روشنگری روحانیون شیعه و سنی اختلافات جزیی را از بین می برد/ جاسک در زمینه وحدت شیعه و سنی الگوی کشوری است
+ پ -
روشنگری روحانیون شیعه و سنی اختلافات جزیی را از بین می برد/ جاسک در زمینه وحدت شیعه و سنی الگوی کشوری است

امام جمعه اهل سنت جاسک اظهار کرد: تنها با روشنگری روحانیون شیعه و سنی می توان اختلافات جزیی را از بین برد و امت واحدی که در شان امت اسلامی است، بوجود آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شیخ عقیل شیهک زهی امام جمعه اهل سنت جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: مسلمانان اعم از سنی و شیعه در شهرستان جاسک ضرورت وحدت را به خوبی احساس کرده و در توسعه آن همدل هستند.

وی با اشاره به اینکه وحدت بین مسلمانان تنها با شعار محقق نمی شود، ایجاد عدالت، محبت،و احترام به حقوق یکدیگر را از راه های تحقق وحدت در جامعه دانست و افزود: توهین و اهانت از عوامل تفرقه و اختلاف افکنی بین مسلمانان است و باید از ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان جلوگیری کنیم.

شیهک زهی با خطرناک دانستن ایجاد تفرقه بین مسلمانان، گفت: تنها در صورت وجود وحدت می توان در دل دشمنان اسلام ترس و رعب ایجاد کرد و در برابر آنها ایستادگی کرد.
وی گفت: تنها با روشنگری روحانیون شیعه و سنی می توان اختلافات جزیی را از بین برد و امت واحدی که در شان امت اسلامی است، بوجود آورد.
امام جمعه اهل سنت جاسک خاطرنشان کرد:پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) در مقوله وحدت و برادری، تنها در مسیر اتحاد و یکپارچگی بین یاران خود قدم بر داشت و اخوت و برادری در بین یاران پیامبر یکی از ویژگی های حکومت الهی است.
وی اضافه کرد: پیامبر اسلام از بزرگترین الگوها در این زمینه بوده و لازم است که مسلمانان در مسیر زندگی فردی و اجتماعی خود از اخلاق نیکو، مهربانی و صفاتی که در فرستاده خدا وجود داشته بهره مند شوند.
خطیب نماز جمعه اهل سنت جاسک با قرائت آیه ۱۰۳ سوره آل عمران، گفت: خداوند در این آیه خطاب به مسلمانان می فرماید: «واعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا» و از امت اسلام می خواهد که همه آنها به ریسمان الهی(قرآن و پیامبر) که آنها را به خدا پیوند می دهد، چنگ زده و از اختلاف و پراکندگی پرهیز کنند.
وی یادآور شد: اهل سنت دوازدهم ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولایت حضرت محمد(ص) می دانند اما با موافقت امام خمینی(ره) این فاصله یک هفته ای به نام هفته وحدت نام گذاری شد تا در این ایام مراسم و محافلی برای وصف فضیلت رسول الله(ص) و تحکیم وحدت شیعه و سنی برگزار شود.
شیهک زهی با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک سالروز ولادت نبی اکرم حضرت محمد(ص) گفت: در طول این هفته برنامه هایی مشترک با هماهنگی مسئولان و  همکاری اهالی شیعه و سنی دراین شهرستان برگزار خواهدشد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff