روشنفکران سکولار حق دخالت در امر حجاب را ندارند/اظهار نظرهای شخصی دینی کمکی به معاندان است
+ پ -
روشنفکران سکولار حق دخالت در امر حجاب را ندارند/اظهار نظرهای شخصی دینی کمکی به معاندان است

امام جمعه اهل سنت بندر چارک گفت: اشخاصی که حجاب را یک امر شخصی توجیه می کنند ، موجب گسترش فرهنگ شوم بد حجابی در داخل کشور می شوند.

مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بندرچارک در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرلنگه افزود : از دیدگاه قرآن کریم و روایت اسلامی برای ایجاد امنیت و آرامش روحی و جسمی و داشتن جامعه ای بدون هرج و مرج و بی بند باری و خداوند سبحان پیامبر و امت اسلامی را امر و تکلیف به حفظ حجاب و عفاف نموده و رعایت شئونات و موازین شرعی برای همه افراد جامعه اعم از زن و مرد نموده است .

 

وی گفت : حجاب در اسلام تنها خلاصه به پوشیدن اعضاء و جوارح از دیدگاه نامحرمان و دیگر افراد نیست بلکه باید به معقوله حجاب با دید وسیع تری نگاه کرد، حجاب برای فرد مصونیت آور است و شخص را از رسیدن بلایا و گزند و حوادث مختلف محفوظ نگه میدارد.

 
امام جمعه اهل سنت بندر چارک گفت : در جوامعی که در آن توجهی به مسئله حجاب نمی شود متوجه می شویم بی بندباری ها و فساد اجتماعی و اخلاقی در آن بسیار رواج دارد و یزهکاری زیادی در آن جوامع صورت می گیرد.

 

 

راهبر خاطر نشان کرد : یکی از برنامه های نظام جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب تا به امروز اعتای فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بوده است ،چون با هجمعه های فرهنگی که دراین سالها کشورهای غربی با توسط شبکه های ماهواره ای در این عرصه داشتند.

 

 

وی گفت : امروز تمام نیروهای دشمن در ایجاد اشاعه فرهنگ شوم بی حجابی و بد حجابی دست به کار شده اند و در این میان متاسفانه اشخاصی در داخل کشور که خود را روشنفکر می دانند و داری تفکر سکولاریسم و بی دینی می باشند حجاب را یک امر شخصی توجیه می کنند که همین باعث کمک فراوانی به گروهای معاند می نماید.

 
راهبر افزود : امت اسلامی یک امت واحده است و نمی تواند در مقابل مسائل اجتماع و رفتار افراد و عملکرد آنها بی تفاوت باشد .

 
امام جمعه اهل سنت بندر چارک گفت : لازم است ، دستگاه ها و مسئولان ذی ربط امور فرهنگی و حجاب تلاش مضاعف تری در مقابله با پدیده شوم بد حجابی که امروزه در جامع اسلامی رواج زیادی پیدا کرده انجام دهند و با فرهنگ سازی این امر به جوانان و نوجوانان برسانند که حجاب باعث عزت و زیبایی خواهد شد .

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff