روسیه رزمایش بزرگ دریایی در خاور دور برگزار کرد
+ پ -
روسیه رزمایش بزرگ دریایی در خاور دور برگزار کرد

روسیه رزمایش بزرگ دریایی خود را با دو هزار نیروی نظامی، زیردریایی هسته‌ای و موشک‌ و بالگرد و هواپیما در خاور دور با موفقیت به پایان رساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی منطقه شرقی نظامی وزارت دفاع روسیه روز پنج‌شنبه (امروز) اعلام کرد که روسیه، رزمایش دریایی خود در نزدیکی شبه‌جزیره «کامچاتکا» را که شامل ۲ هزار نیروی نظامی، زیردریایی هسته‌ای، شناورهای سطحی و پرتاب موشک می‌شد را با موفقیت به پایان رساند.

بنا به گزارش اسپوتنیک، «رومن ماتروف» در انباره گفت: «عملیات‌های رزمی شامل بیش از ۴۰ قطع تجهیزات نظامی و تخصصی، بیش از ۱۰ شناور سطحی، زیر دریایی (هسته‌ای) و کشتی‌ پشتیبانی و ۱۰ هواپیما و بالگرد و بیش از ۲ هزار نظامی می‌شد».

روز چهارشنبه (دیروز)، واحدهای موشکی ناوگان اقیانوس آرام روسیه در گارد ساحلی کامچاتکا با موفقیت رزمایش‌های پرتاب موشک را به پایان رساندند.

طبق گفته وزارت دفاع روسیه، حدود ۴۰ واحد از تجهیزات نظامی و تخصصی و بیش از ۵۰۰ پرسنل نظامی در رزمایش نظامی روز چهارشنبه روسیه شرکت کردند.

از طرف دیگر وزارت دفاع روسیه گزارش کرد که سه ماهواره ارتباطات نظامی روسیه با موفقیت اوایل صبح پنج‌شنبه (امروز) از طریق پرتابگر «روکوت» به فضا پرتاب شدند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff