روز فراموش نشدنی قدس هر سال زنده تر می شود

بازماندگان گفت: باید مواظب باشیم که خدای نکرده کرونا باعث نشود روز قدس را مسلمانان فراموش کنند و باید دنیا بداند که این روز فراموش شدنی نیست زیرا آرمان امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شیخ حسین بازماندگان عالم اهل سنت هرمزگان و  امام‌جمعه بندرپل در گفتگو با هرمز اظهار کرد: روز قدس باید به هر نحوی که ممکن است زنده نگه داشته شود و صدای قدس باید به گوش همه برسد و رسانه‌ها در این زمینه با افراد تاثیرگذار و آگاه مصاحبه کنند.
وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل بدانند که حتی کرونا باعث نمی‌شود که مردم ایران روز قدس را فراموش کنند افزود: قدس قبله اول مسلمین است بنابراین مهم و ضروری است که چهره سفاک صهیونیست‌ها و جنایات آنها در طول ۷۰ سال گذشته به نمایش گذاشته شود.
بازماندگان ادامه داد: مردم به ویژه نسل جوان باید با مسئله فلسطین و عمق فجایعی که در آنجا اتفاق افتاده و همچنان نیز ادامه دارد آگاه شوند.
عالم اهل سنت هرمزگان تصریح کرد: فلسطینی‌ها نیز بر این باورند که اگر راهپیمایی ایرانیان نبود و جمعه آخر ماه رمضان نبود اکنون فلسطین فراموش شده بود و همین روشنگری‌ها و حمایت‌ها سبب شد که فلسطینی‌ها کار خود را تنها مبارزه با اشغالگران ندانند بلکه آن را یک حرکت جهادی در مقابل چرثومه فساد و فتنه‌گری بدانند.

امام جمعه بندرپل گفت :همینطور که کعبه و مسجدالحرام برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است، مسجدالاقصی نیز برای ما مهم است و پیام ما مسلمانان به رژیم جعلی اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار این است که ما در دفاع از قدس عزیز ایستاده ایم و هرگز از این مسیر تا آزادی قدس کوتاه نخواهیم آمد.

شیخ حسین بازماندگان با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی یادآور شد: حضرت امام خمینی(ره) خیلی حکیمانه آخرین جمعه رمضان را به نام روز جهانی قدس نام گذاری کردند و فرمودند آخرین جمعه هر رمضان روز جهانی قدس است و نفرمودند روز جهانی فلسطین است چرا که سر زمین فلسطین متعلق به فلسطینیان ولی قدس متعلق به همه ی مسلمانان است.

وی تاکید کرد: روز قدس در حقیقت روز مبارزه با استکبار است و استکبار ستیزی هم وظیفه دینی و ایمانی هر مومن و مسلمان و هر انسان با غیرت و آزادیخواه است.
عالم اهل سنت هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم و مسئولین نگذارند امسال به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ روز جهانی قدس کمرنگ بشود، بلکه بالعکس باید تمامی ظرفیت های رسانه ای بکار گرفته شود و بصورت گسترده در فضای مجازی تمامی شخصیت های جهان اسلام اعلام انزجار بکنند از رژیم صهیونیستی و اعلام حمایت و همبستگی بنمایند با مردم مظلوم فلسطین و با بهره گیری از فضای مجازی فضا را برای غاصبان تنگ و تاریک نمایند إن شاء الله.

انتهای پیام/