روز خبرنگار احترام به آزادی قلم و آزاد اندیشی است
+ پ -
روز خبرنگار احترام به آزادی قلم و آزاد اندیشی است

فرماندار سیریک گفت: واقعیت آن است که سابقه خبرنگاری به زمان انبیاء و بخصوص اشرف آنان پیامبر اکرم (ص) باز می گردد و در تقویم جمهوری اسلامی برای پاسداشت مجاهدت خاموش خبرنگاران و تجلیل از خبرنگاران شهید و بویژه شهید صارمی روز ۱۷ مردادماه هر سال یعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سعیدالله مبارکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آذینی ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان خبرنگار بویژه خبرنگار شهید محمود صارمی افزود: آنچه بعنوان سرمایه بزرگ دیانت در اختیار ماست از روایات و سنن همگی ره آورد مجاهدت خبرنگارانی است که گاه بر سر ایفای این رسالت خطیر و مهم خدمت به وطن خویش جان باخته و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 

 

فرماندار سیریک ابراز داشت: روز خبرنگار را به همه ی خبرنگاران و فعالان حوزه ی خبر و رسانه تبریک می گویم و برای یکایک آن عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و تحولی که امروز در عرصه ی رسانه در کشور ما در حال وقوع است نقطه ی عطف بسیار مهم و بی سابقه ای است که به همت دست اندر کاران و فعالان بخش در چند سال اخیر محقق شده است.

 

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای ارتباطات است و هر لحظه آخرین اخبار در زمینه های مختلف در سایت ها ظاهر می شود اظهار داشت: ایجاد محدودیّت در زمینه ی استفاده از چنین امکاناتی ویژگی جوامعی است که دموکراسی در آن رعایت نمی شود و نتیجه ای جز بدبینی و عدم اعتماد در مخاطبین به بار نمی آورد شاید برای دوران محدودی بتوان فضای حاکم بر مطبوعات را با سانسور و اخطار به فضایی غیرقابل اعتماد تبدیل کرد اما تاریخ نشان داده که  هرچه محدودیت ها بر مطبوعات و رسانه ها بیشتر شود تلاش مردم برای روشنگری و کسب اخبارِ صحیح بیشتر خواهد شد .

 

 

مبارکی خاطرنشان کرد: این قشر جامعه که به لحاظ نوع کار و فعالیت خود غالب اوقات دیدگانی موشکاف و تیزبین و ذهن هایی تحلیلگر و تفسیرگر دارند و به همین دلیل چهره های آنان قیافه هایی پرسشگر و جستجوگر می باشد و شاید فقط یکبار در سال لبخندِ حاکی از آرامش و فراغت از دغدغه های کاری بر لبانشان جاری می شود و نقش شادی بر چهره ی آنها در روز ۱۷ مرداد که روز خبرنگار می باشد مشاهده شود.

 

فرماندار سیریک بیان کرد:این روز یادآور حماسه آفرینیهای آنهایی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و با خون خود بر برگه های اعلام نوشتند و با خون خود در راه حقیقت فدا کردند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح نمود: حمایت از خبرنگار در شعاردادن  و جشن روز خبرنگار خلاصه نمی شود بلکه حمایت از خبرنگار در عمل ، با  احترام به آزادی قلم و آزاد اندیشی به اثبات می رسد خبرنگاران و سایر افرادی که در زمینه ی تولید فعالیت دارند حق دارند به سایت ها و مراکز معتبر خبر دسترسی داشته باشند ، اخبار را تحلیل و با  مردم در ارتباط باشند . محدود کردن این امکانات ، نشان از بی توجهی به حقوق قانونی مطبوعات برشمرد .

 

 

انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff