روز قدس روز یکپارچگی جهان اسلام علیه استکبار جهانی است
+ پ -
روز قدس روز یکپارچگی جهان اسلام علیه استکبار جهانی است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: روز قدس روز وحدت ، به هم پیوستگی و یکپارچگی جهان اسلام علیه استکبار جهانی و صیهونیست است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از قشم آزاد ، نماز جمعه این هفته شهرستان قشم به امامت حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه قشم و با حضور گسترده و پرشور مردم متدین شهرستان در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام اقامه شد.
حجت الاسلام جوکار در خطبه اول نماز جمعه این هفته به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی و تشریح عوامل تحکیم بنیاد خانواده پرداخت و پایبندی به عهد و پیمان را عاملی برای تحکیم بنیاد خانواده عنوان کرد.

 

وی در ادامه افزود: یک عهد که انسان با خدای خویش دارد شناخت امام زمان خود است و اگر ما امام زمان خویش را بشناسیم و درک کنیم به عهد خود با خدا وفا کرده ایم.

 

جوکار عدم امام شناسی را ناشی از بی بصیرتی دانست و گفت: در طول تاریخ انسان های مختلفی به علت بی بصیرتی در شناخت امام خود عاجز مانده و جنایاتی را مرتکب شده اند که تا به امروز جهان را عزادار کرده است.

 

حجت الاسلام جوکار در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان قشم در باب توصیه به تقوا و تبیین عوامل درمان قساوت قلب ، توبه و استغفار به درگاه خدا را عاملی در این جهت خواند و افزود: دل بواسطه گناهانی که انسان انجام می دهد زنگار میزندو توبه و استغفار واقعی می تواند این لکه ها را بزداید.

 

امام جمعه شهرستان قشم به روز جهانی قدس اشاره کرد و از این روز با عنوان روز عزت اسلام و مسلمین یاد و تصریح کرد: روز قدس روز وحدت و به هم پیوستگی و یکپارچگی جهان اسلام علیه استکبار جهانی و صیهونیست و یادگار ارزشمند امام راحل عظیم الشان است.
وی گفت :علت اهمیت قدس این است که این مکان مقدس قبله اول مسلمین و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام است و از این رو حیثیت اسلام است و موجب اجتماع و وحدت مسلمانان شده تا دربرابر جاهلیت مدرن ایستادگی کنند.

 

حجت الاسلام جوکار به بیداری اسلامی طی سال گذشته در کشورهای مختلف شامل بحرین ، یمن ، عربستان و فلسطین اشاره کرد وروز قدس امسال را متفاوت از سایر سالها دانست و ادامه داد: روز قدس امسال رنگ و بوی دیگری دارد زیرا وضعیت جهان و خاورمیانه متفاوت تر از سالهای قبل است و مردم در کشورهای مختلف فریاد آزادی خواهی سر داده اند.

 

وی خاطر نشان کرد آرمان آزادی قدس امروز در جهان طرفدران بسیاری پیدا کرده است و این نقطه امیدی است برای مسلمانان جهان که در آینده ای نزدیک شاهد آزادی فلسطین از دست اشغالگران صهیونیست باشیم.

 

امام جمعه قشم عامل حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس در گرمای طاقت فرسا را برای به رخ کشیدن قدرت و انسجام درونی کشور به استکبار جهانی دانست و افزود: ملت می داند وحدت عامل قدرت است و تفرقه عامل سستی و عقب ماندگی است و به همین علت مقام معظم رهبری شعار سال را “دولت و ملت هم دلی و هم زبانی” نامیدند.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به خوبی می دانستند که دشمن می خواهد در صفوف داخلی ملت رخنه و اختلاف افکنی کند اماایشان با دقت و تامل این سم خطرناک را توسط پادزهر شعار سال خنثی کردند.

 

حجت الاسلام جوکار به اقدامات دولت در دفاع از حقوق ملت چه در داخل و چه در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته توسط تیم مذاکره کننده از دکتر ظریف به عنوان سردار دیپلماسی کشور یاد کرد و افزود: دکتر ظریف همانند سردارارن رشید امیرالمومنین در مقابل دشمن ایستادگی کرده است و به آنها تشر می زند که هرگز یک ایرانی را تهدید نکنند.

 

وی گفت: وزیر امور خارجه تا این لحظه در برابر گزافه گویی های دشمن ایستاده است و از خطوط قرمز ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری عقب نشینی نکرده و پایبند بوده است.

 

وی اظهار داشت: نتیجه مذاکرات هر چه می خواهد باشد چه توافق و چه در صورت عدم توافق این ملت ایران است که پیروز واقعی این مذاکرات است.
وی برای مقابله با بدحجابی راهکارهایی شامل امر به معروف و نهی از منکر عمومی توسط همه مردم و تصمیمات قاطع دولت در خصوص بدحجابی را پیشنهاد کرد و از مسئولین خواست به وضعیت بد و نگران کننده حجاب در دانشگاه ها و بعضی ادارات دولتی توجه وِیژه و برخورد جدی کنند. و در همین رابطه از اقدامات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در راستای امر به معروف و نهی از منکر تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff