رونمایی از نام پیامبر اسلام در نسخ قدیمی تورات
+ پ -
رونمایی از نام پیامبر اسلام در نسخ قدیمی تورات

این نسخه های کشف شده متعلق به دوران قبل از اسلام یعنی قرن ۴ و ۵ میلادی است که رسالت پیامبر اسلام برا به نام ایشان بشارت می دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، همزمان با ایام میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله علیه وآله و امام جعفر صادق علیه السلام از نام مبارک  رسول اکرم در نسخ خطی قدیمی تورات باحضور ادیان مختلف در سالن کوثر ساختمان جام جم امروز ۹ دی رونمایی شد.

در این همایش هادی تقوی کارشناس ارشد ادیان در مصاحبه با خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما گفت: پس از ۱۰ سال تحقیقات مداوم در زمینه کشف نسخ خطی ،کتیبه ها و سکه ها، نام پیامبر اکرم به زبانهای عبری ،آرامی ، سریانی ،یونانی و لاتین در ادیان دیگر نام برده شده است .

وی افزود: این نسخه های کشف شده متعلق به دوران قبل از اسلام یعنی قرن ۴ و ۵ میلادی است که به نام پیامبراکرم اسلام بشارت می دهند و اعلام می دارند که مقدسان قبل از اسلام نیز نام او را بارها ثبت کرده و به آن بشارت داده اند.

تقوی گفت: پس از دو سال مکاتبه های پی در پی با موزه سن پترزبورگ روسیه، به تصویر مُهر قیصر بارداس ( قیصر روم شرقی ) یا به عبارتی پدربزرگ حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان (ع ) دست یافتیم که سندی تاریخی برای اثبات ایشان است .

موسسه بشارت با جمع آوری نسخ کهن کتب مقدس که اخیرا کشف شده به واکاوی واژگان نام پیامبر اسلام توسط متخصصان زبان های عبری ،آرامی ،سریانی ،یونانی و لاتین پرداخته و با تلاش گسترده به نتایجی شگرفی دراین زمینه رسیده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff