روستاي نخل خين بستك غرق در فقر و محروميت / از نبود آب شرب و برق تا مشكلات جاده و مدرسه
+ پ -
روستای نخل خین بستک غرق در فقر و محرومیت / از نبود آب شرب و برق تا مشکلات جاده و مدرسه

امام جمعه روستای نخل خین گفت : سال گذشته بدلیل نبود مدرسه راهنمایی و جاده ارتباطی هفت نفر از دانش آموزان این منطقه ترک تحصیل کردند که در سال های گذشته نیز شاهد این موضوع بودیم و با این روال در آینده نیز وضعیت به همین شکل خواهد بود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، محمد صفری امام جمعه روستای نخل خین بستک و مسئول امور مالی دهیاری این روستا طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه گفت : روستای نخل خین بستک حدود ۲۵۰ نفر جمعیت دارد که مردم این منطقه در گذشته مانند عشایر زندگی می کردند اما در حال حاضر ساکن هستند ولی شغل اکثریت مردم مانند گذشته دامداری است که با وجود خشکسالی این امر دیگر مانند گذشته میسر نمی باشد .

IMG_4192

 

وی افزود : روستای نخل خین بستک که سالها چشم انتظار نگاه مسئولین است تا بلکه گوشه ای از مشکلات آنها را برطرف کنند اما افسوس که امید آنها هنوز به سرانجام خوشی نینجامیده است .

635446796399980145

محمد صفری افزود : نمی توان گفت روستای ما مشکلات دارد بلکه باید گفت ما با بحران مشکلات اولیه روبرو هستیم ، این روستا جاده آسفالت ارتباطی ندارد و تردد از آن به دشواری شکل می گیرد و با توجه به پیگیری های لازم هنوز اقدامات اساسی صورت نگرفته است .

NAKHL.KHIN

دهیار روستای نخل خین خاطرنشان کرد : در این روستا فقط یک مدرسه ابتدایی وجود دارد که بسیار فرسوده است و قابل استفاده نمی باشد هرچند به کمک خیرین کمی تعمیر شده است اما نیاز با تغییرات بیشتری دارد تا دانش آموزان با آرامش ادامه تحصیل دهند ، در این روستا مدرسه راهنمایی وجود ندارد و دانش آموزان باید به روستای انوه بروند اما بدلیل عدم وجود جاده آسفالت و مشکلات مالی این عزیزان ، شاهد ترک تحصیلی تعداد زیادی از دانش اموزان از سال های گذشته تاکنون بوده ایم که سال گذشته هفت نفر بدلیل مشکلات ذکر شده ترک تحصیل نمودند .

 

وی گفت : متاسفانه ما در این روستا آب شرب هم نداریم و مردم آب شرب خود را بوسیله تانکر های آب تهیه می کنند که گاهی بدلیل مشکلات ، برخی خانواده ها آب مورد نیاز خود و دام هایشان را در اختیار ندارند ، لوله کشی آب تا ۱۴ کیلومتری اینجا وجود دارد که با وجود وعده های مسئولین از نماینده مجلس تا دیگر مسئولین اجرایی داده شد اما هنوز هیچ اقدامی برای آبرسانی به این منطقه صورت نگرفته است ، حتی ابرسانی با تانکرها هم به همت خیرین انجام می شود.

 

وی افزود برق این روستا نیز دچار نوسان است که درخواست نصب دو ترانس کرده ایم که هنوز اقدامی عملی صورت نگرفته است .

 

 

مسئول امور مالی دهیاری گفت : ساخت و ساز ساختمان دهیاری این روستا بدلیل عدم بودجه متوقف شده است ، هیچ گونه طرح هادی روستایی و حتی روشنایی معابر در این روستا صورت نگرفته است ، این روستا با جاده اصلی ۲۲ کیلومتر فاصله دارد که فقط ۵ کیلومتر آن آسفالت شده است و با بارید باران و جاری شدن سیل این جاده مسدود می شود ، هیچگونه پوشش اینترنت و شبکه های دیجیتال در این روستا وجود ندارد .

 

بدلیل خشکسالی های اخیر اکثر دامهای مردم از بین رفته است اما دولت هیچگونه تسهیلاتی برای جبران این خسارت به مردم این روستا نداده است .

 

امام جمعه روستا نخل خین در پایان گفت : قطعا برای ساختن ایرانی آباد و مقتدر نیاز به نگاهی جامع به تمام نقاط این مرز و بوم داریم ، مسئولین نباید مردم مناطق محروم را فراموش کنند و این عدم فراموشی باید منجر به حرکت و رفع مشکلات باشد و گرنه مردم منطقه به دلسوزی های در قالب شعار هیچ احتیاجی ندارند .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff