تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 78080
تاریخ انتشار:شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۲ - ۰:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

روز شمار انتخابات ۸۸

اتفاقاتی که نباید از یاد برد دیماه ۸۷ – زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی در حاشیه نخستین گردهمایی ستاد جوانان حامی خاتمی در پاسخ به سوالات خبرنگاران فارس، با اشاره به کاندیدهای حاضر در اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان تنها ۲ کاندیدا دارند و این دو کاندیدا فقط کروبی و خاتمی است و میرحسین هم […]

روز شمار انتخابات ۸۸

اتفاقاتی که نباید از یاد برد

دیماه ۸۷ – زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی در حاشیه نخستین گردهمایی ستاد جوانان حامی خاتمی در پاسخ به سوالات خبرنگاران فارس، با اشاره به کاندیدهای حاضر در اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان تنها ۲ کاندیدا دارند و این دو کاندیدا فقط کروبی و خاتمی است و میرحسین هم که اعلام کاندیداتوری کرده است، گفته اند که اصلاح طلب نیستند بنابراین بنده به دلیل اینکه نظرات ایشان را نمی دانم و چشم بسته به کسی رای نمی دهم، تصور می کنم که زمان اعلام کاندیداتوری میرحسین بسیار دیر شده است…

دیماه ۸۷ – دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دیدارهای برخی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با علما و مراجع قم گفت: «کسانی که با مطامع سیاسی وانتخاباتی قصد برقراری ارتباط با مراجع تقلید را دارند شکست خواهند خورد زیرا مراجع تقلید تابع نظرات گروهی و جناحی نیستند و درمسائل خیلی هوشیارانه عمل می کنند».

دیماه۸۷- کروبی در جمع دانشجویان سنندج : «مقام معظم رهبری اعلام کردند که فردی شجاع، توانمند و لایق برای برای ریاست جمهوری انتخاب شود که من تمامی این خصلت های خوب را در خودم سراغ دارم».دبیرکل حزب اعتماد ملی یکی از مشکلات امروز کشور را تداخل سیاست و قانون دانست و خاطرنشان کرد: «نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی قانون را زیر پا گذاشت».

بهمن۸۷-حسینیان: موسوی می تواند رقیب مؤثری برای احمدی نژاد باشد

بهمن۸۷-خاتمی: هر کسی که روی کار می آید، باید بداند که در جمهوری اسلامی روی کار می آید، با پذیرش نظامی که وجود دارد و آن را قبول دارد روی کار می آید، با پذیرش اینکه در این نظام رهبری جایگاه خاص و ویژه خود دارد و با پذیرش اینکه چارچوب، سیاستهای کلی است و جهت حرکت کشور مشخص است و حتی علاوه بر پاسداشت موفقیت و جایگاه رهبری حتما باید به دغدغه های ایشان نیز توجه داشته باشد

بهمن۸۷-محمد رضا تاجیک در سایت کلمه: میرحسین موسوی مستقل تر، رشیدتر، و هوشیارتر از آن هستند که اسیر بازی های دیگران شوند.

بهمن ۸۷-عکس نشریه همت در تشبیه عوامل سیاسی کشور به عوامل فیلم سینمایی احمدی نژادکشون

حامیان احمدی نژاد در مجله همت دیگر عوامل این نمایش را اینگونه معرفی کرده اند:انتخاب بازیگر: خسرو قنبری تهرانی – دستیار کارگردان: محمد عطریانفر- گروه مشاوران کارگردان: سعید حجاریان، علی ربیعی، بیژن تاجیک- نورپرداز: حسن روحانی- صدابردار: مصطفی پورمحمدی- ترابری: محسن رضایی- صحنه گردان: محمد عطریانفر- گریم: حسین فدایی، احمد توکلی- مدیر فیلمبرداری: اکبر ناطق نوری- جلوه های ویژه: محمد هاشمی رفسنجانی- تدارکات: محسن هامشی رفسنجانی، یاسر هاشمی رفسنجانی، مهدی هاشمی رفسنجانی- تصویربردار: عزت الله ضرغامی- طراح صحنه: سعید حجاریان- عوامل صحنه: مصطفی تاج زاده، محسن میردامادی، علی مرعشی، فریدون وردی نژاد- با تشکر از: حزب کارگزاران سازندگی، حزب مشارکت، مجمع روحانیون، جمعیت ایثارگران

اسفند۸۷-موسوی در کنفرانس خبری با خبرنگاران دهه اول انقلاب: توزیع پول و صدقه بین مردم بر خلاف مصالح کشور است

اسفند۸۷-آمادگی وزارت ارشاد برای صدور مجوز خارج از نوبت روزنامه کلمه

اسفند۸۷-موسوی در اولین سخنرانی عمومی بعد از ۱۱سال: جامعه در خرد و عقل جمعی خود
هم اصلا ح طلب و هم اصولگرا است… آرزو می کنم کشور به سمت وحدت بیشتر برای حل مشکلا ت پیش رود.
نخست وزیر دوران دفاع مقدس در ادامه تاکید کرد: از وظایف گروه هایی که دل به حال مملکت می سوزانند باید این باشد که با تکیه بر این روحیه ای که در داخل مردم است امکان وحدت بیشتر را در صفوف ملت فراهم کنند و هر قدمی که برمی دارند توجه داشته باشند این سرمایه عظیم را که یک جامعه متمدن و یک جامعه خوب و برخوردار از تاریخ طولا نی می تواند در خود داشته باشد، با انگیزه های خود قسمت قسمت نکنند و از مجموعه این سرمایه استفاده کنند.

اسفند۸۷-میر حسین موسوی دلایل حضور خود را اعلام کرد: «من به دنبال یک گفتمان ویژه هستم و این هم منبعث از فضای اول انقلاب اسلامی است. به نظر من امروز بیش از گذشته باید نگران وحدت جامعه باشیم و باید کاری کنیم که صرف نظر از مبارزات سیاسی، صفوف مردم را شقه شقه نکنیم»

9 dai hormozgan (32)

اسفند ۸۷- میرحسین موسوی با صدور بیانیه ای رسمی، نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

اسفند۸۷-کلهر: سفرهای استانی و میزان استقبال مردمی از رییس جمهور در این سفرها بهترین معیار سنجش برای اقبال مردم به خادمان خود است و سفر رییس جمهور به استان یزد نمونه خوبی از این دست به شمار می رود.

اسفند۸۷- حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار خبرگان با تاکید بر اینکه قطار پیشرفت کشور به سرعت در حال حرکت است اگرچه برخی مسافران آن، این حرکت را احساس نمی کنند، افزودند: این حرف درست است که آغاز برخی از این طرحها در دهه های اخیر بود اما نباید فراموش کرد که برای به ثمر رسیدن کارهای بزرگ، برخی اراده ها کارآمدتر و بعضی همتها نافذتر هستند.

اسفند ۸۷- بررسی کیهان ازواکنشها به کاندیداتوری موسوی: سازمان مجاهدین ضمن احترام به دیگر کاندیداهای اصلاح طلب و مستقل کماکان معتقد است که خاتمی مطلوب ترین و مناسب ترین کاندیدا در جمع اصلاح طلبان است

اسفند۸۷- زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی در حاشیه نخستین گردهمایی ستاد جوانان حامی خاتمی در پاسخ به سوالات خبرنگاران فارس، با اشاره به کاندیدهای حاضر در اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان تنها ۲ کاندیدا دارند و این دو کاندیدا فقط کروبی و خاتمی است و میرحسین هم که اعلام کاندیداتوری کرده است، گفته اند که اصلاح طلب نیستند بنابراین بنده به دلیل اینکه نظرات ایشان را نمی دانم و چشم بسته به کسی رای نمی دهم، تصور می کنم که زمان اعلام کاندیداتوری میرحسین بسیار دیر شده است.

اسفند۸۷-مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه، القاء عدم سلامت انتخابات، القائات دشمنان بیرونی و برخی از افراد بدبین در داخل است، گفت: بایستی این انتخابات سالم و آزاد را پاس بداریم.

اسفند ۸۷-موسوی در جمع مردم نازی اباد با ذکر حدیثی از پیامبر: «زمامداران باید که در هیچ حال ستم و بی داد بر مردم روا ندارند و در سخن گفتن با مردم جز راست نگویند و به وعده های که به مردم می دهند وفا کنند».

اسفند۸۷- با صدور بیانیه ای خاتمی انصراف خود را رسمی کرد.

اسفند۸۷- تاکید میر حسن موسوی به ادامه راه خاتمی:اینجانب چون شما راه درست را اصلاحات می دانم.

اسفند۸۷- نامه جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف: آقای موسوی دیروز کجا بودید؟

فروردین۸۸-رهبری در حرم رضوی خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری: انتخابات فقط ابزاری برای در دست گرفتن قدرت نیست بلکه وسیله ای است برای ارتقای توان کشور، افزایش اقتدار ملی و آبرومند کردن ملت، بنابراین در تبلیغات و رفتار خود به این مسائل اهمیت دهید و مبادا کسی در فعالیت انتخاباتی خود به گونه ای حرف بزند و رفتار کند که دشمن را به طمع بیاندازد. هر یک از شما حتماً حرفی دارید و طبعاً حرف فرد مقابل را رد می کنید اما دراین روند از جاده انصاف خارج نشوید وبه کتمان حقایق نپردازید.

فروردین ۸۸-یادداشت فاطمه رجبی درباره موسوی که از سوی موسوی مورد شماتت قرار گرفت !ولی تاریخ درستی آن را اثبات کرد!

فروردین ۸۸-موسوی در اولین کنفرانس خبری ، قانون گریزی، به هم خوردن ساختارهای تصمیم گیری، عدم شفافیت اطلاعات و گردش آن در کشور، افراط و تفریط ها در کار و عدم توجه به سرمایه اجتماعی ملت را از جمله دلایل اصلی حضور خود در عرصه انتخابات برشمرد

بنده بر روی اصول و ارزش های خود می ایستم و اینگونه نیست که خط قرمزی بکشم و افراد را گروه گروه و دسته دسته به مخالف خود، نظام، حکومت و اسلام تبدیل کنم و بارها اعلام کرده ام که بنده اصلاح طلبی هستم که دائم به اصول رجوع می کنم.

فروردین۸۸- میرحسین موسوی با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

فروردین ۸۸- روح الله حسینیان با استناد به گفته میرحسین موسوی که «افتخار می کنم در دولت خاتمی مشاور عالی بودم»، گفت: «همین جمله وی کافی است که ما موسوی را اصولگرا ندانیم».

فروردین ۸۸-موسوی در دیدار سازمان مجاهدین انقلاب: این بار بدان جهت اعلام حضور کردم که فکر می کنم کشور به سمت استبداد رضاخانی احمدی نژادی در حال حرکت است و کشور در این صورت به سوی فروپاشی خواهد رفت. از این رو احساس وظیفه کردم که برای نجات کشور علی رغم تمامی مشکلات و سختی های حضور، اعلام کاندیداتوری نمایم.

من به همراهی و رفاقت با شما(مجاهدین انقلاب) افتخار می کنم ولی در بعضی جاها باید با تاکتیک مناسب وارد شویم. چرا که حمایت و نزدیکی بین ما ، مشکلات را زیادتر می کند گرچه من ابایی از همراهی با شما ندارم ولی به خاطر برخی مشکلات موجود فکر می کنم که این حمایت ها نباید فعلا علنی شود البته تصمیم گیر نهایی خود شما خواهید بود.

فروردین ۸۸- غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تاکید اصولگرایان بر معرفی یک کاندیدا از سوی این جریان در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: این رفتار نشانه کمبود چهره در جریان اصولگرایی نیست بلکه نشانه افزایش عقل آنها است.

فروردین ۸۸- سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از کاندیداتوری مهندس موسوی حمایت کرد

فروردین ۸۸-دیدار میرحسین با ایات عظام در قم

فروردین ۸۸- دبیرکل حزب اعتماد ملی با انتقاد از مواضعی که در زمینه سیاست خارجی مطرح می شود و هم چنین با انتقاد از وضعیت دانشگاه ها، گفت: «تغییر مدیریت اجرایی کشور، تنها راه برون رفت ازمشکلات فعلی است».

از موضوع هسته ای نباید تنها برای کار انتخاباتی استفاده کرد- با حضور بنده گشت ارشاد خود به خود تعطیل می شود- روابط من و میرحسین موسوی بسیار عالی است- یک متخصص و کارشناس برای شرایط کنونی هستم- نمی دانم دولت چگونه ۲۷۵ میلیارد دلار را خرج کرده است- ایرانیان بالای ۱۸ سال سهامدار نفت خواهند شد

فروردین ۸۸-موسوی در دانشگاه اهواز: نگران از تهدید قواعد و قوانین مهم کشوری هستم- اگر به گزارشات و تخلفات رسیدگی نشود چیزی از کشور باقی نمی ماند،تصمیمات فردی را نقض می کنم-

فروردین ۸۸-محسن رضایی: «مسئله فرهنگ با برقراری گشت ارشاد و یا برداشتن آن حل نمی شود».

فروردین ۸۸- حاضرین اجلاس دوربان از کشورهای مختلف جهان با تشویق مکرر و بعضا طولانی سخنان ضد صهیونیستی محمود احمدی نژاد پروژه انزوای رئیس جمهوری اسلامی ایران را ناکام گذاشتند.

اردیبهشت۸۸- در بیانیه ای تأکید شد .تقدیر ۲۱۰ نماینده مجلس از سخنان قاطع احمدی نژاد در ژنو.

اردیبهشت۸۸- حزب الله لبنان: احمدی نژاد امید همه مستضعفان جهان است

اردیبهشت۸۸-عسکراولادی :به هاشمی گفتم نباید مقابل احمدی نژاد قرار بگیرد

اردیبهشت۸۸- فراکسیون انقلاب اسلامی با صدور بیانیه ای حمایت خود را از نامزدی دکتر محمود احمدی نژاد در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری اعلام کرد

اردیبهشت۸۸- هاشمی رفسنجانی با ائتلاف مردمی حامیان موسوی دیدار کرد

اردیبهشت۸۸- انحلال سازمان مدیریت با الهام از برنامه ریزی شهید رجایی صورت گرفت

اردیبهشت۸۸-میرحسین موسوی در دانشگاه کرمان: حساسیتی نسبت به سازمان مجاهدین، مشارکت و کارگزاران ندارم

اردیبهشت۸۸-کروبی در لحظه ثبت نام: «ضمن احترام به دولت و مسوولین اجرایی کشور که در حال فعالیت هستند، باید بگویم که ما این ها را ناتوان در اداره کشور می دانیم».
اردیبهشت۸۸- احمد توکلی در جمع دانشجویان دانشگاه های تهران:رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری قطعاً به احمدی نژاد رأی می دهم.
اردیبهشت۸۸- عبدالکریم سروش ضمن اعلام حمایت از مهدی کروبی و اینکه به او رای خواهد داد همزمان از تحریم انتخابات و حمایت برخی گروه ها از میرحسین موسوی انتقاد کرد.
اردیبهشت۸۸- حضرت آیت الله خامنه ای،در استان کردستان با یادآوری اینکه بنده نسبت به اشخاص هیچگونه نظری ابراز نمی کنم به تبیین شاخص های مهم انتخاب صالح ترین رئیس جمهور پرداختند و خطاب به ملت افزودند: کسی را برگزینید که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند و از درد مردم احساس درد کند، با مردم یگانه و صمیمی باشد، ساده زیست باشد و خود و خانواده و نزدیکانش از فساد و اشرافی گری و اسراف دور باشند چرا که گرایش مسئولان به اشراف و تجمل آفت بزرگی است.
اردیبهشت۸۸- فاطمه راکعی به عنوان نماینده میرحسین موسوی در نشست زنان در دولت دهم در دانشگاه امیرکبیر حاضر شد و اظهار داشت:حتی با آقای میرحسین پیشنهاد شده که اگر رئیس جمهور شدند معاون اول خود را خانم زهرا رهنورد انتخاب کنند و این به دلیل اینکه وی همسر میر حسین موسوی می باشد، نیست و به خاطر کارآمدی وی است.
اردیبهشت۸۸- روح الامینی:امیدواریم موسوی به نفع رضایی کنار رود .دبیر کل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گفت: انتخابات سال ۸۸ بر خلاف دوره های گذشته ریاست جمهوری که برای دور دوم هیچ کاندیدای جدی وجود نداشت، یک پدیده خواهد بود و انتخابات در این دوره به صورت غیرباوری جدی است.
اردیبهشت۸۸-آیت ا… یزدی: اکثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از کاندیداتوری جناب آقای دکتر احمدی نژاد حمایت کردند.
اردیبهشت۸۸- زهرا اشراقی:بانوی اول به اندازه رییس جمهور باید در تصمیمات تاثیرگذار باشد
اردیبهشت۸۸- محمدباقر نوبخت دبیر کل حزب اعتلال و توسعه در حاشیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگار اعزامی «کلمه» گفت: اینجا آمده ام تا حمایت خویش را از میرحسین موسوی به صورت رسمی اعلام کنم.

خرداد۸۸- احمدی نژاد اوباما را به مناظره فرا خواند

خرداد۸۸- آیت الله مهدوی کنی اعلام کرد: اکثریت جامعه روحانیت مبارز در انتخابات از آقای احمدی نژاد حمایت می کنند و بنده نیز آقای احمدی نژاد را اصلح می دانم و به ایشان رای می دهم.

خرداد۸۸-احمد زید آبادی دبیر کل ادوار تحکیم وحدت گفت: مشکلاتی از جمله بحران ازدواج، بیکاری و نیز تورم که کشور به آن دچار شده است، محصول برنامه ریزی های دولت موسوی در سال های مسئولیت اوست

خرداد۸۸-خاتمی در مصاحبه نیوزویک و در پاسخ به سوال به نظر شما آیا انتخابات سالم خواهد بود؟
بستگی به این دارد که معنای سالم چه باشد!بدون تقلب!
من فکر نمی کنم که تقلب به معنی خاص کلمه وجود داشته باشد یا بتواند تاثیرگذار باشد. البته همیشه در همه کشورها، چه کشورهای صنعتی و پیشرفته، چه کشورهای دیگر ممکن است دستکاری هایی در امر انتخابات صورت بگیرد و خودشان هم ادعا می‏کنند. شما اگر انتخابات دور اول ریاست جمهوری بوش که رقابت میان وی و ال گور بود را به یاد بیاورید، در خود آمریکا بحث هایی مطرح شد که تصرفاتی در نتایج شده است که نمی دانم تا چه اندازه درست بود یا نبود. طبعاً در کشورهایی مثل ما که دموکراسی در آنها تازه پاست و هنوز بعضی ذهنیت های مربوط به ما قبل دموکراسی وجود دارد، اگر این ذهنیت ها در حوزه مسئولیت اجرایی و اداره مسئولیتهای سیاسی و اجتماعی قرار گیرد، ممکن است اثرگذار باشد. ولی من معتقد نیستم که در ایران تقلب بصورت تعیین کننده وجود داشته باشد، زیرا خود من هم در دوران مسئولیت ریاست جمهوری چند انتخابات را برگزار کردم. اگر هم چنین چیزهایی باشد، خیلی با انتخابات فرمایشی که مردم در آن نقشی ندارند فرق دارد.

خرداد۸۸- مرتضی نبوی مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسین ضمن تشریح فضای انتخاباتی کنونی تصریح کرد:«در این که موضع آقای هاشمی “نه احمدی نژاد” است، تردیدی نیست. هاشمی با ادامه ریاست جمهوری احمدی نژاد مخالف هستند. کارگزاران که به نوعی منتسب به هاشمی است هم از موسوی حمایت می کند.»

خرداد۸۸- ‏فائزه هاشمی در مراسم بزرگداشت دوم خرداد و در جمع جوانان حاضر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی گفت‏:‏ ما در سال ‏۷۶‏ و بعد از دولت سازندگی، خاتمی را به قدرت رساندیم تا ادامه راه دولت سازندگی باشد‏.ما سخنرانی می کردیم و اتفاقاتی را که در دوره سازندگی افتاد برای مردم ذکر می کردیم. همچنین وقایع مثبت، رشد و آبادانی را به یاد مردم می آوردیم و از آنان می خواستیم برای ادامه یافتن خاطره ها به محمد خاتمی رای دهند. ‏‏هاشمی افزود‏:‏ در این چهار سال نکبت، خفت و خواری نصیب ملت ایران شد و ما نمی خواهیم این دوران تلخ را دوباره تکرار کنیم‏.‏

خرداد۸۸-حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: آقای هاشمی رفسنجانی بنا دارد که احمدی نژاد رای نیاورد و از هر ظرفیتی که در این زمینه موثر باشد، استفاده می کند.
خرداد۸۸- جمعی از دانشجویان آذری زبان دانشگاه امیرکبیر در واکنش به انتشار کلیپی تصویری از لطیفه گویی محمد خاتمی در خصوص آذری زبان ها تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند. دانشجویان آذری زبان دانشگاه امیرکبیر خواستار عذرخواهی رسمی خاتمی شدند
خرداد۸۸-آیت الله مومن نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: در هیچ جا آقای دکتر احمدی نژاد نفی صلاحیت نکردم و در وضع حاضر من آقای احمدی نژاد را بهترین فرد برای ریاست جمهوری می دانم.

خرداد۸۸- علی زاهدی تهیه کننده سیما: موسوی خودش مصاحبه نمی داد
علی زاهدی تهیه کننده برخی برنامه های پربیننده شبکه ۳ سیما مانند “فوق العاده”، “محرمانه”، “کوله پشتی” و “پنجره شبانه” در گفتگو با رجانیوز در پاسخ به این سؤال که آیا در لیست مصاحبه های متنوع و متعددی که فرزاد حسنی،مجری این برنامه ها، با شخصیت های مختلف کشور گرفته، نام میرحسین موسوی وجود داشته است، گفت: در هنگام تولید برنامه “پنجره شبانه” ما از دفتر آقای میرحسین موسوی تقاضای مصاحبه کردیم، اما پس از مدتی پیگیری مداوم، مسئول دفترشان پاسخ دادند که ایشان صلاح نمی داند تا در تلویزیون حضور پیدا کند.”
خرداد۸۸- احمدی نژاد: تحقیر رئیس جمهور سابق ایران در فرانسه از غم انگیزترین روزهای زندگیم بود
خرداد۸۸- رضایی در جمع خبرنگاران؛ایستادگی دولت نهم ایران را دارای فناوری هسته ای کرد
خرداد۸۸-موسوی در ارومیه: کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی این چهار سال اقتصاد کشور خراب، سیاست خارجه افتضاح، تورم بالای ۲۵ درصد، اشتغال پایین و اتحاد مابین قومیت های ایرانی در بدترین وضعیت قرار دارد.
خرداد۸۸- رییس جمهور سابق کشورمان با تکذیب صحت مطالب فیلم منتسب به وی که در آن سازندگان مدعی شده اند که او به قوم آذری زبان توهین کرده است، از قوم آذری زبان به عنوان قومی که تاریخ اسلام و ایران مدیون آنهاست، یاد کرد.
خرداد۸۸- آیت الله العظمی مکارم شیرازی:خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید قم گفت: نباید عده ای در ایام انتخابات با تهمت، دروغ و شایعه پراکنی مصالح کشور را زیر سئوال ببرند.
خرداد۸۸- حسن شهسوار نماینده ستاد موسوی در مناظره دانشجویی در دانشگاه مشهد خواستار تعطیلی غنی سازی در ایران شد و گفت: یک کارشناس هسته ای می گوید ۲۰۰ هزار سانتریفوژ برای غنی سازی لازم داریم در حالی که اگر ما ۱۰ هزار سانتریفوژ داشته باشیم تا این مقدار فاصله زیادی داریم پس بهتر است کار غنی سازی را در کشورهایی چون استرالیا انجام دهیم نه در داخل کشور.
خرداد۸۸-خاتمی در مصاحبه با یاری نیوز: فرض کنید شورای نگهبان که نگهبان قانون اساسی است اگر خودش بر خلاف قانون اساسی عمل کند چه کسی باید نظارت بکند اگر بنده معتقد باشم این روشهای ردصلاحیت ها که انجام می شود ولو اینکه قانون عادی هم درست شده باشد ولی این خلاف روح قانون اساسی و خلاف این قانون و خلاف آن خواست قانون اساسی است من کجا باید بروم حرفم را بزنم یا دیگران که معترض هستند؟
خرداد۸۸- ۲۱۱ نماینده مجلس در حمایت از محمود احمدی نژاد بیانیه ای منتشر کردند.
خرداد۸۸- حمله افراد مسلح به ستاد احمدی نژاد در زاهدان
خرداد۸۸-امام جمعه سنندج ماموستا حسام الدین مجتهدی گفت: احمدی نژاد فردی امتحان پس داده است و زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده است و رمز موفقیت وی فروتنی و پرهیز از تکبر است.
خرداد۸۸- مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.
خرداد۸۸- کرباسچی در کرمان: احمدی نژاد بیاید و برای چهار سال گذشته عذرخواهی کند و بگویید که اشتباه کرده و شاید در این صورت بشود، برای چهار سال آینده برای وی از مردم رای اعتماد جلب کرد و اجازه داد که اشتباهاتش را جبران کند، دادن سیب زمینی به مردم کار اقتصادی نیست
خرداد۸۸- احمدی نژاد در پاکدشت:پس از تحقیقات درباره یکی از قراردادهای نفتی، وقتی فهمیدم که یکی از معاونان وزیر نفت این تخلف را کرده او را عزل کردم و امروز همین فرد در روزنامه ها و رسانه ها علیه دولت مصاحبه می کند و می گوید که سیاست اقتصادی دولت غلط است.

خرداد۸۸-مناظره احمدی نزاد و موسوی و افشاگری احمدی نژاد

خرداد۸۸- حدادعادل: حمایت از احمدی نژاد را لازم و ضروری می دانم

خرداد۸۸- رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران عزیزترین و مقتدرترین ملت ها ست و راه روشن ملت ایران به عنوان تنها راه ملت ها شناخته شده است ، گفت: ملت ایران شایستگی مدیریت جهان را دارد.

خرداد۸۸- حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس گفت: افشاگری احمدی نژاد یک کار علوی و اباذری بود. درد مردم مستضعف و عقده ی فرو ریخته حزب الله و مردم انقلابی ایران بود به همین جهت موج ایجاد کرد و توازن را بهم زد.

خرداد۸۸- باند توزیع عکس های خانوادگی یکی از کاندیداها متلاشی شد

خرداد۸۸- وزارت علوم اعلام کرد:هیچ مدرکی برای تأیید مدرک دکتری زهرا رهنورد در وزارت علوم وجود ندارد
خرداد۸۸- حمید رضا خداشناس جدیری رصدگر خورشید گرفتگی های مهم دنیا گفت: در جوامع بین المللی این مایه افتخارم بوده که رئیس جمهوری ما بالاترین پایه های علمی را در بین رؤسای جمهوری دنیا دارد.
خرداد۸۸- حمایت ۸۲ استاد برجسته حوزه علمیه از احمدی نژاد
خرداد۸۸- ۱۱۶نفر از حقوقدانان، استادان حقوق و وکلای دادگستری تهران و اصفهان در بیانیه ای حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر محمود احمدی نژاد اعلام کردند.
خرداد۸۸- نامه سر گشاده! رفسنجانی به رهبری
خرداد۸۸- ۵۰۸ هنرمند تهران و دیگر شهرستان های کشور در حمایت از ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد بیانیه ای صادر کردند.
خرداد۸۸- احمدی نژاد در برنامه ۱۹ دقیقه ای تلویزیونی:صحنه را از دست داده اند، به دنبال ایجاد تشنج هستند
خرداد۸۸-برگزاری انتخابات و پیروزی احمدی نژاد
خرداد۸۸- همسر رفسنجانی پای صندوق رای:«شما شاهد هستید که من در رأی خود نام میرحسین موسوی را نوشتم و امیدوارم که تقلبی صورت نگیرد که اگر این اتفاق بیفتد من در پل صراط از آنها نخواهم گذشت». وی سپس با حمله به دکتر احمدی نژاد گفت: امیدوارم احمدی نژاد ودوستان خوارجش ازمردم پاسخ دریافت کنند.همسر هاشمی رفسنجانی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در مناظره تلویزیونی با موسوی گفت: چرا اینگونه حرفهای مزخرف می زنند و بچه های من را به دزدی متهم می کنند؟ مرعشی ادعا کرد اگر تقلب نشود، موسوی رئیس جمهور می شود ولی خدا نکند تقلب کنند که اگر اینگونه شود، مردم به خیابان ها می آیند و اعتراض می کنند.
خرداد۸۸-پیام پیروزی موسوی :مردم شریف ایران، ضمن تشکر از حضور پرشور و استقبال گسترده شما در انتخابات ریاست جمهوری، به اطلاع می رسانم به رغم تخلفات و کارشکنی های متعدد و نارسایی های گسترده، مستندات و گزارش های واصله حاکی از این است که رای اکثریت قاطع مردم متوجه این خدمتگزارشان بوده است. از مسئولان امر می خواهم در شمارش آرا نهایت دقت و حفظ امانت را بنمایند و اعلام می کنم، در غیر این صورت از همه امکانات قانونی برای احقاق حقوق حقه ملت ایران اقدام خواهم کرد.
همین جا فرصت را مغتنم می شمارم و از ملت شریف ایران می خواهم آماده برگزاری جشن پیروزی در شامگاه میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) باشند.
فرزند کوچک ملت ایران
میرحسین موسوی
خرداد۸۸-میرحسین خطاب به شورای نگهبان: انتخابات را باطل اعلام کنید
خرداد۸۸- مقام معظم رهبریدر پیام به مناسبت حماسه ۲۲ خرداد فرمودند: رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یکپارچه از او حمایت و به او کمک کنند.
خرداد۸۸- رییس جمهور کشورمان با بیان اینکه رنگ سبز در نظر مردم ما رنگ اهل بیت است، شال سبزی را بر گردن خود انداخت.
خرداد۸۸- ۷ کشته و ۲۹ زخمی حاصل حملات مسلحانه حامیان موسوی
خرداد۸۸- مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان ستادهای چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری:
همه باید در مقابل تشنج آفرینی و اغتشاش صریح موضع گیری کنند
خرداد۸۸- فائزه هاشمی درباره عملکرد خاتمی در دوره اصلاحات گفت: خاتمی باعث شد در انتخابات بعدی ریاست جمهوری اصلاح طلبان رأی نیاورند. الان هم اینجوری شده است ،سربابام هم که دیدید چه بلایی آمد بنابراین معتقدم باید این اعتصابات ادامه یابد.
خرداد۸۸- بیانیه مجمع روحانیون مبارز دباره نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری: در این انتخابات صرف نظر از نتیجه ای که معلوم شد آنچه موجب تاسف و نگرانی بیشتراست اعمال نوعی مهندسی آرای گسترده دراین دوره است. …مجمع روحانیون مبارز در جلسه ای فوق العاده به این نتیجه رسید که برای دفاع از جمهوریت اسلامی نظام وبازگرداندن اعتماد عمومی و نگاهبانی از موج آشتی ملی با صندوق های رای ،ابطال این انتخابات و تجدید آن در فضایی عادلانه تر و منطقی تر راهکار مناسب است یا دست کم تعیین هیاتی بی طرق و کاردان وشجاع برای حقیقت یابی و اعلام نظر نهایی به ملت و رهبری تصمیمی درست در جهت آرمان های والای انقلاب و اندیشه های حضرت امام و تقویت اعتماد ملی است.
ما و هواداران پر شور و باشعور جناب میرحسین موسوی ضمن حفظ هوشیاری و پرهیز از هر عملی که به تشنج بیانجامد و به سرکوب گران بهانه دهد مهندس موسوی عزیز را تنها نخواهیم گذاشت.

خرداد۸۸- نامه مشترک میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی خطاب به رییس قوه قضائیه: درفضای اجتماعی امروز شاهد حضور مردمی هستیم که احساس می کننددر حق آنها جفاشده است ودر اعتراض خود رفتاری کاملا مدنی را نشان می دهند.

9 dai hormozgan (33)

خرداد۸۸- رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخی تهران:کسانی که قانون را زیر پامی گذارند مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود
حماسه پرشور اعلام دلبستگی یکپارچه مردم به نظام اسلامی و مشارکت بسیار کم نظیر ۸۵ درصدی مردم در انتخابات، نشان دهنده رحمت و تفضل پروردگار و عنایت خاص ولی عصر (عج) به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است.
خرداد۸۸-وزارت اطلاعات : سربازان گمنان امام زمان (عج) توطئه چندین تیم و گروه تروریستی را که در صدد بمب گذاری و ایجاد آشوب و اغتشاش در نقاط مختلف کشور بودند ، کشف و خنثی کردند.
خرداد۸۸- نامه فرمانده نیروی انتظامی به میرحسین موسوی : در صورت تداوم رویه کنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، بصورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد کرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.
خرداد۸۸- بمب گذاری در حرم امام(ره)
خرداد۸۸- طی نامه ای به شورای نگهبان،موسوی آرای ۴۰ میلیون نفری مردم را نپذیرفت
خرداد۸۸- طرفداران موسوی مسجد لولاگر در خیابان آذربایجان را به آتش کشیدند
خرداد۸۸-پیام مهم رییس جمهور خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی
رییس جمهور در پیامی با قدردانی از بیانات راهگشا و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در صحنه عظیم و حماسی نماز جمعه، بر پیگیری قاطعانه مواضع ایشان از سوی دولت تأکید کرد.
خرداد۸۸- از سه کاندیدای معترض؛ فقط رضایی در جلسه شورای نگهبان حضور یافت
خرداد۸۸- در پی حضور در تجمعات غیر قانونی تهران؛فائزه و چهار تن از اعضای خانواده هاشمی دستگیر شدند جمع کثیری از کسبه و تجار تهرانی که از اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر خسارتهای فراوانی متحمل شده اند، از میرحسین موسوی به دلیل دعوت برای تشکیل این اجتماعات غیرقانونی به مراجع قضایی شکایت کردند.
خرداد۸۸- جمع کثیری از کسبه و تجار تهرانی که از اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر خسارتهای فراوانی متحمل شده اند، از میرحسین موسوی به دلیل دعوت برای تشکیل این اجتماعات غیرقانونی به مراجع قضایی شکایت کردند.

خرداد۸۸- ۲۳۱ نماینده مجلس موضع خود را در حمایت از فرمایشات رهبری مبنی بر لزوم پیگیری مطالبات و اعتراضات افراد از طریق قانونی اعلام کردند.

خرداد۸۸- سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای به تحلیل وضعیت موجود و همچنین عملکرد غیر قانونی مجریان و ناظران انتخابات پرداخت. ما در وجود تقلب و تخلف تردید نداشتیم!

خرداد۸۸- ۶۰۰ هنرمند با صدور بیانیه ای ضمن تبریک حماسه بزرگ ۲۲ خرداد خواستار توقف تجمعات و درگیریهای خیابانی و تمکین همه به قانون شدند.

تیرماه۸۸- جمعی از حقوق دانان و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) علیه میرحسین موسوی به دلیل توهین به رئیس جمهور، وزارت کشور و شورای نگهبان اعلام جرم کردند.

تیرماه۸۸- مجمع روحانیون مبارز با صدور بیانیه ای به اردوگاه ضد انقلاب پیوست

تیرماه۸۸- فرزند شاه مخلوع :راه من و موسوی هم اکنون به یک تقاطع مشترک رسیده است

تیرماه۸۸- دکتر احمد توکلی:آقای موسوی از سرنوشت منتظری عبرت بگیرید

تیرماه۸۸- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به میرحسین گفت: آقای موسوی ما قویا از شما می خواهیم تسلیم قانون و رای مردم شوید و قواعد رقابت را به عنوان یک عنصر سیاسی بپذیرید و مطمئن باشید مردم و رهبری اجازه ظهور یک دیکتاتوری را نخواهند داد.

تیرماه۸۸- ۸۸ تن از مدرسین سطوح عالی و دروس خارج حوزه علمیه قم طی بیانیه ای اعلام کردند:همه باید قانون را فصل الخطاب بدانند و در برابر آن سر تسلیم فرود آورند.

تیرماه۸۸- در پاسخ به نامه دبیر شورای نگهبان،رهبر معظم انقلاب با تمدید مهلت رسیدگی به شکایات مربوط به انتخابات موافقت کردند

تیرماه۸۸- با بی نظیر خواندن حماسه ۲۲ خرداد،محسن رضایی از ادامه پیگیری شکایات اعلام انصراف کرد

تیرماه۸۸- میرحسین موسوی دعوت سازمان صداوسیما برای شرکت در مناظره تلویزیونی یا پاسخگویی به سوالات خبرنگاران را رد کرد.

تیرماه۸۸- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس تأکید کردند: من در مسائل اخیر مربوط به انتخابات ریاست جمهوری، مُصّر به اجرای قانون بوده و خواهم بود و نظام اسلامی و مردم نیز به هیچ قیمتی زیر بار زور نخواهند رفت.

تیرماه۸۸- آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: سربازان جان بر کف شما تا آخرین قطره خون و آخرین ذره آبرو ایستاده اند و از حریم ولایت آن حضرت دفاع می کنند

تیرماه۸۸- آیت الله مکارم شیرازی در پیامی درباره حوادث اخیر کشور تاکید کرد: اینجانب انتظار دارم تا با آرام تر شدن اوضاع راهکارهایی را که برای رسیدن به یک آشتی ملی به نظر می رسد مطرح کرده و از همه صاحب نظران برای حل آن کمک بخواهیم

تیرماه۸۸- سخنگوی شورای نگهبان از بررسی همه گزارش ها و شکایات کاندیداهای معترض خبر داد و گفت: گزارش جامعی از رسیدگی به شکایات در پایان مهلت بررسی ها به مردم ارائه خواهد شد.هیچکدام ار ادعاهای موسوی درست نبود و سالم ترین انتخابات را داشتیم.

تیرماه۸۸- سید امیرحسین مهدوی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب و از فعالان ستاد انتخابات میرحسین موسوی، در کنفرانس خبری :در شرایطی که ادله ای برای پیروزی موسوی در انتخابات نداشتیم و ناظران وی نیز در قریب به اتفاق صندوق ها حضور داشتند، به موسوی اینگونه القا کردیم که اعلام کند پیروز قطعی انتخابات است.

تیرماه۸۸- -“فرح دیبا” همسر شاه مخلوع ایران از موضع دخالت آمیز صدراعظم آلمان در قبال اتفاقات اخیر ایران تشکر کرد و گفت : اقدام ” آنگلا مرکل” در اعلام عمومی محکومیت این اقدامات، خوشحال کننده بود.

تیرماه۸۸- سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی از دو اقدام جدید این شورا در بررسی دقیق شکایات انتخاباتی خبر داد که یکی از این دو اقدام تشکیل هیئتی ویژه برای تهیه گزارشی از روند برگزاری انتخابات است. در عین حال، او گفت:دو نامزد معترض ظرف ۲۴ ساعت آینده نماینده خود را برای حضور در این بررسی ها معرفی کنند.

تیرماه۸۸- منابع امنیتی ایتالیا مدعی شدند:خروج احتمالی میرحسین موسوی از کشور

تیرماه۸۸- گروهی از کارمندان محلی در سفارت انگلیس به اتهام نقش آفرینی در اغتشاشات و آشوب های اخیر بازداشت شدند.

تیرماه۸۸- نامه کروبی به شورای نگهبان: ابطال انتخابات را اعلام کنید

تیرماه۸۸- تن از اساتید حوزه علمیه قم در نامه ای به مقام معظم رهبری،ضمن دعوت آحاد ملت به اطاعت از ولایت و تبعیت از قانون خواستار شناسایی و محاکمه مسببان و عوامل پشت پرده جریانات اخیر شدند

تیرماه۸۸- آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی تدبیر رهبری معظم انقلاب را در تمدید مهلت شورای نگهبان برای بررسی بیشتر مسائل و ادای توضیحات قانع کننده و ابهام زدایی از انتخابات بسیار ارزشمند ذکر کرد و گفت: این اقدام با ارزش مقام معظم رهبری، برای جلب اعتماد و اطمینان مردم به روند انتخابات بسیار موثر است .

تیرماه۸۸- نامه جمعی از خانواده های شهدای هفتم تیر به هاشمی رفسنجانی:لبخند قاتلین بهشتی مظلوم و یارانش، شما را به فکر فرو نبرد؟

تیرماه۸۸- کدخدائی: شورای نگهبان بار دیگر به موسوی فرصت داد

تیرماه۸۸- رئیس جمهور در نامه ای به آیت الله شاهرودی رییس قوه قضاییه ضمن مشکوک دانستن قتل نداآقا سلطان خواستار رسیدگی جدی به موضوع قتل و شناسایی عوامل جنایت شد.

تیرماه۸۸- آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان دوشنبه شب در نامه ای به وزیر کشور صحت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را تأیید کرد.

تیرماه۸۸- عضو کمیسیون قضایی مجلس از ارسال شکوائیه نمایندگان مردم در خانه ملت علیه موسوی به دادستانی کشور خبر داد.
تیرماه۸۸- اظهارات سخیف هادی غفاری علیه نظام و رهبری
تیرماه۸۸-بیانیه مشارکت: شاهد برآمدن دولتی هستیم که از دل انتخابات مهندسی شده بیرون آمد و اکنون رئیس آن به جای آنکه نماینده اراده ملی باشد، برآیند خواست از پیش تعیین شده عده قلیلی است که بارها و بارها با گفتار و رفتار خود، جمهوریت نظام و اصل همراهی و سازگاری دین و مردم سالاری را زیر سئوال برده اند.
تیرماه۸۸-بیانیه ۹ موسوی: از این پس ما دولتی خواهیم داشت که از نظر ارتباط با ملت در ناگوارترین شرایط به سر می برد و اکثریتی از جامعه، که اینجانب نیز یکی از آنان هستم، مشروعیت سیاسی آن را نمی پذیرد
تیرماه۸۸-گفتگوی زنده تلویزیونی رییس حمهور با مردم: من عملکردها و شرایط را بررسی کرده ام و برنامه ها و نیازها را نیز مشاهده و بررسی کردم؛ لذا دولت باید تغییراتی ایجاد کند و تغییرات در دولت قابل توجه خواهد بود. باید آرایش دولت را تکمیل کنیم و ظرفیت های جدیدی را ایجاد کنیم.

تیرماه۸۸-نامه کروبی به رییس قوه قضاییه: دستور فرمایید تا هر چه سریعتر مقدمات تبدیل قرار بازداشت شدگان فراهم شود تا این عزیزان به آغوش خانواده های خود بازگشته و گامی موثر در جهت تفاهم و وحدت ملی برداشته شود

تیرماه۸۸-بیانیه رضایی به مردم: صمیمانه از همه می خواهم که قدر سی سال فداکاری و تلاش خود و ملت ایران را بدانیم و دست برادری به یکدیگر بدهیم و از سوی دیگر نشاط، شادابی و امید به آینده را در ملت خود حفظ و تقویت کنیم و این محقق نمی شود مگر با عزم و اراده راستین برای آشتی ملی و گذشت از تمام اطراف و دلجویی از آسیب دیدگان است. تا آخر عمر در کنار شما خواهم بود و جانم را فدای ایران عزیز و اسلامی خواهم نمود

تیرماه۸۸-ارائه گزارش تفصیلی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

مرداد۸۸-نمایندگان مجلس خبرگان از هاشمی خواستند با پشتیبانی شفاف تر از ولایت فقیه، فرصت طلبان را ناکام گذارد

مرداد۸۸- دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور در نامه ای به رییس قوه قضائیه با اشاره به بازداشت عده ای از شهروندان که براساس دعوت و تحریک برخی افراد و جریانات سیاسی داخلی و با حمایت تبلیغاتی دشمنان خارجی روی داده است خواستار تسریع در رسیدگی همه جانبه به وضعیت کلی متهمین و تعیین تکلیف آنان و اعمال حداکثری رأفت اسلامی نسبت به آن دسته از شهروندانی که ناآگاهانه در این مسیر قرار گرفته اند شد.

مرداد۸۸- حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظه الله حکم دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران برای دکتر محمود احمدی نژاد را صبح امروز در جمع مسوولان، اقشار مختلف مردم و میهمانان خارجی تنفیذ فرمودند

مرداد۸۸- احمدی نژاد در مراسم تحلیف:در دوره جدید ما همچنان به سیاست خارجی فعال و مقتدرانه ادامه خواهیم داد و با برنامه ریزی در همه عرصه ها حضور پررنگی خواهیم داشت و همگان را به عدالت، صلح، و برادری دعوت می کنیم و در برابر زور گویان و زیاده خواهان خواهیم ایستاد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=78080
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,446 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل