روز برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا / رقابت نزدیک کمپین «ماندن» و «خروج»
+ پ -
روز برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا / رقابت نزدیک کمپین «ماندن» و «خروج»

سرانجام روز برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا رسید و افرادی که برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند اولین ملتی از اعضای اتحادیه اروپا هستند که برای ماندن یا ترک آن به پای صندوق‌های رای می‌روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (امروز)‌ شروع و شمارش آراء از واپسین ساعات این روز آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. دلایل و فرآیند برگزاری این همه‌پرسی پیش از منتشر و شرح کاملی از تاریخچه اتحادیه اروپا و معاهدات این اتحادیه به اضافه شرایط بعد از اعلام نتیجه همه‌پرسی ارائه شد. (اینجا بخوانید)

روز پنج‌شنبه (امروز) ساعت ۷ صبح به وقت محلی آغاز رای‌گیری و ساعت ۱۰ شب پایان آن خواهد بود. مردم بریتانیا، ایرلند، مردم کشورهای مشترک المنافع که شهروند بریتانیا هم هستند به اضافه بریتانیایی‌هایی که مقیم دیگر کشورهای جهان‌اند در این همه‌پرسی شرکت خواهند داشت و تنها در «جبل طارق» ساعت آغاز رای گیری ۶ صبح و ساعت پایان آن ۹ شب خواهد بود.

چند روز پیش از این «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا که در کمپین ماندن فعالیت می‌کرد در جمع گروهی از یهودیان در لندن صحبت گفت اگر بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی بماند، قدرت بیشتری برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و همچنین جلوگیری از گسترش فعالیت‌های جنبش موسوم به تحریم اسرائیل خواهد داشت.

آخرین اخبار مربوط به همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا به شرح زیر است:

برابری آراء کمپین خروج و کمپین ماندن

روزنامه تلگراف در روز برگزاری همه‌پرسی نوشت، نتیجه ۴ نظرسنجی معتبر در آخرین روز از تبلیغات قبل از برگزاری همه‌پرسی تاریخی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که پیروزی مشخصی برای هیچ یک از کمپین‌های خروج یا ماندن وجود ندارد.

حدود یک دهم رای‌دهندگان همچنان اعلام کردند تصمیم قطعی نگرفته‌اند و نتیجه دو نظرسنجی از پیشتازی کمپین ماندن و دو نظرسنجی دیگر از پیشتازی کمپین خروج حکایت دارند.

سوال همه‌پرسی این است که «آیا بریتانیا باید عضو اتحادیه اروپا بماند یا اتحادیه اروپا را ترک کند؟» دو پاسخ در برگه اتخاذ رای وجود دارد که هر کس فقط یکی از آن دو را انتخاب می‌کند: «عضوی از اتحادیه اروپا باقی بماند» و «اتحادیه اروپا را ترک کند».

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff