ريشه كني بيسوادي نياز به اهتمام همه دستگاهها است / پروانه كسب و گواهينامه افرادبيسواد تمديد نخواهد شد
+ پ -
ریشه کنی بیسوادی نیاز به اهتمام همه دستگاهها است / پروانه کسب و گواهینامه افرادبیسواد تمدید نخواهد شد

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداربندرعباس گفت: سواد برای هر جامعه یک ضرورت وامری واجب است لذا ریشه‌کنی بی‌سوادی وظیفه تمام دستگاه‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل ؛علی نیکویی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار بندرعباس در جمع اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی  با اشاره به اینکه جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد، گفت : کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دارای نیروی انسانی باسوادی هستند و امروز در سطح کشور، استان‌های توسعه‌یافته در سایه رشد دانش و علم، به رشد و برخورداری رسیده‌اند.

 

 

وی افزود: با اعلام اینکه سیاست های تشویقی از سوی دولت برای سواد آموزی افراد بی سواد در نظر گرفته شده است ، این بسته های حمایتی تنها تا پایان سال ۹۴ خواهد بود و از ابتدای سال آینده محدودیت هایی برای افراد بی سواد در نظر گرفته می شود.

 

 

 

نیکویی تصریح کرد: اطلاع رسانی مطلوب و به موقع بسته های تشویقی و محدودیت های اعمال شده از طرف دولت به افراد بیسواد در فرصت از پیش اعلام شده  لازم وضروری است وباید همه دستگاههای زیربط اهتمام لازم را دراین خصوص انجام دهند.

 

 

 

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری شهرستان بندرعباس اظهارداشت:طبق حجم ابلاغی که از سوی وزارت آموزش وپرورش به استانها ارسال شده است،درشهربندرعباس قریب به یک هزار و۹۰۰نفر بی سواد در بخش های سه گانه سواد آموزی ،انتقال و تحکیم در نواحی یک و دو وجود دارند.

 

 

 

محمد قویدل مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس گفت:برای شناسایی وجذب افراد بیسواد نیازمند مشارکت فراگیر و نگاه دلسوزانه همه مسئولان کشور است وبنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، سواد آموزی یک حرکت ونهضت دینی وهمچنین وظیفه  اسلامی همه افراد می باشد.

 

 

وی افزود: افرادبی سوادی ۱۰ تا ۴۹ سال که نسبت به امر سوادآموزی تا پایان سال جاری غفلت کنند در سال۹۵ شامل محرومیت هایی از قبیل؛ عدم صدور پروانه کسب برای متقاضیان جدید بیسواد،عدم تمدید پروانه کسب برای افراد بیسواد که از اتحادیه ها و انجمن های صنفی اجازه فعالیت داشته باشد وعدم صدور و تمدید گواهینامه رانندگی می شوند.

 

 

قویدل خاطرنشان کرد:کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز  افراد آموزش پذیر بی سواد تحت پوشش خود را برای آموزش به آموزش پرورش ارجاع دهند چرا که ارائه و استمرار خدمات به افراد بی سواد تحت پوشش دستگاه های یاد شده با سوادآموزی توأم خواهد بود.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff