در پیشبرد اهداف انقلاب خاری بر چشم دشمنان دانست و گفت: اقتدار امروز نیروهای مسلح به مدد روحیه بسیجی و نفس مسیحایی امام راحل(ره) است.

فرماندار ویژه میناب افزود: رزمنده هایی که با سرکوب رژیم بعثی پرونده رژیم جنایتکار را بستند، عزیزانی که علیرغم تحریم های لجستیکی با بسیج عمومی و وحدت کلمه با اتحاد همه مردم و اقدام و مذاهب مختلف حماسه جاودانه ایر را در تاریخ انقلاب رقم زدند.

وی اظهار کرد: اتحاد اقشار مختلف و نفس مسیحایی امام راحل(ره) توانست دفاعی بوجود بیاورد که تا ابد مقدس شود و امروز بر خلاف اذعان همه دنیا و مخالفین، انقلاب اسلامی با فرماندهی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) توانسته به جز قدرت های برتر دنیا تبدیل شود.

فرماندار ویژه میناب گفت: بر خلاف گفته های دشمنان انقلاب نیروهای مسلح عامل تهدید نیستند، فرهنگ ما فرهنگ مودت و تعامل در منطقه است لذا رژیم هایی که به هیچ معاهدات بشردوستانه پایبند نیستند عامل تهدید در منطقه محسوب می شوند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح در حفظ تمامیت ارضی و در دفاع از مقابله با تجاوزگران لحظه ای کوتاه نخواهد آمد و هر کشوری که بخواهد فکر حمله به ایران اسلامی در سر داشته باشد قبل از اینکه درست بر ماشه اسلحه ببرد از ریشه نابود می شود.

این مقام مسئول گفت: ما هیچگاه حکومت نظامی و دولت نظامی نداشته ایم، همه کشورهایی که ادعای دموکراسی دارند بیایند و درس مردم سالاری و وحدت را از نیروهای مسلح ما یاد بگیرند.

نخعی بادآور شد: ایران اسلامی در توسعه و پیشرفت ادوات و تجهیزات نظامی و ساخت موشک های دوربرد و نقطه زن جز قدرتمند ترین کشور منطقه تبدیل شده است لذا روز به روز باید بر پیشرفت حوزه دفاعی کشور افزوده شود.

فرماندار ویژه میناب نیروهای مسلح را عامل بازدارندگی ثبات و اقتدار در منطقه برشمرد و تصریح کرد: همه این پیشرفت ها به مدد روحیه انقلابی، جهادی و حماسی نهفته در ملت ایران است لذا بازخوانی دفاع مقدس با هدف انتقال ارزهای آن به نسل جوان یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

نخعی گرامیداشت سی و یکم شهریور بعنوان یک روز ملی و ارزشمند در تاریخ انقلاب ضروری دانست و گفت: دفاع مقدس علیرغم همه خساراتی که با اتحاد کشورهای دنیا بر کشور ما تحمیل شد، درس استقامت، صبر، شجاعت و ایستادگی به رزمنده های ما آموخت، این جنگ برای انقلاب برکات زیادی داشت، دفاع مقدس یک دانشگاه و گنج بیپایان و تمام نشدنی است.

ایران مقتدرترین و اثرگذار کشور در همه عالم تبدیل شده است

حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد، در جمع نیروهای مسلح شهرستان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در دفاع مقدس به سید الشهدا اقتدا کردند.

مختاری افزود: پرچم حق، عدالت خواهی به دست مبارک حضرت سیدالشهدا (ع) در عاشورای سال ۶۱ هجری برداشته شد ، در انقلاب و نهضت اسلامی ما با دست امام راحل عظیم الشان و ملت شریف دوباره برافراشته شد، شعارها همان شعار نهضت سید الشهدا همان و فریاد هیات من اذله و فریاد عدالت خواهی مبارزه با ظلم و ستم و نهضتمان هم تقارن با نهضت سید الشهدا (ع) است .

وی بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شروع دشمنی های بی پایان با مردم انقلاب ایران انچه که به ملت ما قدرت داد سیدالشهدا کربلا و عاشورا و درس های بزرگ این نهضت بود .

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: نهضتی که امام حسین (ع) صبحگاه عاشورا اهل سپاهشان و یاران خود را در آن روز دعوت به صبر و جهاد کردند ، ملت شریف ایران اسلامی این پیام سید الشهدا را دریافت کردند انچه ما از ملت می بینیم صبر و جهاد در همه عرصه این انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب ، خواسته در دوران دفاع مقدس دفاع مقدس است.

مختاری افزود: ما فتح خرمشهر ، شکستن حصر آبادان و ازاد سازی خرمشهر مدیون ندای یا حسین (ع) و زیارت عاشورا هستیم و در ادامه هم هرجایی که این انقلاب و نهضت پیوند همه جانبه با سید الشهدا و این مکتب پیدا کرد روزگار رشد همه جانبه این ملت و کشور رقم خورد.

مختاری در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور جاهل امریکا در سازمان ملل بیان داشت: به برکت این انقلاب و پیوند انقلاب با سید الشهدا (ع) ایران ما روز به روز قوی تر و در مقابل دشمنان قسم خورده ما استکبار جهانی و صهیونسیم بین الملل و ایادی آنها روز به روز ضعیف تر شده است ولی ایران به مقتدرترین و اثرگذار کشوردر همه عالم تبدیل شده است.

وی ادامه داد: ایران را که در قبل از انقلاب هیچ کدام از کشورها چیزی به حساب نمی آوردند، امروز به اعتراف خود دشمنان به یک قدرت منطقه ای و جهانی و تبدیل شده است و دشمنان را عصابنی کرده است و رفتار جاهلانه رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل ناشی از ضعف ترامپ در مقابل ایران اسلامی است.

امام جمعه حاجی آباد یادآور شد: بعد از ۱۱ سپمتابر امریکا در منطقه به طور جدی حضور پیدا کرند به قول خودشان به دنبال رقم زدن خاورمیانه جدید بودند، حالا امریکا موفق شده است یا ملت ایران در تشکیل خاورمیانه جدید در سه محور عراق سوریه و افقانستان در لبنان هیچ کدام امریکایها موفق نبودند .

مختاری بیان داشت: ایران در جنگ نیابتی سوریه و عراق لبنان پیروز شد این امروز امریکا را عصبانی ، تنها نقشهای شوم امریکا نقش براب شده است و این حرفهای سخیف رئیس جمهور امریکا از سر ضعف است قبلا که امریکا اراده می کرد در کشورها رئیس جمهورو شاه عوض می کردند دیگر زمان آن تمام شده است و آنها ضعیف شده اند و ایران به برکت گره خوردن با نهضت سیدالشهدا قوی و قویتر هست هر روز باید بداند مملکت ایران با دیگر انقلابها قابل مقایسه نیست و زیر بار ظلم و ستم صهیونیسم بین الملل نخواهیم رفت.

فرمانده سپاه حاجی آباد، در مراسم رژه نیروهای با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد امام راحل(ره) و شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار داشت: سال ۵۹ در چنین روزی نیروهای عراقی با آمادگی قبلی و زمینه‌سازی مناسب حمله همه جانبه به مرزهای ایران آغاز کردند.

سرهنگ امیری کیا تصریح کرد: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس از کشور و مرزها دفاع کردند تا وعده خداوند محقق شد و افتخار بزرگ نصیب ما شد و امروز هم مدافعان حرم ما با از خودگذشتگی در سوریه و عراق از حرم های اهلبیت محافظت می کنند.

فرمانده سپاه حاجی آباد با بیان اینکه اگر می‌خواهیم اقتدار کشور باقی بماند باید مطیع محض ولایت فقیه باشیم، افزود: همانطور که آن دوران دلاورمردانه جنگیدیم امروز وظیفه ما سنگین تر شده و با توجه به حضور داعش مزدور در اطراف مرزهایمان باید قوی تر ایستادگی کنیم.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=436408
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,252 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی